Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominRS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 20, 2013 19:52

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: dominRS » czw lis 21, 2013 17:19

Temat przeniesiony :)
Witam. Jestem tu nowy więc za jakieś nieprawidłowości przepraszam :)
Mam następujący problem z golfem. Moja maszyna to golf 3 1.8 ABS, problem jest następujący. Brak dużego obiegu podczas jazdy!
Termostat jest nowy 100% sprawny, wody nie podnosi. Na postoju wszystko jest książkowo, tzn termostat sie otwiera wąż na dole przy pompie sie grzeje wentylator się załącza w odpowiednim momencie, centralka grzeje, wody nie podnosi. Natomiast podczas jazdy temperatura rośnie do 100 stopni a wąż przy termostacie pozostaje zimny, nie ma wtedy dużego obiegu, zatrzymywałem się kilka razy patrzyłem wąż i zimny, podczas jazdy jest ogrzewanie. Samochód jest z LPG.
Jaka może być przyczyna braku dużego obiegu podczas jazdy? ;/

Termostaty zakładałem już 4, były sprawdzane, węże drożne, pompa wody? No nie wiem bo na postoju ona sobie daje rade to podczas jazdy tym bardziej powinno być ok, węże nie pęcznieją ;/
Siedzę z tym problem od poniedziałku i nic nowego nie moge wymysleć



alcobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 09, 2011 15:39

Spada temperatura silnika, słąbe ogrzewanie MK II 1,3

Post autor: alcobo » śr lis 27, 2013 23:52

Witam. Golf II 1,3. Po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu, wskazówka temperatury silnika nagle spada i prawie przestaje działać ogrzewanie. Czy to termostat? Czy mogę zrobić nim 400 km czy coś może mnie niemiłego spotkać i lepiej do lekarza.



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: kornat » pn gru 02, 2013 19:01

Mam mały problemik a mianowicie GIV 1.9TDI (90KM). Mianowicie autko się zagrzewa wg wskazówki do 90*C ale zajmuje mu to trochę dłużej. Według VAG'a temperatury w grupie 007(engine) oraz 003(instruments) mają różnicę 3-4*C. Sprawdzałem węże i auto zanim osiągnie ponad 80*C wąż idący górą do bloku silnika jest gorący a ten co jest założony jest też ciepły ale tylko do zagięcia. Od tego zagięcia w stronę chłodnicy jest już zimny. Czy to oznacza, że termostat puszcza płyn?



rafal 1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 06, 2013 22:43
Lokalizacja: Piecki

slabe ogrzewanie

Post autor: rafal 1984 » sob gru 07, 2013 17:42

Cześć jestem nowy na forum i mam taki problem z ogrzewaniem a mianowicie leci cieple ale nie gorące klapki zregenerowane gąbką Nagrzewnica zmieniana około rok temu termostat też zmieniany w zeszłym roku w tym roku zmieniona pompa wody i pasek rozrządu na wolnych obrotach wydmucha resztkę ciepła i koniec jak jadę szybciej to coś tam leci ciepłego autko to golf 2 1.3 bez gazu proszę o sugestie i pomoc co może być jeszcze nie tak
jak ktoś ma schemat lub zdjęcie trójnika z podłączonymi przewodami jak w oryginale chciałbym to sprawdzić ale nie mogę nigdzie znaleźć bo nie wiem czy jest to dobrze zamontowane bo termostat wymieniał kolega a mnie przy tym nie było klapki sam regenerowałem wiec jestem pewien ze są dobre w zeszłym tyg też wyciągałem bo suwak ciepło zimno amortyzował za dużo gąbki było na blaszkach sprawdzałem od razu nagrzewnice i była ok za wszystkie sugestie wielkie dzięki



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

slabe ogrzewanie

Post autor: -V.A.G- » sob gru 07, 2013 17:48

płyn dawno wymieniałeś ? albo masz coś zapchane albo zapowietrzony układ


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

rafal 1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 06, 2013 22:43
Lokalizacja: Piecki

Re: slabe ogrzewanie

Post autor: rafal 1984 » sob gru 07, 2013 17:55

-V.A.G- pisze:płyn dawno wymieniałeś ? albo masz coś zapchane albo zapowietrzony układ
plyn w zeszlym roku przy wymianie termostatu a w zeszla sobote odpowietrzalem cały układ bo odłączałem nagrzewnice jeden przewod na nagrzewnice odpalilem ale plyn nie lecial dopiero po przegazowaniu poszedl przez nagrzewnice ale jak popuscilem gazu to znowu nie lecialo lecz zastosowalem inna metode odpowietrzania odkrecilem korek od zbiorniczka i grzalem do wlaczenia wentylatora oczywiscie pomagalem recznie naciskajac przewody



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

slabe ogrzewanie

Post autor: -V.A.G- » sob gru 07, 2013 18:08

to jedynie nagrzewnica moze zapchana ,bo nie możliwe ze po roku juz padła .nawet najgorsze najtansze wytrzymuja po 2-3 lata.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

rafal 1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 06, 2013 22:43
Lokalizacja: Piecki

slabe ogrzewanie

Post autor: rafal 1984 » sob gru 07, 2013 18:19

Nagrzewnice plukalem woda i przeplyw byl dobry a jak przeczyscic uklad jezeli cos sie zapchalo i czym jakies specjalne srodki do tego sa bo chce jeszcze raz zmienic termostat na wahlera chyba tak sie pisze jego producenta i dlatego potrzebuje jakiegos czytelnego zdjecia z tym trojnikiem jaki waż gdzie wpiąć jak to nie pomoze to wyjme jeszcze raz cale te pudlo z tymi klapkami i nagrzewnicą tylko zastanawia mnie dlaczego plyn leci przez nia po dodaniu gazu i to sporego gazu a na wolnych obrotach nie leci plyn



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

slabe ogrzewanie

Post autor: -V.A.G- » sob gru 07, 2013 18:30

moze pompa wody zajechana jakimś syfem ,no wszystko musisz sprawdzic a pompe wody łatwo sprawdzić ,przez wyjety termostat


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

rafal 1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 06, 2013 22:43
Lokalizacja: Piecki

slabe ogrzewanie

Post autor: rafal 1984 » sob gru 07, 2013 18:55

Co masz na mysli przez wyjety termostat bo u mnie termostat jest w trojniku od wody a pompa jest na pasku rozrzadu
Ostatnio zmieniony sob gru 07, 2013 19:04 przez rafal 1984, łącznie zmieniany 2 razy.



rafal 1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 06, 2013 22:43
Lokalizacja: Piecki

slabe ogrzewanie

Post autor: rafal 1984 » sob gru 07, 2013 18:58

A termostat jaki 84 czy 87 stopni



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: slabe ogrzewanie

Post autor: -V.A.G- » sob gru 07, 2013 20:18

rafal 1984 pisze:Co masz na mysli przez wyjety termostat bo u mnie termostat jest w trojniku od wody a pompa jest na pasku rozrzadu
no tak moj bład ,te silniki maja chore wlasnie z tym


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

slabe ogrzewanie

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 08, 2013 01:05

rafal 1984, nie bardzo wiem o jaki trójnik ci chodzi, jeśli o ten przy głowicy to chyba ciężko się źle podłączyć, a jeśli piszesz o czymś takim dziwnym na wężach nagrzewnicy to jest to osobny termostat do nagrzewnicy który w niektórych mk2 był montowany i już dawno nie działa i to jest problem - trzeba go wywalić a węże nagrzewnicy połączyć na wprost złączkami lub kupić nowe węże do wersji bez tego termostatu. (po jakieś 15-20 zeta każdy w zamiennikach).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rafal 1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 06, 2013 22:43
Lokalizacja: Piecki

slabe ogrzewanie

Post autor: rafal 1984 » ndz gru 08, 2013 08:50

No wlasnie chodzi mi o ten przy glowicy na przewodach od nagrzewnicy niebylo wogule zadnych termostatow



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości