Słabe hamulce Variant Mk4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Słabe hamulce Variant Mk4

Post autor: sebastian1901 » pn lis 02, 2015 13:18

Witam.
Mam mk4 Varianta z 2005r na początku było 1.6 16V teraz jest po swapie na 1.8T AUQ. Od kupna trzepało kierownicą przy hamowaniu.
W serii ABS + ESP, 280mm tarcza przód, 239 tył niewentylowana. Po wymianie tarcz i klocków na Boscha na przodzie przez około 5tyś km był spokój po czym znowu trzepanie kierownicą. Przeszedłem z 280 na 288mm żeby wyeliminować krzywienie się tarcz na felernych hamulcach FSIII na tarczy 280mm.
Trafiły się ładne używane ori tarcze + klocki Hella Pagid od Audi A3 pod 288. Było dobrze do czasu swapa na 1.8T Wiadomo hamowanie z większych prędkości itd ;) Hamulce okazują się być za słabe...
Ostatnio trafiłem ładny zestaw 256 na tył od Octavia I RS. Ori tarcze klocki boscha. Zamontowałem to wszystko odpowietrzyłem ale hamowanie praktycznie się nie zmieniło... Myślałem nad 312 na przód ale z tego co wyczytałem to nie ma aż tak powalającej różnicy...
Obecnie z tego co się zorientowałem jest pompa hamulcowa z ESP z tłokiem 23,81mm więc na większą nie mogę już podmienić... Bo nawet R32 taką ma.
Płyn wymieniony na Textara.
Co mogę jeszcze zrobić żeby odczuwalnie poprawić hamulce w moim aucie ale żeby zostać przy tym setupie co jest ?
Dziękuję i pozdraVWiam


Sebastian

bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

Re: Słabe hamulce Variant Mk4

Post autor: bywalec » śr lis 04, 2015 08:37

hej,
podjedz 2 autem np kolegi i odkrec u niego przednie kolo np lewe podepnij wezyk fi5 czy 6 (5metrow)przezroczysty, zacisnij plastikowa malą trytke aby nie zlecial wezyk ani zeby nie bylo lewego powietrza, nastepnie odkrec odpowietrznik tak o caly obrot aby swobodnie przelecial plyn podczas naciskania pedalu hamulca.
niech kolega naciska go az wezyk calkiem napelni sie plynem hamulcowym przy czym kontroluj stan w zbiorniczku z plynem i stale go dolewaj u kolegi jak go ubędzie,
podepnij teraz napelniony wezyk do Twojego tylniego zacisku moze byc 1 prawy a potem lewy, umocuj trytke jak troche powietrza bedzie w wezyku to nie przejmuj sie wszystko bedzie ok po czasie jak przetloczycie duzo plynu. przy przetlaczaniu czyli kol naciska 10 razy i nic nie zakrecamy odkrecamy tylko twoj i jego odpowietrznik sa odkrecone a ty dolewacz plynu do jego auta a odciagasz ze swojego (zbiorniczka), tak samo z 2 zaciskiem tylnim to na tyle z tyłem zakladamy kola i juz wczale tam nie zagladamy :D to samo mozna zrobic z przodem ale tam wystarczy normalnie, no chyba ze ktos juz abs zapowietrzyl to polecam tą metode tez.
jak juz to zrobicie moze sie okazac ze pedal wpada gleboko w podloge (bywa tak czesto) jak ktos regenerowal tylne zaciski i nie odpowietrzył ta metoda, tylko stral sie normalnie to zrobic :shock: . spokojnie teraz jesli twoja pompka w twoim aucie ma odpowietrzniki bo i sa takie wersje to ciesz sie :D bo wystarczy ze kolega naciscie w twoim aucie pedal a ty odkrecisz odpowietrzniki (najpierw 1 od Ciebie potem 2gi)i tak pare razy jak normalnie sie odpowietrza a jesli nie ma odpowietrznikow to kabelek i vcds tam jest bodajrze w wersji 10tej juz opcja odpowietrzanie samej pompki hamulcowej, postepowac wg komend to tyle a i jeczcze jedno sprzeglo tez tak trzeba odpowietrzac dziala jak nowe. pozdrawiam.



bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

Słabe hamulce Variant Mk4

Post autor: bywalec » śr lis 04, 2015 08:41

aha
jeszcze sprawdz podcisnienie w wezu do serwa i czy samo serwo nie sprawne no i napewno zawor zwrotny musi byc ok



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Słabe hamulce Variant Mk4

Post autor: sebastian1901 » ndz lis 08, 2015 16:54

Dzięki. Obyło się bez takich udziwnień jak opisałeś ale może to pomaga :grin:
Przekodowałem Vagiem pompe ABS i jest o niebo lepiej.
Pozdrawiam :pub:


Sebastian

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Słabe hamulce Variant Mk4

Post autor: nitrox89 » ndz lis 08, 2015 18:00

sebastian1901 pisze:Przekodowałem Vagiem pompe ABS i jest o niebo lepiej.
Jak kolego? Bo słyszałem że można przekodować pompę na większą skuteczność, ale jak to zrobić :jezor:


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Słabe hamulce Variant Mk4

Post autor: sebastian1901 » ndz lis 08, 2015 19:40

Tylko musisz się zarejestrować i zalogować.
Co zmieniałeś u siebie kolego ?
http://forum.skodaclub.pl/viewtopic.php ... 4920b91ba0" onclick="window.open(this.href);return false;


Sebastian

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości