[mk4] Pomocy ❗Problem z ABS (Golf 4)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek2561
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob lis 30, 2013 16:37
Lokalizacja: Jarosław

[mk4] Pomocy ❗Problem z ABS (Golf 4)

Post autor: Maciek2561 » pt kwie 10, 2020 18:18

Mam problem bo na prostej suchej drodze przy mocniejszym hamowaniu załącza mi się ABS w przednich kołach; czego wcześniej nie było, wydłuża to nieco drogę hamowania, kilka dni temu wymienialem zacisk hamulcowy z tylu, co to może być ? Odpowietrzanie niewłaściwe ? Czujnik w kole ?


.

Maciek2561
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob lis 30, 2013 16:37
Lokalizacja: Jarosław

[mk4] Re: Pomocy ❗Problem z ABS (Golf 4)

Post autor: Maciek2561 » pt kwie 10, 2020 21:11

belcho99 pisze:
pt kwie 10, 2020 18:58
Przy mocniejszym hamowaniu to ma się załączyć, jeśli nie ma poślizgu a ABS przy delikatnym zatrzymywaniu np. na dojeździe do świateł załącza się oznacza to, że komp widzi uślizg któregoś koła. Najczęściej przyczyna jest zalepiony rdzą i opiłkami czujnik, czasem pęknięta koronka ABS, czasem uwalony czujnik. Zacisk hamulcowy nie ma nic do rzeczy, jedynie przy wymianie zacisku mogło się nasypać rdzy/syfu na czujnik i zalepić mu widoczność sygnału. Weź sprężarkę i wydmuchaj czujnik do czysta.

Jesli masz dostęp do VCDS wejdź w abs bloki pomiarowe grupa 001 ruszając przód tył na odległości juz kilku metrów będziesz w bloku pomiarowym widział które koło według sterownika obraca się wcześniej niż reszta lub później niż reszta. W tym kole jest problem.

Nie masz vcds czyść sprężarką wszystkie 4 czujniki w kołach po kolei i sprawdzaj wszystkie koronki, jak przyczyna jest widoczna znajdziesz jak padł czujnik jedź na vcds bo po co wymieniać 4 jak można 1
Mocno hamuje ale poślizgu nie ma a mimo to się ABS załącza, wcześniej tego nie miałem tylko na śliskiej drodze było a teraz nawet na suchej bez poślizgu koła
Te czujniki mam wykręcić ? Bo one chyba ciasno siedzą


.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości