Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: czaja86 » pt paź 03, 2014 20:50

grg474 ale jak mam przełożyć całą obudowę nagrzewnicy z anglika jak chyba tam jest inna bo wiatrak jest po stronie naszej kierownicy.
Dawca w wersji UK ma wszystko nie powyciągane i mam zamiar co się da przełożyć do siebie żeby zrobić climatronic.
Czujnik zewnętrzny mam już zamontowany ale podłączony puki co pod licznik.

Tak se myślałem że wystarczy cały osprzęt z nagrzewnicy climatronić zdjąć i posadzić na manualnej i będzie działać a tu lipa. Więc kolejny wydatek dojdzie.



Awatar użytkownika
piotrekvw24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 21, 2013 23:36
Lokalizacja: kalisz

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: piotrekvw24 » śr paź 08, 2014 19:38

a jesli ja mam jette mk4 menual klima i mam dawce bore z climatronikiem to co musze zrobic skoro wszystko co potrzebne mam??? cxzy wogóle musze cos przerabiac czy podpinam kostki i wszystko smiga???



Awatar użytkownika
piotrekvw24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 21, 2013 23:36
Lokalizacja: kalisz

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: piotrekvw24 » sob paź 18, 2014 14:25

widze ze wszyscy chetni do pomocy bo podłaczyć climatronić na krótko to żadna filozofia
zeby podłaczyć jak w oryginale czyli do ecu sterowników wentylatorów do licznika to juz cisza nikt nagle nic nie wie na leonclub.pl ludzie bardziej służa pomoca



Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: mskostek » sob gru 20, 2014 23:53

Może nikt tego nie robił



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce kli

Post autor: cinek2004 » ndz gru 21, 2014 12:57

Może koledze się nie chce poszukać.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: grg474 » sob gru 27, 2014 13:15

piotrekvw24 pisze:widze ze wszyscy chetni do pomocy bo podłaczyć climatronić na krótko to żadna filozofia
fajnie - dopisuje ktoś pytanie na temat zmiany klimy na climatronik do tematu montazu klimy w golfie 2 i oczekuje że jeszcze wszyscy będą sparwdzać co w temacie co ma kilkadziesiąt wpisów sobie dopisał.
Gdybyś uzył szukajki to byś znalazł klika tematów, gdzie była dyskusja na temat montażu i zmiany.
Dowiedziałbyś się pewnie też że żeby uzyskać konkretną odpowiedź na swoje pytanie należy udzielić kilka informacji typu:
ile pinów ma sterownik wentylatorów
ile pinów ma czujnik ciśnienia klimy na rurce klimy
ile pinów mają wtyczki climatronika przy nagrzewnicy.
Bez takich informacji to sobie możesz nadal na stole podłączać ten climatronic i narzekać na forum


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ukiloki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt sty 29, 2008 00:05
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: ukiloki » sob gru 27, 2014 18:04

kilka sztuk zamontowalem, jak masz pytania pytaj, choc wszystkie info jest w tym temacie

na stole wyglada tak
Obrazek

podzcas montażu
Obrazek
na gotowo w mk3
Obrazek



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: karacz » sob sty 03, 2015 12:36

dobra robota :bigok:



Awatar użytkownika
owojtas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:09
Lokalizacja: Długi Kąt (Lubelskie)
Kontakt:

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: owojtas » pn mar 30, 2015 23:01

Panowie nie wiem czy właściwy temat ale mam problem z klimatronikiem. Otóż w samochodzie brata Bora 1.9 tdi AGR 1999 podjąłem sie założenia klimatronika (oryginalnie bez klimatyzacji). Miałem wszystkie części od jednego dawcy też bory tylko rozcznikowo bodajże 2001, też 1.9 Tdi AGR. Znalazłem schemat klimatronica z Elsy i do roboty . Po założeniu i kontroli wystąpił problem bo klimatyzacja nie przechodziła "testu elementów wykonawczych" w Vcds, ale z powodu braku sterownika wentylatorów (dostarczony od dawcy okazał się mieć zwarcie i połamaną obudowę) myślałem że to wina tego sterownika. Po złożeniu wszystkiego chwilę jeździł bez tego sterownika. Po założeniu sterownika (sprawdzony w samochodzie kolegi, więc 100% sprawny), zaświeciła się kontrolka ABS o dziwo ABS działał. Zdziwiło mnie że po napełnieniu układu klimy kontrolka zgasła :banghead:. I teraz do sedna problemu otóż przy próbie włączenia klimy, klima się nie uruchamia (ani wiatraki, ani sprężarka). Dodam że klimatronik nie generuje żadnych błędów, nie mogę także wykonać "testu elementów wykonawczych". Według schematu schematu wszystko się zgadza, Zwarciu na krotko we wtyczce zaworu ciśnieniowego przewodu czarno niebieskiego i żółto czerwonego (według schematu tak właśnie działa ten czujnik) wiatraki ruszają na pełnych obrotach, dodatkowo przy podaniu masy na przekaźnik sterujący (przewód brązowo biały - dochodzi ze sterownika silnika) wentylatory też startują na najwyższych obrotach, lecz też nie załącza się sprzęgiełko kompresora. I moje pytanie jaki przewód odpowiada za podanie sygnału na sterownik wentylatora w celu załączenia się kompresora i wiatraków ?? Dodam że klimatronik ma dwie wtyczki 10 i 12 pinową, pod licznik też kabelki podprowadzone. Dodaje schemat według którego się wzorowałem:

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/emYTY/klima-c.pdf
Wszelkie porady milo widziane.

I problem rozwiązany, abs świecił bo okazało się ze styki na pompie abs były zaśniedziałe i nie łączyło, a clima nie załączała się z powodu czujnika temperatury (termowyłacznik) wsadzony właściwy i wszystko działa.



Smyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 11:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: Smyk » ndz kwie 26, 2015 20:39

to teraz ja, wkładam climatronic do corrado, wiązka klimy sterownik i kombajn wyjete z golfa 4 1.4 chyba 99rok
noi mam kilka zagwostek, mechanicznie wszystko ogarnięte, kombajn w aucie, sprężarka założona, przewody zakute, sterownik wentylatorów od golfa 4, a wentylatory od toledo tdi dwa wiatraki połączone paskiem
ale.....jest kilka pytań, bo trafiłem na opcje mniej opisywaną w internecie,
mianowicie mam przy kombajnie dwie wtyczki 12 i 17 pionową, i sterownik wentylatorów 14 pinowy i mój post i temat w nim poruszany będzie pomocny innym

znalazłem w sieci opis, ale nie wszystko wiem gdzie podpiąć, i czy mi to wogle potrzebne

T17a/1; czarno/niebieski; bezpiecznik nr 25- podpięte w wiązkę starej dmuchawy
T17a/3; niebiesko/czerwony; pomarańczowa wtyczka na podszybiu, pin nr 8
T17a/4; zielono/brązowy; pomarańczowa wtyczka na podszybiu, pin nr 9 i niebieska wtyczka licznika, pin nr 11
T17a/5; czarno/niebieski; bezpiecznik nr 5
T17a/6; brązowy; masa podpięte
T17a/7; czerwono/szary; sterownik wentylatorów, pin nr 4 (wtyczka 14 pin) czy na pewno ???
T17a/8; brązowo/biały; czujnik temperatury zewnętrznej, pin nr 2 podpięte
T17a/10; szaro/niebieski; podświetlenie podpięte
T17a/12; zielony; pomarańczowa wtyczka na podszybiu, pin nr 7

T12a/1; szaro/biały; linia K, złącze diagnostyczne, pin nr 6- niepotrzebne
T12a/2; brązowo/niebieski; sterownik wentylatorów, pin nr 8 (wtyczka 14 pin) puszczone- ale od czego ?
T12a/5; brązowo/żółty; czujnik temperatury zewnętrznej, pin nr 1 podpięte
T12a/9; czarno/biały; sterownik wentylatorów, pin nr 12 (wtyczka 14 pin) puszczone-ale od czego
T12a/10; niebiesko/biały; pomarańczowa wtyczka na podszybiu, pin nr 6 i niebieska wtyczka licznika, pin nr 3
T12a/12; czerwono/niebieski; zielona wtyczka licznika, pin nr 26

zostaje mi pare kabelków a wiem ze musze podać mu jeszcze impuls obrotów silnika i jeszcze w tym opisie mam ze czarno niebieski cienki T17a/5 daje do bezpiecznika, a mi sie wydaje ze to kabel idący do czujnika cisnienia i sterownika wentyli
tak jak widze na tym schemacie
http://www.fotem.pl/data/8b1c07ce7a481c ... 4d937d.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

co do tego schematu:
- który kabelek podpiąć do swojego komputera w celu zwiększenia obrotów po załączeniu klimatyzacji?
- jakby ktoś mi wyjaśnił do czego podpiąć niewiadome kable ze sterownika wentylatorów i kombajna, i potwierdził lub rozwiał moje przypuszczenia, bo całą reszta oragnąłem tylko te niewdzięczne kabelki mi zostały

dodatkowo mam sterownik wentylatorów 14 pinowy z golfa 4 ktory przystosowany był do wentylatorów na wiatrakach sterowanych elektrycznie, ja mam natomiast wiatraki z toledo tdi połączone paskiem, czy da rade to połączyć jak tak to jak, będzie to działać? jeszcze nie robiłem do tego podejścia

z góry dzięki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
Smolski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 13:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Do wszystkich którym wyje wentylator - kto chce klime??

Post autor: Smolski » czw lip 16, 2015 21:32

Witam. Pękła mi nagrzewnica w jetta a2 przez co mam auto rozebrane a ze mam dostęp do klimatronic z Passata b5 to pytanie czy dam radę go zamontować tak jak koledzy wyżej montowali z golfa 4?



grzegorz.kasperek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 19, 2015 16:07

Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Post autor: grzegorz.kasperek » śr sie 19, 2015 16:23

Witam posiadam skode octavie 1 1998r 1.8 20v agn i mam zamiar zamontować climatronik czy posiada ktoś z was jakieś schematy lub materiały żebym wiedział jak to wszystko mam poukładać
od razu powiem że mam gołego przed lifta czyli nie widział nikt tam żadnej klimy a zakupiłem cały zestaw do tego potrzebny też od octavi a mianowicie:
-całą nagrzewnice pod deche
-panel climatroniku
-czujnik nasłonecznienia
-wiązka z całego auta w wercji L&K 1.8 T tylko kabelki od navi zostały wycięte
-wiatraki podwójne
-sterownik wiatraków montowany pod ako
-3 węże w którym pływa sobie czynnik z tego na jednym jest czujnik ciśnienia
-kompresor klimy wraz z paskiem dwustronnym wielorowkowym a łapy nie potrzebuje bo już mam taką przy silniku
-chłodnicę klimy wraz z osuszaczem
-plus wiadro śrubek z całego auta

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)



Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Post autor: mskostek » śr lis 11, 2015 12:58

Witam. Przyszła już pora na poskładanie tego do kupy ? Pacjent to mkII 1.9TDI AFN . Climatronic z golfa 4 a cała wiązka z pod maski z mkIII VR6 . Z tego co zauważyłem to jedyna różnica od wiązki wentylatorów z mk3 1.9 TDI AFN to to że sterownik wentylatorów nie ma sterowania dodatkową pomką wody
Obrazek

-Gdzie podpiąć kabelek z pinu 4 sygnał liczby obrotów
-Gdzie podpiąć kanbelek z pinu 5 do EKU

Obrazek

-Gdzie podpiąć kabelek z pinu 2 sygnał prędkościomierza
-Gdzie podpiąć kabelek z pinu 6 wrost liczby obrotów
-Gdzie podpiąć kabelek z pinu 8 diagnoza wysokie ciśnienie



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Post autor: toudi » czw gru 31, 2015 19:10

Witam. Tak myśle włożyc sobie climatronica do mojej 2 ;) Na razie mam rozwalony srodek wiec zabrał bym się za nagrzewnicę a potem za reszte.Jak sprawdzić czy te silniczki w nagrzewnicy chodzą?? Ceny nagrzewnic są niskie ;) http://allegro.pl/nagrzewnica-climatron ... 56033.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Deskę mam z golfa 3 z przerobionymi nawiewami na szybe by pasowały pod ori nagrzewnice z golfa2.


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości