swap hamulców ABS

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 15, 2014 23:10
Lokalizacja: Kozłówka

swap hamulców ABS

Post autor: wojtekp » czw lut 09, 2017 01:17

Mam w planach swap hamulców w swojej golfinie mk2. I tu moje pytanko czy jeśli zastosuję pompę ABS od golfa 3 (chyba też passat i pokrewne) nie będzie żadnych problemów? Mam całą wiązkę elektryczną, pompę, sterownik ABS. Golf z nową instalacją rok 89.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

swap hamulców ABS

Post autor: radekrp90 » pn lut 13, 2017 09:43

Wszystko się da tylko pytanie czy warto ;)
Jeśli masz cały komplet to powinieneś dopasować wszystko pamiętaj jednak, że musisz też mieć odpowiednie piasty (z tzw. koronką) i zwrotnice (przód)/czopy (tylna belka) gdzie zamocujesz czujniki ABS.

W Golfie/Passacie/Corrado po roku 95 ABS jest bez korektora siły hamowania - trzeba wtedy prowadzić dwa oddzielne przewody hamulcowe do każdego z kół.

Kwestia mocowania pompy w aucie to oddzielny temat, bo niestety nie wiem jak to wygląda w G-II.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
wojtekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 15, 2014 23:10
Lokalizacja: Kozłówka

swap hamulców ABS

Post autor: wojtekp » wt lut 14, 2017 02:19

Pompa jest cztero- obiegowa więc raczej bez korektora siły hamowania. Pompa wygląda tak:
Obrazek
I w samochodzie mam też cztery przewody(dwa tył i dwa przód) chodziło mi o elektrykę żeby zbytnio nie tworzyć 'patentów'.
Ale dzięki wielkie :bigok: :kufel:



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

swap hamulców ABS

Post autor: radekrp90 » wt lut 14, 2017 07:59

Ta pompa nie ma wbudowanego EBD (czyli elektronicznego korektora siły hamowania) - to Teves Mark 04.
Teves Mark 20gi ma zintegrowany sterownik i EBD (i moim zdaniem jest to najlepsza opcja do swap'a, czujniki dostępne w zamiennikach itp.) i wygląda tak:
Obrazek

Co do samej elektryki nie ma tam żadnej większej filozofii - musisz mieć oryginalną wiązkę (duże wtyczki i przewody ekranowane do czujników i koniecznie oryginalną lampkę), a samo podpięcie to jedynie zasilanie. Jeśli będziesz miał wybrany konkretny model wrzucę Ci schemat abyś miał możliwość zapoznania się.

Na początek to co daje VW w tzw. zeszytach szkoleniowych, na końcu są schematy elektryczne:
Teves Mk4 i pochodne - http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_117.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;
Teves 20Gi - http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_171.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
wojtekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 15, 2014 23:10
Lokalizacja: Kozłówka

swap hamulców ABS

Post autor: wojtekp » sob lut 18, 2017 01:29

Przydały by mi się te schematy, bo kopie, kopie i nie widzę w necie. Pompa ATE Teves Mark04. Też gdzie kable do diagnostyki wpiąć w skrzynce. A i do tego marka IV nie trzeba korektora



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

swap hamulców ABS

Post autor: Mavrick » pt lut 24, 2017 09:33

radekrp90 pisze:trzeba wtedy prowadzić dwa oddzielne przewody hamulcowe do każdego z kół.
Z korektorem tez musisz prowadzic dwa przewody;).
wojtekp pisze:Też gdzie kable do diagnostyki wpiąć w skrzynce.
W mk3 nad kierownica masz koszyczek i tam sie wpina przewody od diagnostyki.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

swap hamulców ABS

Post autor: radekrp90 » pt lut 24, 2017 12:27

Myślałem, że Golf MK2 i MK3 na Teves Mk4 miał jeden przewód na tył (jeden "kanał" sterowania), bo tak to wygląda na schematach - mój błąd ;) Tak czy inaczej przewody mają inną długość.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
wojtekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 15, 2014 23:10
Lokalizacja: Kozłówka

Re: swap hamulców ABS

Post autor: wojtekp » wt lut 28, 2017 14:42

Mavrick pisze:
wojtekp pisze:Też gdzie kable do diagnostyki wpiąć w skrzynce.
W mk3 nad kierownica masz koszyczek i tam sie wpina przewody od diagnostyki.
Czy bez tego koszyczka bezpośrednio podepnę sterownik(komputer sterujący abs), żeby cokolwiek zdiagnozować przez gniazdo OBDII albo OBD z dwoma gniazdami? Może jakieś schematy albo nakierowanie na podobne posty. Bo tak jak napisałem wcześniej nie mogę się dokopać. No bo u mnie jako tako niema w Golfie II diagnozy



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

swap hamulców ABS

Post autor: radekrp90 » wt lut 28, 2017 15:13

Najwygodniej byłoby sobie wyprowadzić normalne OBD II. Kupić wtyczkę (np.: z Golfa III) i podpiąć pod nią piny diagnostyczne sterownika ABS. Więcej przecież elementów podlegających diagnozie nie masz, a przy ewentualnym podpinaniu interface'a nie będziesz się zastanawiał gdzie co podpiąć.

Do OBD idzie zasilanie stałe 12V, masa, i linie sygnałowe (w Twoim przypadku chyba tylko jedna i będzie to K-linea ale to piszę z głowy). Opis pinów do znalezienia - wystarczy wpisać "OBD pinout".


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
wojtekp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 15, 2014 23:10
Lokalizacja: Kozłówka

swap hamulców ABS

Post autor: wojtekp » wt lut 28, 2017 19:55

:kufel: :-) :pub: Otto wielkie, ale to wielkie dzięki. Naprawdę zycie bez forum byłoby trudne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości