[mk4] Linki hamulca ręcznego mk4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rosomak8.2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lut 25, 2009 18:28
Lokalizacja: Szczecinek
Auto: Golf IV 1.9tdi
Silnik: alh

[mk4] Linki hamulca ręcznego mk4

Post autor: rosomak8.2 » pn sty 06, 2020 13:10

Dzień dobry, nie znalazłem konkretnych tematów, więc proszę o pomoc i informację jak przełożyć linki hamulca w kombiaku . Trzeba odkręcać osłony tłumika,czy jest jakiś sposób na przełożenie? Wyciąga się je od spodu czy z kabiny?



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: Linki hamulca ręcznego mk4

Post autor: Maszan » pn sty 06, 2020 20:05

Jak wyciagniesz popielniczke albo w zasadzie schoweczek przed popielniczka to masz dostep do nakretek M6 - je odkrecasz calkiem. Potem czesc prac pod spodem czyli musisz wyciagnac pancerz w aluminiowego prowadzenia - trzeba chwycic kombinerkami za czesc okragla pancerza ktory wchodzi w alu prowadzenie i obkrecajac wyciagnac. Rob to ostroznie zeby nie wyrwac tego prowadzenia bo sobie dolozysz roboty. Jak juz uwolnisz linke w tym miejscu masz zaczepy przy tulejach belki i w ramieniu belki no i potem juz zaczep w zacisku. Zakladasz na odwrot i regulujesz napiecie linek tak zeby przy puszczonym recznym ramiona zacisku opieraly sie o zderzak/ogranicznik.Warto przed montazem linek powiesic je i napuscic olejem silnikowym .


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

rosomak8.2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lut 25, 2009 18:28
Lokalizacja: Szczecinek
Auto: Golf IV 1.9tdi
Silnik: alh

[mk4] Re: Linki hamulca ręcznego mk4

Post autor: rosomak8.2 » wt sty 07, 2020 09:24

Tyle to wiem, tylko ,że u mnie nie widać tych rurek prowadzących,bo zasłania osłona aluminiowa tłumika. Dlatego pytałem ,czy trzeba te osłony ściągać, ale sądzę ,że raczej tak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości