Blokujące się tylne hamulce

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Blokujące się tylne hamulce

Post autor: mavric » wt maja 13, 2014 14:17

Witam.
Panowie mam pytanie dotyczące hamulców tylnych. A mianowicie czy istnieje możliwość aby blokowały się one przy ostrym hamowaniu w wyniku nadmiernego zużycia się przednich hamulców? Auto bez ABS'u z korektorem siły hamowania, przednie heble to tarcze z G2 280mm + zaciski 54mm, tył tarcze z G3 + zaciski 41mm.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Blokujące się tylne hamulce

Post autor: Michał_1977 » śr maja 14, 2014 21:33

mavric pisze:zaciski 41mm.
Skąd Ci się tam takie wzięły? :goof:
Przecież były 36 i 38mm a w G3 chyba tylko 38mm.
Musisz ustawić korektor i nie będą się blokowały.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Re: Blokujące się tylne hamulce

Post autor: mavric » czw maja 15, 2014 09:28

Zaciski niby z G4 ale chyba z variant'a.
Co do korektora to właśnie musze podjechac na kanał i zobaczyc w jakim jest stanie.
Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie tematu. Czy sprawny korektor siły hamowania jest wstanie ogarnac wypatroszona skorupe? Mam we wnętrzu tylko przednie fotele.

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka



mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Re: Blokujące się tylne hamulce

Post autor: mavric » czw paź 09, 2014 09:31

Troche mi to zajelo, ale spowodowane bylo to spora frajda w zakretach no i latem ze sprzyjajacymi warunkami drogowymi... Wczoraj z kanału odkręciłem ramie korektora i to co ukazało sie moim oczom z leksza mnie zdziwilo. Pod ta gumką bylo mnóstwo jakby proszku/talku. Oczyscilem to cale z tej dziwnej substancji, usunalem utlenione nalecialosci z elementów i nasmarowałem wczystko smarem do tloczków. Ramie poskładane do poprzedniej pozycji i jak narazie zamiatanie i blokowanie tyłu ustapilo. Muszę troche z tym pojeździć i posprawdzać ale wydaje sie za operacja zakończona narazie sukcesem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości