Ciągle krzywiące sie tarcze

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz61433
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 20:26

Re: Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: lukasz61433 » ndz wrz 08, 2019 21:43

Piasty mierzone czujnikiem zegarowym pod kątem bicia i były ok. Już 2 komplet tarcz zwichrowało



Marcinc138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 20, 2020 09:41

Re: Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: Marcinc138 » czw wrz 24, 2020 19:19

Udalo się komus rozwiązać problem. Mam golfa VI 1.6 tdi z tarczami 280mm. Wymieniłem na nowy zestaw textar tarcze plus klocki i wytrzymały moze 3000km, po przetoczeniu niecały 1000km. Swap bym zrobił na 288, ale do golfa vi te części trochę kosztują. Na oryginalnych z aso problem wystepuje ? Te Trw sie spisują?



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: sebastian1901 » czw wrz 24, 2020 21:43

W swoim poprzednim golfie variant zmieniłem z 280 na 288 i problem ustał. Fakt wymiana zwrotnic piast łożysk zacisków itd kosztuje.
Tyle że te 288 kupiłem tarcze oryginalne używane VW + klocki PAGID i problem ustał.
Teraz borykam się z tym samym problemem w Octavia I VRS. Tarcze 312 odkręcane jarzmo. Po kupnie były tarcze Brembo + klocki ATE. Po ok 5000km zwichrowało je.
Przetoczyłem i po ok 3000km to samo. Odpuściłem. Trafiła się okazja na zakup tarcz Black Diamond coś ala EBC brytyjskie. Założyłem + klocki Green Stuff zrobiłem niecałe 2000km biją jak ch..j. Dodam że ok 2 miesiące temu wymieniłem praktycznie cały przód... włącznie z trawersem, zwrotnicami i piastami łożyskami, amorkami i sprężynami. Co było możliwe to wymienione. Pan u którego przetaczałem tarcze powiedział mi że to co robią teraz to już nie ten sam materiał co kiedyś i że tak będzie że tarcze będą się krzywić...
Jedynie co wymyśliłem to kupno nowych oryginalnych tarcz. Wczoraj mi przyszły. Jak wymienię to podzielę się spostrzeżeniami. Pozdrawiam


Sebastian

Marcinc138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 20, 2020 09:41

Re: Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: Marcinc138 » wt paź 13, 2020 22:30

Udało się rozwiązać problem. Większość z nas szuka problemu i posiłkuje się na forum, gdy problem istnieje, jak sobie ktoś poradzi to już wiedzą się nie dzieli. Napiszę więc ja
Pacjent VW Golf VI 2012 rok. 1.6 tdi 105km.
hamulce 280mm, 105tys. przebiegu. Zwichrowały się oryginalne, wymienione na komplet textar przód tj. tarcze plus klocki. po 2000km zaczęło się.
Najpierw próba przetoczenia tarcz, zrobiłem 1000km i zabawa od nowa.
Zacząłem szukać i udało mi się zakupić całe dwa komplety kolumn mcperson ( amortyzator świeżym spręzyna, zwrotnica, jarzmo zacisk, prawie nowe tarcze 288mm i klocki od altei 1.9 tdi), w cenie 100zł za sztukę. Okazało się że goleń amortyzatora jest grubszy i że wymiana zwrotnicy zacisku jest niewykonalna, trzeba wymienić amortyzator. mocowanie górne, jest takie samo. Wsadziłem całą kolumnę macpershona, ale przełożyłem sprężyny oryginalne, bo bałem się, żeby nie było różnicy w twardosci lub wysokości przedniego zawieszenia. Wszystko działa świetnie.
Jeśli ktoś będzie miał taki problem, należy szukać zestawu od 1.9 tdi golf v, altea, leon. Mi się udało zrobić to w cenie nowych tarcz, do tego zostały mi części na sprzedaż. Hamulec jest zdecydowanie lepszy niż przed wymianą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości