Zimmermann czy TRW

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Zimmermann czy TRW

Post autor: rustin » pt paź 15, 2010 12:45

Który komplet hamulców na przód wybrac??



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Zimmermann czy TRW

Post autor: juro » sob paź 16, 2010 10:19

Moim zdaniem dobrej jakości tarcze w kolejności od najlepszych to: ATE, BREMBO, BOSCH, TRW wszystko zależy jakie chcesz mieć hamulce i jaki fundusz na to chcesz wyłożyć. Możesz również założyć tarcze BREMBO MAX lub ATE POWER DISC sportowe ale to już się wiąże ze sportowymi klockami jeżeli chcesz naprawdę skuteczne hamulce.



rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Zimmermann czy TRW

Post autor: rustin » sob paź 16, 2010 10:50

brembo ?? nie założe tych tarcz dwa razy miałem w dwóch różnych autach.bosch? niższa półka i jakościowo i cenowo a pozatym strasznie pylą. ate za drogie.
dlatego z tych dwóch muszę wybrać



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Zimmermann czy TRW

Post autor: juro » sob paź 16, 2010 20:34

Bosch nie są tarczami niższej jakości w żadnym wypadku ale jeżeli chcesz z tych dwóch wybierać weź TRW na pewno będą się lepiej sprawowały.



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Zimmermann czy TRW

Post autor: tobi19761 » ndz paź 17, 2010 13:50

juro, dobrze mówi ja mam TRW i dobrze sie sprawują :smoke:


tobi

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zimmermann czy TRW

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 17, 2010 20:03

rustin, Zimmermann to bardzo dobre tarcze tylko u nas nie za bardzo wypromowane, inaczej jak na zachodzie. Obie marki są bardzo dobre.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » pn paź 18, 2010 22:40

Paweł Marek pisze: Zimmermann to bardzo dobre tarcze tylko u nas nie za bardzo wypromowane ...
eee mało? gro osób na forum poleca je i chwali w komplecie z klockami FERODO Premier (tylko Premier!) :D ale i znajdzie się opinie, że fajnie hamują ale jednak mają tendencje do pękania, a klocki Ferodo pylą strasznie :evil: a jak by piszczały to poszukać w komórce papier ścierny i je lekko przetrzeć :grin:
Zimmermann nawet lepsze od ATE :wink: :wink: echhh... Pozdraviam :wink:



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re:

Post autor: Zimny Chirurg » wt paź 19, 2010 18:46

pasażer pisze:
Paweł Marek pisze: Zimmermann to bardzo dobre tarcze tylko u nas nie za bardzo wypromowane ...
eee mało? gro osób na forum poleca je i chwali w komplecie z klockami FERODO Premier (tylko Premier!) :D ale i znajdzie się opinie, że fajnie hamują ale jednak mają tendencje do pękania, a klocki Ferodo pylą strasznie :evil: a jak by piszczały to poszukać w komórce papier ścierny i je lekko przetrzeć :grin:
Zimmermann nawet lepsze od ATE :wink: :wink: echhh... Pozdraviam :wink:

No ja własnie zapodałem zestaw na przód brembo i klocki ferredo. Piszczy mi strasznie 1 koło. Myslisz ze da to coś ten papier scierny czy je najzwyczajniej reklamowac. Kiedyś zapodałem polskie klocki breki i hamowały jak złota. I nie piskneło ani razu. Tylko tarcze padły i wymieniłem własnie na to co pisałem wczesniej. A tu tyle kasy i piszczy jak stary ikarus. Fak faktem ze hamują beton. Następnym razem zapodam zestaw TRW.

Pozdro

ZC



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » wt paź 19, 2010 22:55

Zimny Chirurg pisze:No ja własnie zapodałem zestaw na przód brembo i klocki ferredo. Piszczy mi strasznie 1 koło. Myslisz ze da to coś ten papier scierny czy je najzwyczajniej reklamowac. ...
"Docierało sie co kolwiek w latach 60-70. Teraz jest tak wszystko spasowane ze mozna powiedzieć ze o docieraniu czego kolwiek nie ma prawa być mowy. Generalnie nie robi sie juz czegoś takiego." :wink: Tak też myślałem, że jest z klockami. Powinno być wszystko ok od początku i zero pisków. Mi nic nigdy nie piszczało i ani nie smarowałem tarcz olejem ani nie tarłem klocków papierem. :wink: Po postach na forum okazuje się, że czasem trzeba użyć papieru. Notabene, jeden poleca jeździć spokojnie aż się dotrą by zaraz nie przegrzać i będzie git, a drugi zaleci mocne hamowania :kac: Najlepiej zapytaj sprzedawcy lub poczytaj temat > Klocki i tarcze z allegro.

Na moje jak piszczą, to są źle dobrane - zbyt twarde. Może firma ma już za dużo klientów i przestała dbać o jakość? Powinny być miękkie i nawet pylić, wtedy wiadomo że hamują a nie ścierają tarcze . . coś jak opony - im wyższy indeks prędkości tym lepsza przyczepność i hamowanie ale i szybkie zużycie. . . chyba.
Pozdraviam

aha, raz piszczały mi klocki w CC . . albo to już same blachy były :grin: :wink:



rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: Zimmermann czy TRW

Post autor: rustin » śr paź 20, 2010 17:34

w sumie nie da się jednogłośnie stwierdzić ktore lepsze chyba prawda? dalej nie wiem które wybrać ale teraz jestem bardziej za TRW



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » śr paź 20, 2010 19:28

rustin pisze:w sumie nie da się jednogłośnie stwierdzić ktore lepsze chyba prawda? ...
Jak zjeździsz przynajmniej dwa komplety każdych to sam ocenisz, które mają lepszą skuteczność i są żywotniejsze. Natomiast czytając opinie osób, które miały z jednej firmy i piszą - dla mnie super, hamują jak ta lala, zęby na szybie... ciężko ocenić czy ktoś odnosi się do hamulców jakie miał w 126p czy porównuje je chociaż do fabrycznych w obecnym aucie i co kto oczekuje od hamulców i co jest dla kogo super.
rustin pisze:...dalej nie wiem które wybrać ale teraz jestem bardziej za TRW
z tego co czytam, to do tarcz Zimmermann czy Brembo klocki Ferodo lub Remsa, a do tarcz ATE klocki Textara wystarczą i się sprawdzą... w VW jeszcze długo do wymiany ale cytrynka już prosi o nowy zestaw, więc dylemat również mam.

Pozdraviam



rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Zimmermann czy TRW

Post autor: rustin » śr paź 20, 2010 22:44

i co wybierzesz? trw czy zimmermanna??



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » czw paź 21, 2010 12:10

rustin, to co poleci mój zaufany sprzedawca, a sprzedawca mówi > tarcze Zimmermann i polskie klocki TOMEX - cena niska i wielu zaskoczonych pozytywnie klientów, są miękkie, pylą tyle ile powinny (łatwy do usunięcia pył a nie jakaś smoła) i nic nie piszczy. Oczywiście, przy okazji warto przesmarować zaciski czy przeprowadzić małą regeneracje.

Pozdraviam



rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Zimmermann czy TRW

Post autor: rustin » czw paź 21, 2010 17:51

czyli zimmermann lepszy od trw



Zablokowany

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości