Hamulce golf III TDI - podmiana

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Hamulce golf III TDI - podmiana

Post autor: pinstonvw » pn maja 20, 2013 22:14

Witam, pytanko do speców od hamulców. Jaka jest różnica pomiędzy serwem z mk4 i serwem z mk3??? Tak sobie myślę żeby podmienić serwo i pompę hamulcową z mk4 do mojego mk3. Są szanse na to, że sprawność hamulców wzrośnie? W mk4 wystarczy delikatnie dotknąć pedał hamulca i auto staje dęba. W mk3 natomiast trzeba cisnąć żeby się zatrzymać. Uprzedzam auto hamuje dobrze ale chciałbym żeby było jeszcze lepiej.
Także czy jest sens wymiany serwa z pompą? Czy może wystarczy wymienić pompę na większą? Jeśli tak to na jaką?
Wymienione jest wszystko oprócz serwa, pompy i przewodów. Vacum pompuje -1bar.

Pozdrawiam i czekam na opinie :D


...

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Hamulce golf III TDI - podmiana

Post autor: stefano189 » pn maja 20, 2013 22:50

nie ma sensu wsadzać serwa od mk4,

lepiej zrobić z przodu swapa na 280mm, a tył jeśli są bebny zmienić na tarcze 226mm + dobrze odpowietrzony układ i nowy płyn dot4.

Nie ma szans że to bedzie źle hamować :hmm: :hmm: . Ja osobiście często jeżdze z przyczepą i taki zestaw hampli ( nie mam ABS-u) w zupełności wystarcza.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Hamulce golf III TDI - podmiana

Post autor: pinstonvw » wt maja 21, 2013 11:13

No właśnie ostatnio troszkę się rozpędziłem z heblami z przodu. Kupiłem jarzma i zaciski pod wentyle 280mm ale przypomniałem sobie, że mam 14" na zimę z nowymi oponami także odpada podmiana. Ostatecznie albo wyrzucę bębny albo korektor i troszkę tył będzie miał większą siłę hamowania. Kiedyś w swojej jettce jeździłem bez korektora i nie było źle nawet w zimie.


...

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Hamulce golf III TDI - podmiana

Post autor: jhosef » wt maja 21, 2013 12:06

pinstonvw pisze:Kiedyś w swojej jettce jeździłem bez korektora i nie było źle nawet w zimie.
Tylko, źe mk2 ma z tyłu mniejsze bębny. Do tego wersje bez korektora w tych mniejszych bębnach miały cylinderki o mniejszej średnicy...



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Hamulce golf III TDI - podmiana

Post autor: pinstonvw » wt maja 21, 2013 14:30

Miałem założone te większe bębny :helm: z większymi cylinderkami.


...

Awatar użytkownika
robi1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 21:48
Lokalizacja: Jordanów

Hamulce golf III TDI - podmiana

Post autor: robi1993 » wt lip 16, 2013 23:41

A ja mam takie pytanie czy podejdą hamulce z mkIV do mkIII chodzi mi o tylną belkę bo ciężko dostać z mkIII a do mkIV mam dobry dostęp tylko nie wiem czy piasty podejdą, aktualnie mam bębny w swojej mkIII ?


Diagnostyka grupy VAG okolice Rabka Zdrój oraz Myślenice

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Hamulce golf III TDI - podmiana

Post autor: stefano189 » czw lip 18, 2013 22:39

musisz mieć czopy od tarczówek z mk3, tarcze 226 z mk3, a zaciski mogą być z mk4, tt, fabii, w sumie obojętnie. Pamiętać tylko trzeba że inny jest sposob mocowania przewodu hamulcowego do zacisku, w mk3 jest wkrecany, w mk4, jest sruba drążona. :D


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości