[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (1 głos - klocki, 1 głos - tarcze)

Brembo (tarcza)
7
5%
Mikoda (tarcza)
3
2%
ATE (tarcza)
30
22%
Textar (tarcza)
6
4%
Bosch (tarcza)
4
3%
Zimmermann (tarcza)
8
6%
TRW (tarcza)
14
10%
Ferodo (klocki)
6
4%
ATE (klocki)
27
19%
Bosch (klocki)
3
2%
Zimmermann (klocki)
5
4%
TRW (klocki)
14
10%
Textar (klocki)
8
6%
Inne... (napiszę w temacie)
4
3%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: speckom » pt lis 30, 2012 10:53

daniel19843 pisze:Chcesz miec dobre hamulce to nie kupuj wynalazkow (takich jak w linku wyzej). Tarcz Brembo nigdy nie uzywalem, rozne opinie o nich kraza... Kup ATE i bedziesz zadowolony. Ja od zawsze jak wymieniam tarcze to tylko tej firmy i jeszcze nigdy mnie nie zawiodly. Dwa miesiace temu wymienilem u siebie komplet przod+tyl i hamulce zyleta. Tarcze ATE na przod dostaniesz za ok 150zl szt wiec tragedii nie ma
ja kupuje najtansze jakie są i nigdy żadne mnie nie zawiodły a nie jezdze stylem psj....


nie ma mnie

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: MK3speed » wt sty 01, 2013 19:10

wywrotka7 pisze:OSTRZEGAM PRZED TARCZAMI HAMULCOWYMI FIRMY TRW.
W warsztacie mechaniki pojazdowej (pełne moje wieloletnie zaufanie) zleciłem naprawę układu hamulcowego w moim E46 ( kpl. - klocki, tarcze, ręczny). Zaproponowano mi m.in. tarcze hamulcowe firmy TRW, zgodziłem się i tu niestety się przejechałem. Pierwsze kilkaset kilometrów po naprawie zrobiłem praktycznie po mieście i niezbyt dalekich trasach, wszystko było O.K. Pierwsze niepokojące objawy zauważyłem natomiast podczas jazdy na autostradzie. Zawsze przy jazdach na większych prędkościach- tzn. powyżej ok.130km/h PODCZAS HAMOWANIA czułem wyraźne, niepokojące drgania koła kierownicy. Przy mniejszych prędkościach zjawisko to nie występowało. Opisane wyżej drgania były na tyle niepokojące (przejechałem tak ok. 3000 km), że zdecydowałem się jeszcze raz wymienić tarcze hamulcowe, a te felerne ( od TRW) po prostu reklamować. Za te następne zapłaciłem nieco więcej (inna firma), ale mam teraz spokój, kierownica już mi nie drży. Teraz najciekawsza część historii: MOJA REKLAMACJA NIE ZOSTALA UZNANA! W piśmie, jakie otrzymałem od dystrybutora części AD Polska Aftermarket Sp.z o.o. Filia w Bydgoszczy napisano: Bicie tarcz w tolerancji producenta.
Ja w przyszłości do wszystkich wyrobów TRW będę podchodził z bardzo dużym dystansem, tym bardziej, że po przeczytaniu opinii na zagranicznych forach internetowych (szkoda, że tak późno), dowiedziałem się, że jest to - jak niektórzy określają- jedna z firm: NO NAME MARKEN.
Sata pisze:Postanowiłem kontynuować archiwalny temat z uwagi na często pojawiające się pytania dot. wyboru klocków lub tarcz: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233469" onclick="window.open(this.href);return false;
A więc z twojego doświadczenia jaki będzie najlepszy zestaw klocków oraz tarcz hamulcowych? (w ankiecie można oddać 1 głos na klocki i 1 na tarcze).
Dyskusja na temat mile widziana - zapewne nie jeden skorzysta :wink:
Pozdrawiam

Kolego mogę Ci powiedzieć że Twój problem nie polega na słabej jakości tarczy. Przy montażu nowych tarcz hamulcowych powinno się sprawdzić podstawowe rzeczy takie jak :
- sprawdzenie stanu pisat
- sprawdzenie grubości tarczy
- bicie boczne tarczy
- stan łożysk
- stan zawieszenia
- stan przewodów hamulcowych.
- stanie tłoczków hamulcowych
- stanie pracy zacisków hamulcowych
- i nie tylko te żeczy powinny być spełnione przy montażu tarcz i klocków. :grin:
A przykręcenie koła powinno odbywać się kluczem dynamometrycznym.
Niestety auta z napędem na tylną os jak BMW ma to do siebie że dopuszczalne bicie boczne tarczy nie może być większe niż 0,01mm a w aucie z napędem na przednią oś dopuszczalne bicie boczne tarczy wynosi do 0,05mm. :helm:



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: dimmer » śr sty 02, 2013 13:54

Z mojej strony śmiało polecam klocki ATE , tarcze mam ori VW więc nie wiem jaka firma produkuje tarcze dla VW, klocki troszkę brudzą ale dużo mniej niż ori VW które miałem, pisków żadnych nie ma i hamowanie jak na moje potrzeby bardzo dobre nawet przy małych szaleństwach. Kolega ma w audi 1.8T zestaw klocki ATE Ceramic z tarczami ATE Power Disc i bardzo sobie chwali, nie brudzą i pisków żadnych nie ma , mankament to cena:)


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

radek8817
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 09, 2012 14:52

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: radek8817 » sob sty 05, 2013 17:47

witam przeczytalem prawie wszystkie wasze opinie na temat tarcz i teraz juz sam niewiem cz mam kupic do golfa IV 2,0 2000r znalazlem cos takiego wydawalo mi sie ze to bedzie dobre http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 85593.html" onclick="window.open(this.href);return false; a tu sa opinie sa na ten temat różne i teraz sam niewiem co kupic



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: JacekB » sob sty 05, 2013 17:49

radek8817, ate power disk + klocki ate i będzie dobrze, ja mam taki zestaw, nic nie zapiszczało nigdy, żadnego bicia czy przegrzania, po za tym nie ma co przeżywać bo nasze autka to nawet hamulce rowerowe dałyby radę zatrzymać.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: MK3speed » sob sty 05, 2013 20:22

Ludzie nie ma czegoś takiego jak krzywienie się tarczy !!!!! Bicie kierownicą to jest wina montażu lub zawieszenia :D Podbicie pedału hamulca to jest wina tarczy :D Nowa tarcza nie może mieć nawet 0.01 mm różnicy grubość w okół własnego obwodu musi mieć w okół ten sam wymiar :)

Dla przykładu koledzy powiem wam zróbcie test macie napój coca cola i zerwijcie z butelki naklejke i podłóżcie ja po jednej stronie piasty pod tarcze i się przejedzcie :D
Dla informacji nie jestem laikiem w temacie hamulców byłem na kilku szkoleniach i wiem co mówię :) I powiem jeszcze pracuje jako mechanik :) JA wiem że mietek w stodole to zrobi za 40 złoty zmieni tarcze i klocki i to bardzo szybko.



szczyku

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: szczyku » sob sty 05, 2013 20:57

panowie, a to prawda że MK4 w automatach miały grubsze tarcze niż w manualu :chytry: jakie numery by były tych tarcz i jakie do nich klocki?

tzn po głosach widzę że ATE + ATE :bigok:



P1t3r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 08:51
Lokalizacja: Jaworzno

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: P1t3r » wt lut 12, 2013 16:58

Witam, w moim golfiku na dniach bede wymienial tarcze i klocki. Jaki zestaw polecicie do golfa 3 1.6 ABU? Na alledrogo znalazlem kilka kompletow:
http://allegro.pl/tarcze-klocki-hamulco ... 89320.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 62953.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 35147.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 70695.html" onclick="window.open(this.href);return false;



maciupa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 13, 2012 21:14

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: maciupa » pt lut 15, 2013 23:22

siema,chlopaki mam pytanie czy od zjechanych klockow hamulcowuch i tarcz moze nie dzialac abs,bo u mnie tak jest dodam ze samochod to golf4 1.4



MatySE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 31, 2011 23:29

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: MatySE » wt lut 19, 2013 13:54

MK3speed,
Nowa tarcza nie może mieć nawet 0.01 mm różnicy grubość w okół własnego obwodu musi mieć w okół ten sam wymiar
Kolego troszkę bzdury gadasz, nie jesteś w stanie na maszynie utrzymać mniej niż 0.01mm bicia. 0.01mm do 0.02mm to jest przeważnie standard w tarczach tolerancja wynosi chyba do 0.03mm. Jedynie tak dokładne tarcze można wykonać tylko na szlifierce. I kolejna sprawa jest cos takiego jak krzywienie się tarcz, weź słabej jakości żeliwo przegrzej i szybko ostudź to zobaczysz co się z tarcza stanie. Troszkę tarcz i wytoczyłem wiec wiem co mowie i to do tych "lepszych" firm jak i na 1 montaż.



MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: MK3speed » śr lut 20, 2013 20:40

MatySE pisze:MK3speed,
Nowa tarcza nie może mieć nawet 0.01 mm różnicy grubość w okół własnego obwodu musi mieć w okół ten sam wymiar
Kolego troszkę bzdury gadasz, nie jesteś w stanie na maszynie utrzymać mniej niż 0.01mm bicia. 0.01mm do 0.02mm to jest przeważnie standard w tarczach tolerancja wynosi chyba do 0.03mm. Jedynie tak dokładne tarcze można wykonać tylko na szlifierce. I kolejna sprawa jest cos takiego jak krzywienie się tarcz, weź słabej jakości żeliwo przegrzej i szybko ostudź to zobaczysz co się z tarcza stanie. Troszkę tarcz i wytoczyłem wiec wiem co mowie i to do tych "lepszych" firm jak i na 1 montaż.
Kolego kup nową tarcze, zmierz ja mikrometrem i porozmawiamy tylko kup lepszej marki np TRW zmierz ja do w koło obwodu 1cm od rantu wszędzie wymiar powinien się zgadzać. A toczenie tarcz to komunistyczne sposoby których nie stosuje i stosował nie będę. Jak byś miał 0.03 mm to byś czuł na pedale jak podskakuje i trzęsie kierownicą nawet 0.02 mm jest odczuwalne na pedale hamulca :) Chyba że toczysz tarcze od ciężarówek to tam nie odczujesz podbijania hamulca bo tam jest układ pneumatyczny :)



MatySE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 31, 2011 23:29

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: MatySE » śr lut 20, 2013 21:12

To powiedz mi jak sie wykonuje tarcze? Jestem tokarzem cnc i juz troszke tarcz toczylem (nie przetaczalem tylko toczylem z odlewu zeliwnego) i wiem jakie tolerancje mialem na rys. Chociaz zawsze sie udawalo ze tarcza chodzila w 0.01mm. Tylko że jak to nazwales komunistyczne metody są niekiedy lepsze od nowych tarcz, o ile tarcza zostanie ustawiona do czujnika zegarowego. To jeszcze takie pytanko ile wedlug ciebie może miec tarcza bicia w gramach?



MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: MK3speed » śr lut 20, 2013 22:45

Powiem Ci że jeśli było takie hej hop siup to każdy mietek robił by to w stodole :) to jak są wykonywane to mnie nie obchodzi z tego co zmieniłem tarcz hamulcowych to żadnej nie widziałem toczonej na powierzchni ciernej jedynie były szlifowane :) Wykonywanie tarcz hamulcowych to nie jest takie proste nie po to BOSCH wykupił hutę która się zajmowała wyrobem żeliwa :) Tam są większe mózgi które myślą :) Tak samo i BREMBO wykupiło fabrykę grzejników :) Może poczytaj sobie na temat tych dwóch firm :)

Może załóż temat na forum że wykonujesz tarcze hamulcowe może ktoś Ci zleci jakieś zamówienie na sportowe hamulce :)



MatySE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 31, 2011 23:29

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: MatySE » śr lut 20, 2013 23:38

MK3speed, Zgadza się wykonanie tarczy to nie jest prosta robota. U mnie w zakładzie już nie robimy tarcz z tego względu ze się nie opłaci (lepiej chinczyka ściągnąć) i niestety te czołówki tez tak robią czyt. brembo. Jeśli już mowa o brembo to dla nich tez robiliśmy tarcze. Co do szlifowania niestety jest tak ze część jest szlifowana cześć nie i nie wiem od czego to zależy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości