Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: brynol » wt cze 11, 2013 23:26

witam, po wymianie rurki w ktorej jest plyn chlodniczy silnik nie umie zlapac 90 st.
zawsze bylo 90 st rowniotko, a teraz nawet w upaly jak sa i ostrzejszej jazdy jest z bieda 80 st na wskazniku.
uklad sam sie raczej odpowietrza?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: vp-tdi » pt paź 11, 2013 18:21

raczej tak powinno być o ile masz sprawny korek na zbiorniczku powienien sam upuszczać powietrze jak sie go za dużo nabiera ,ale najlepiej samemu co jakis czas upuszczać ( uwaga bo mozna sie poparzyć )


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

matgru07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 20:24

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: matgru07 » sob paź 26, 2013 12:13

Witam,
Mam problem z moją czwórką 1.6 benzyna- temperatura silnika podczas jazdy nie osiąga 90*, dobija max do 70-80. Co dziwne, jesli ustawie climatronic na OFF, to nie ma problemu, stoi idealnie równo na 90. Myślałem, ze to termostat, ale po wymianie nadal to samo, termostat ori z temp. otwarcia 87. Czujnik wymieniony na nowy, bo tamtem przestał pokazywać.. Nowy czujnik na pewno jest ok, bo jak podepnę pod kompa to pokazuje taką samą temperaturę. Dziwne jest tez to, ze nawet jak jest temperatura około 50* to jeden wentylator i tak cały czas pracuje. Ma ktoś jakis pomysł ?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: cinek2004 » sob paź 26, 2013 16:06

Może przekaźnik wentylatorów?



Awatar użytkownika
Jusia
Rock'n'Roll Queen
Rock'n'Roll Queen
Posty: 3967
Rejestracja: śr maja 10, 2006 17:38
Lokalizacja: KrakóVW
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Jusia » sob lis 02, 2013 12:20

Witam.
Mam dziwny problem. Przeczytałem wszystkie posty ale nic co pasowałoby do moich objawów.
Golf Mk3 1.8 90 kucy w gazie. Temperatura płynu nie przekracza 70 stopni nawet w korkach. Na kompie tez pokazuje niecałe 70 ale mimo to wentylator się włącza. Wymieniony króciec w bloku (bo lał), jakiś czas temu czujnik temp. (bo na zimnym pokazywał wyższą temp. i były problemy z odpaleniem auta) a wczoraj termostat. Dalej to samo. Do tego silnik ma wysokie obroty na biegu jałowym a co za tym idzie wzrosło spalanie. Tak jakby komputer próbował dogrzać auto.
Dodam, że przed ta usterką wszystko było jak w książce. Szybko łapał 90 stopni i je trzymał.


Nocne Mary SE :los2:

Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: vp-tdi » sob lis 02, 2013 12:56

czujnik temp jakiś pewny ? czasem zdarza sie ,że nowy z aso jest nie sprawny. a kupisz od kogoś używany pewny i sprawny. z termostatem ,też loteria ,nawet wahlera czasem sie trafiają ,taki rynek ,wszystko teraz robią loteryjnie.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
Jusia
Rock'n'Roll Queen
Rock'n'Roll Queen
Posty: 3967
Rejestracja: śr maja 10, 2006 17:38
Lokalizacja: KrakóVW
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Jusia » sob lis 02, 2013 13:02

vp-tdi, a na zegary sygnal idzie z komputera czy bezposrednio z czujnika? Bo na kompie pokazuje taka sama temp jak na zegarach.


Nocne Mary SE :los2:

Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: mwillusionmw » czw lis 07, 2013 11:49

Witam.

Na wstepie napisze, ze silnik to 1Z 90km bez zadnych modów, nowy termostat Gates jest zalozony, nowy czujnik temperatury na wskaźnik.

Problem jest taki, termostat byl sprawdzany i jest ok. Auto na postoju dogrzeje sie wg czujnika na wskaznik max 70stopni. Przy odkreceniu odpowietrznika przy wezu do nagrzewnicy, leci stamtad doslownie piana, z babelkami powietrza. Po przegazowywaniu temperatura na wskazniku powoli wzrasta, a gdy osiagnie lekko ponad 90stopni to zalaczaja sie wentylatory, termostat otwiera obieg, chlodnica jest calutka goraca, niestety potem 5min po zakreceniu odpowietrznika i w ogole za kazdym razem po jego zakreceniu temperatura znow w ciagu 5 min spada do 70 stopni, rurka od termostatu powoli staje sie zimna. Nie wiem, czy uklad jest zle odpowietrzony, czy ciagle lapie skads powietrze. Dodam, ze przy normalnej jezdzie 100-120km/h po przejechaniu 20-30km problem jest taki sam, temperatura gora 70stopni, termostat nie otwiera dolnego obiegu. Dziwne bo poprzednio mialem auto z tym samym silnikiem i tam po 10km niecalych juz mialem prawie 90stopni i elegancko trzymal temperature. Co moze byc nie tak, az tak zapowietrzony uklad? Dodam jeszcze, ze kat wtrysku mam ustawiony prawidlowo, dawkę również. Po przejechaniu okolo 100km troszkę płynu ubywa, jednak poziom oleju jest staly..ale nie kopci na biało przy ostrym gazowaniu oraz jeździe. Na komputerze zero błedów, na postoju temperatura była 85stopni, bez otwartego termo a na wskaźniku pokazywało 70. Spalanie autko ma dobre, dodam, ze na postoju ten wężyk z odpowietrznikiem..tam w ogóle praktycznie nie ma płynu chłodniczego. Może dlatego źle pokazuje temperature..ale po przejechaniu ok 15-20km po przestanej nocy w ukladzie jest cisnienie, jak odkrece korek od zbiornika wyrownawczego powoli to troszke powietrza uchodzi.
,
Termostat był sprawdzany, otwierał się normalnie. Rura na dole jest zimna, u góry ciepła, gdy przebutuję auto i stanie się gorąca rurka u góry, ta na dole dopiero robi się ciepła, stopniowo bardziej więc raczej jest ok wszystko, w szczególności ze mamy teraz temperatury jakie mamy. Przed wlaniem płynu był płukany układ cały dopóki nie leciała czysta woda. Czujnik przy głowicy był wymieniony na nowy.
Na postoju wedle komputera zagrzewa do 85-88 stopni. ALe jak pisalem wyzej, jak jest odkrecony odpowietrznik i leci sobie piana i plyn, to zagrzewa do 90 wg wskazówki na zegarze, wlaczaja sie wentylatory, a potem sytuacja jest na nowo ta sama.
gdy na zegarach miałem lekko ponad 90 stopni to właśnie wtedy włączyły się wentylatory, i wtedy otwiera się termostat bo rurka na dole staje się powoli cieplejsza.
Normalnie jak zrobię kilkanaście kilometrów to górny wąż jest gorący, a dolny zimny, czyli raczej wszystko jest ok, temperatura na kompie jest 85 czy tam 80 pare stopni, a na zegarach pokazuje mi 70 stopni caly czas. ewentualnie moge przelutowac plytke na licznikach.



PatrykTDI115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 07, 2013 00:18

Słabe ogrzewanie w kabinie (zimne powietrze z nawiewów)

Post autor: PatrykTDI115 » czw lis 07, 2013 21:59

Witam posiadam Golfa 1.9 TDI 115 koni. Problem jest taki, że nawet jeżeli silnik osiągnie temp 90Stopni to nie grzeje ciepło dopiero kiedy przeciągnę go na obrotach do 3tys jest ciepło, ale po dłuższej chwili znów zimno. Sprawdzałem wąż, który wychodzi od bloku silnika do nagrzewnicy ciepły,a drugi wychodzący od nagrzewnicy zimny (dolny , powrotny). Tak jakby nagrzewnica była zapchana. (Wymieniłem termostat i nalałem nowy płyn chłodniczy,czujnik załączania wentylatora), poziom płynu chłodniczego ok.



Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

Re: Słabe ogrzewanie w kabinie (zimne powietrze z nawiewów)

Post autor: DieselPower » wt lis 12, 2013 14:54

może nagrzenica jest nieszczelna, lub gdzieś indziej łapie powietrze ,jak nawiew daje zimny to raczej układ zapowietrzony, ja bym sprawdźił cały układ na obecność wycieków. Przegoń auto byle ńie za mocno , 2500 styka zatrzymaj się niech silnik pochodźi na jałowym, zgaś go tak po 1-2 poczekaj chwile i odkręć korek. Jak syknie lekko to jest si jak mocno i będzie wywalać płyn to może być uszczelka. Postaraj się też podmienić korek ,z nimi też są historie.


Przeglądam forum =]

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Michał_1977 » wt lis 12, 2013 16:09

PatrykTDI115 pisze:nawet jeżeli silnik osiągnie temp 90Stopni to nie grzeje ciepło dopiero kiedy przeciągnę go na obrotach do 3tys jest ciepło
Wygląda mi to na podwójną usterkę,czyli termostat i czujnik temperatury.
Uszkodzony temostat właśnie tak się objawia,że puszcza zimną ciecz,a jak silnik dostanie w :ass: lub zagrzeje się na postoju,to na chwilę puści gorącą.Czujnik jest dwufunkcyjny,czyli przekazuje wartości do ECU i na blat i właśnie na blacie może być przekłamanie.
Podłącz VAG i zobacz czy wartości (temperatura) dla ECU pokrywają się z tym co pokazuje wskazówka na blacie :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: vp-tdi » wt lis 12, 2013 16:43

Jusia pisze:vp-tdi, a na zegary sygnal idzie z komputera czy bezposrednio z czujnika? Bo na kompie pokazuje taka sama temp jak na zegarach.
z czujnika ,czujnik jest podzielony na 2 sekcje i w nim sa tak naprawde 2 czujniki.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

tekosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: tekosz » śr lis 13, 2013 21:34

mój problem występuje w MK4 1.4 16V 1998 r. mianowicie, przy normalnej jeździe w cyklu miejskim i włączonym nawiewie na ciepło, wskazówka leży na zerze, co prawda z nawiewów leci ciepłe powietrze, ale mam wrażenie, że to jeszcze nie jest ten gorąc co powinien być. jak się zatrzymam na dłuższą chwilę i wyłączę ciepły nawiew, to wskazówka powoli rośnie do 90 stopni i wtedy jak odkręcę go z powrotem to czuć jak gorąco powinno być. ale nie chodzi tu o postój na światłach czy coś, tylko taki 5-10 minutowy. jak z powrotem włączę ciepły nawiew, to wskazówka opada.
i tak jest w cyklu miejskim, natomiast np. jak wjadę na autostradę i cisnę cały czas 130 km/h, to wskazówka rośnie do 90 i cały czas na niej stoi.
co to może być?

pozdrawiam,
Tomek



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Eyk88 » pn lis 18, 2013 12:47

Ja mam w sumie pytanie a nie problem: po włączeniu zimnego silnika ładnie nagrzewa się do 90' i wszystko działa. Ale kiedy z nawiewu powinno zacząć lecieć ciepłe powietrze?
Golf ma jakieś standardowe(nie Vebasto) dogrzewanie jak jest zimny silnik bo wydaje mi się, że powietrze jest lekko ciepłe zaraz po włączeniu...

Wydaje mi się, że powinien mocniej grzać, ale to subiektywne chyba :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości