[mk3] Po spaleniu klocków tył należy je wymienić na nowe?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

denitor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr sie 01, 2012 11:06

[mk3] Po spaleniu klocków tył należy je wymienić na nowe?

Post autor: denitor » ndz kwie 26, 2020 20:20

Pytanie tak jak w tytule:Po spaleniu klocków tył należy je wymienić na nowe?

Wymieniłem klocki na firme ABe z tego faktu, że należą do grupy klocków tak zwanych miękkich - czyli nie piszczą.

Przejechałem 2 tysiące km. Zdarzało się jak to na ekspresówkach gwałtownie hamować nie raz również przy użyciu ręcznego - hamując z 140 do 90 i to na ręcznym.

Objaw jaki mam to nalot czerwony na klocki ze strony bliskiej tarczy oraz pism z prawej strony tylnego zacisku.

Zaznaczam,że cylinderki jak i prowadnicę działają super. A także ręczny hamulce dobrze - sprawdzał mi to mechanik dodatkowo miałem przegląd w którym nie było żadnych zastrzeżeń co do hamulców.



arturo91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 06, 2020 15:40
Lokalizacja: Piaseczno
Auto: Vw Golf VI
Kontakt:

[mk3] Re: Po spaleniu klocków tył należy je wymienić na nowe?

Post autor: arturo91 » pn kwie 27, 2020 08:57

Siła hamowania zawsze bardziej przekłada się na oś przednią, dlatego to dość ciekawe pytanie ;) Jeśli chodzi o mnie to przy każdej wymianie klocków sprawdzam stan hamulców z tyłu. Przyjęło się, że przy co drugiej wymianie hamulców z przodu należy też wymienić hamulce z tyłu. Jeśli twierdzisz, że klocki z tyłu masz dobre to nie musisz zmieniać ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk3] Re: Po spaleniu klocków tył należy je wymienić na nowe?

Post autor: wesol » pn kwie 27, 2020 10:03

Papierem ściernym troszkę szlifnij okładzinę klocka i zakładaj ponownie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

denitor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr sie 01, 2012 11:06

[mk3] Re: Po spaleniu klocków tył należy je wymienić na nowe?

Post autor: denitor » wt maja 05, 2020 20:33

Słyszałem coś takiego, że tarczę hamulcową wymienia się po 2-3 wymianie klocków.

Mi kierownica drga pomimo wyminionych kilka miesięcy klocków na dekermany. Wszystko było okej. Do momentu kiedy skończyły się klocki TRW. Teraz mam ABE i nie wiem czy ponownie wymienić na inne klocki np delphi, DENCKERMANN badź ATE?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości