passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » ndz lip 18, 2010 00:43

sprawdzenie tylko błędów to kiepska diagnostyka popatrz w wartości mierzone na prędkość poszczególnych kół w czasie gdy się abs nie potrzebnie włącza czyli te 5-15 km/h i podczas powolnej jazdy będziesz wiedział gdzie szukać...



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz lip 18, 2010 15:33

A może masz łyse opony kolego :ass:



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » ndz lip 18, 2010 17:17

wchodzisz 03 abs hamulce potem 08 odczyt bloku wartości mierzonych potem musisz poszukać w którymś kanele będziesz miał podgląd na prędkość w poszczególnych kołach musisz je ze sobą porównać trzeba trochę pojeździć i po obserwować ,w którymś momencie występuje sytuacja gdzie komputer widzi mniejszą prędkość któregoś koła i rozpoznaje to jako próbę zablokowania go , włącza abs przyczyna może to być czujnik, koronka lub za dalekie umieszczenie czujnika od koronki, nie jest to prosta usterka w zlokalizowaniu które to koło



pjk77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:00
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków/...
Kontakt:

dase

Post autor: pjk77 » pn lip 19, 2010 19:04

Miałem tak samo. Okazało się, że łożysko na przednim kole było padnięte i na niskich obrotach koło delikatnie latało. Sprawdz, czy przypadkiem łożysko Ci nie lata...

To tak, gdybyś miał trudności z diagnozą na kompie, bo ta jest tu najpewniejsza.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: Michał_1977 » sob sty 04, 2014 16:00

Odgrzeję kotleta,bo mam identyczny problem i również w Passacie B5.
Zmieniłem w prawym kole łożysko i lewy przegub zewnętrzny.Po tej całej akcji usunąłem błąd prawego czujnika ABS,bo rozpiąłem kable i włączyłem zapłon,więc miał prawo pojawić się,ale gdy wyjechałem z warsztatu,znów się pojawił,więc wjechałem jeszcze raz do warsztatu,zdjąłem koło i widzę,że czujnik sam się wysunął o połowę długości.Wcisnąłem go,znów usunąłem błąd i jazda.Błąd się nie pojawił,ale ABS jest bardzo czuły,nawet gdy auto ledwie się toczy,naciskając delikatnie na hebel,zaczyna przepuszczać,ale tak dziwnie-cyklicznie,co obrót kołem.
Wiecie co może być? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: GMS » ndz sty 05, 2014 16:33

raz miałem że koronka na nowym przegubie była minimalnie większa i zaczepiła o czujnik uszkadzając się, może u ciebie też się uszkodziła



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 05, 2014 19:50

GMS pisze:koronka na nowym przegubie była minimalnie większa i zaczepiła o czujnik uszkadzając się
Zastanawiałem się właśnie nad tą koronką... :hmm:
Wyjmę czujnik,obrócę piastą o 180* i będę obserwował przez gniazdo czujnika,czy jakiś paproch metalowy nie wystaje z niej.Przy okazji sprawdzę suwmiarką przez ten otwór,czy koronka zachowuje jednakową odległość w trakcie kręcenia.
belcho99 pisze:totalna głupota czujniki montowane tylko na wsunięcie
To fakt,bo zazwyczaj np.w mk4 zmieniając zwrotnicę,żeby zdemontować czujnik bez uszkodzenia go,graniczy z cudem...
belcho99 pisze:Wszystkie czujniki od absu muszą być ustawione "perfekcyjnie" na jedną wysokość około milimetra inaczej takie cyrki będą
Cholera,tylko jak to zrobić...
Po głowie chodzi mi szczelinomierz,ale raczej nie da się go wsunąć,bo przegub w najszerszym miejscu będzie temu przeszkadzał :banghead:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: Michał_1977 » wt sty 07, 2014 19:36

Kurcza noga,czujnik ustawiany na wiele sposobów do mikro ustawienia,powiedzmy na włos do ustawienia,że kontrolka sie pojawia i nic...
Czujnik ma widoczne stare przetarcia od koronki na przegubie,ale mierzyłem miernikiem i ma 1265 podobnie jak ten z lewej strony,jadnak od czasu do czasu potrafi wywalić błąd 00285,ale kontrolka przy tym nie pojawia się.
Nie wiem co o tym sądzić...Spróbuje poprosić kumpla,żeby podjechał swoim B5 na podmiankę czujnika :-(


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: GMS » śr sty 08, 2014 00:52

sprawdź wiązkę czujnika viewtopic.php?p=2328274" onclick="window.open(this.href);return false;
ja tak kiedyś miałem w A8 d3 jak zacząłem przy tej wiązce kombinować to się całkiem kable urwały



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: Michał_1977 » śr sty 08, 2014 12:17

Czujnik podmieniony i dalej to samo... :panna:
Hamowałem na kostce brukowej i ewidentnie blokuje prawe koło,bo zostaje na niej ślad hamowania :?

EDIT:
Problem rozwiązany!
:food:
Problemem był wadliwy pierścień ABS-u na nowym przegubie.
Na zgrzewie gdzie pierścień jest łączony była zbyt duża przerwa między "okienkami" :panna:
Obrazek
Zdjąłem ze starego przygłupa pierścień,wyczyściłem,nabiłem na nowy i wszystko wróciło do normy :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: norek111 » pt sty 17, 2014 20:26

prawie zawsze za takie zachowanie ABS jest odpowiedzialna zabrudzona albo uszkodzona koronka
kilka aut z takimi objawami naprawiałem


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: GMS » pt sty 17, 2014 23:38

przyznaj się że kupiłeś najtańszy przegub :wink:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

passat b5 FL Abs wlącza się przy niskiej prędkosci

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 19, 2014 12:29

GMS pisze:przyznaj się że kupiłeś najtańszy przegub :wink:
Kupiłem GSP.
Do najdroższych to on nie należy,ale nigdy nie miałem z nimi problemu,nikt mi też nie przyjechał z reklamacją,a tu nagle taki kwiatek...
Pojechałem do sklepu,wziąłem z półki jeszcze 2 do tego modelu Passata (ten sam symbol przegubu) i te miały koronkę w porządku,tylko ten co mi dali wcześniej był do :ass: ... :banghead:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości