Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
quattrorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 22:22
Lokalizacja: Kozy

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: quattrorafal » śr maja 14, 2014 20:32

Witam. Dzisiaj wjeżdżając do garażu zostawiłem golfika na ręcznym żeby otworzyć bramę, wysiadam z auta i gdy wysiadałem usłyszałem skrzypienie wyraźnie z tyłu więc zaciągam ręczny mocniej bo górka spora ale autko delikatnie podjeżdża do przodu. No nic myślę sobie podciągnę linkę żeby mocniej łapał i gdy już wjechałem to patrzę na tylny zacisk i oczom nie wierzę :shock: okładzina z klocka oderwała się i wystaje poza klocek.

Foty lewy tył jak to wygląda :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dla porównania prawy tył :

Obrazek

Pytanie: jakim cudem okładzina oderwała się od reszty klocka?

Pytanie 2: na jakie klocki ( firma ) wymienić teraz, które polecacie aby dobrze hamowały i nie sprawiały takich problemów j.w.?
Czy przy okazji zmienić również tarcze na nowe?

Tak przy okazji czy jeśli okładzina wypadłaby do końca z zacisku to straciłbym wszystkie hamulce czy tylko ten jeden? Ciekawi mnie to bo jeśli stałoby się to podczas jazdy to strach pomyśleć :panna:

Dziękuję z góry za zainteresowanie :grin:


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: Shmatan » śr maja 14, 2014 20:51

quattrorafal pisze:Pytanie: jakim cudem okładzina oderwała się od reszty klocka?
Kiepski klocek/stary klocek. Aczkolwiek widzę coś takiego po raz pierwszy
quattrorafal pisze:Pytanie 2: na jakie klocki ( firma ) wymienić teraz, które polecacie aby dobrze hamowały i nie sprawiały takich problemów j.w.?
Czy przy okazji zmienić również tarcze na nowe?
Tarcze w zależności od grubości, firmę wyczytasz na forum (ja osobiście latam na ferodo premier i jestem zadowolony)
quattrorafal pisze:Tak przy okazji czy jeśli okładzina wypadłaby do końca z zacisku to straciłbym wszystkie hamulce czy tylko ten jeden?
Masz 2 sekcje, 2 koła hamowały by normalnie, 2 pozostałe wymagałyby podpompowania i też by złapały (z piskiem metalu o tarczę)



MiKar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 20:50
Lokalizacja: Bełchatów/Gliwice

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: MiKar » śr maja 14, 2014 21:22

Wrzuć tak jak kolega wyżej pisał Ferodo Premier FDB1788. Jak Cie interesuje to mam takie klocki w cenie 90zł/kpl. + wysyłka.



Awatar użytkownika
quattrorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 22:22
Lokalizacja: Kozy

Re: Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: quattrorafal » śr maja 14, 2014 21:33

Shmatan pisze:Kiepski klocek/stary klocek. Aczkolwiek widzę coś takiego po raz pierwszy
Klocek ferodo więc nie najgorszy a czy stary to nie wiem na pewno ma przynajmniej 6 lat bo hamulcy nie dotykałem od momentu zakupu :los2: ale już najwyższy czas :grin:
Shmatan pisze:Tarcze w zależności od grubości, firmę wyczytasz na forum (ja osobiście latam na ferodo premier i jestem zadowolony)
Z ankiety z forum wynika że klocki jak i tarcze poleca najwięcej osób firmy ATE więc myślę że takie do mnie zawitają.

Shmatan pisze:Masz 2 sekcje, 2 koła hamowały by normalnie, 2 pozostałe wymagałyby podpompowania i też by złapały (z piskiem metalu o tarczę)
Uff chociaż tyle bo inaczej czyjaś :ass: rozbita lub gorzej

Dziękuję za odpowiedź


Obrazek

Awatar użytkownika
quattrorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 22:22
Lokalizacja: Kozy

Re: Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: quattrorafal » śr maja 14, 2014 21:45

MiKar pisze:Wrzuć tak jak kolega wyżej pisał Ferodo Premier FDB1788. Jak Cie interesuje to mam takie klocki w cenie 90zł/kpl. + wysyłka.
Dzięki za propozycję ale autko musi jeździć już jutro więc poszukam czegoś u siebie


Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: Yaro1981 » śr maja 14, 2014 22:22

nic dziwnego , że się oderwały patrząc w jakim stanie są, tarcze tez pozostawiają wiele do życzenia. Teraz się o bezpieczeństwo martwisz a 6 lat się nie zainteresowałeś w jakim stanie są hamulce :chytry: strach się bać


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: Shmatan » czw maja 15, 2014 09:26

quattrorafal pisze:bo hamulcy
hamulców



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: nitrox89 » czw maja 15, 2014 11:04

Bierz polskiego Brecka, szkoda przepłacac za TeRaWu :)


Rust is lighter than carbon fiber

MiKar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 20:50
Lokalizacja: Bełchatów/Gliwice

Re: Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: MiKar » czw maja 15, 2014 11:22

To że większość wskazuje na ATE nie znaczy że to dobry klocek jest.
Nie przepłacaj. Kup Ferodo.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: grandi » czw maja 15, 2014 12:38

quattrorafal pisze:Klocek ferodo więc nie najgorszy

Co wy piszecie w życiu nie kupie tego gówna już , po pierwsze piszczą jak cholera po drugie się rozklejają , na razie kupiłem ATE i jest ok


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
quattrorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 22:22
Lokalizacja: Kozy

Re: Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: quattrorafal » czw maja 15, 2014 16:40

Yaro1981 pisze:nic dziwnego , że się oderwały patrząc w jakim stanie są, tarcze tez pozostawiają wiele do życzenia. Teraz się o bezpieczeństwo martwisz a 6 lat się nie zainteresowałeś w jakim stanie są hamulce :chytry: strach się bać
To że nie dotykałem hamulców (dzięki Shmatan :grin: ) wcale nie znaczy że przez ten okres czasu nie interesowałem się w jakim są stanie. Przy każdym ściąganiu kół czy też po prostu podczas jazdy nie było żadnych oznak że coś jest nie tak, hamować hamowały dobrze, żadnego bicia czy innych niepokojących objawów. Poza tym nie robię jakiś mega przebiegów żeby klocki wymieniać co roku. Po prostu tak się stało że się w końcu klocek poddał lub miał jakąś wadę fabryczną. Ale nie ma się co rozpisywać tylko trzeba działać :grin:. Zestaw kupiony i do dzieła :hammer: : klocki tył ATE + nowe tarcze tył również ATE do tego dwa zestawy naprawcze zacisku autofren i klocki na przód firmy TRW + sprej do czyszczenia. Za całość dałem 571 zł, zobaczymy jak to się będzie sprawować :bigok:

Obrazek


Obrazek

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: przemlin » czw maja 15, 2014 19:17

nitrox89 pisze: Bierz polskiego Brecka
Dokładnie, ja mam drugi zestaw brecka, klocki dobre i w dobrej cenie.polecam



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: Yaro1981 » czw maja 15, 2014 21:20

grandi, popieram , Ferodo było dobre 10 lat temu teraz to jest szmelc jakich mało


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zerwana okładzina klocka hamulcowego

Post autor: Shmatan » pt maja 16, 2014 16:21

Dyskusję o hamulcach prowadzimy w odpowiednim temacie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości