Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: Kamkalekaka » pn paź 19, 2015 17:01

Witam
Wiem wiem, dużo jest tu tematów na temat przekładki ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania..Otóż zabieram się za wymiane nagrzewnicy gdyż uległa uszkodzeniu (Parujące szyby i brzydki zapach). Myślę czy by nie wstawić u siebie climatronica skoro przyjdzie mi wymieniać nagrzewnice, a wiadomo, że climatronic ma swoją nagrzewnicę. Mam kilka pytań:
1. Czy przy wymianie nagrzewnicy trzeba spuszczać gaz z klimy? Czy nagrzewnica z climatronica będzie pasowała na przewodach z klimy manualnej?
2. Wiem, że potrzebny będzie także czujnik nasłonecznienia, czy tylko to wystarczy?
3. No i oczywiscie panel z climatronika. Czyli na chłopski rozum potrzeba tylko: nagrzewnice, panel climatronica, czujnik nasłonecznienia i wiązka, czy to wystarczy czy czegos ominąłem?
4. CO byście mi radzili? Warto przekładke robic?

Jest to moj pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość i w miare możliwosci o odpowiedzi :)
Pozdrawiam


Okej, juz chyba wszystko wiem... w skrócie: nie warto/za drogo
W takim razie chciałbym tylko wiedzieć czy podczas wymiany nagrzewnicy trzeba spuszczać gaz z klimy ?



power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: power3 » pn paź 19, 2015 19:06

Napewno trzeba spuscic gaz z klimy koszt ja placilem 80zl. Koles spuscil czynnik zapisal dal karteczke i po zmianie na klimatronik nabil go od nowa w tej cenie i uzupelnil ubytek. Koszt zalozenia
nagrzewnica climatronic cala z tymi silniczkami przewodami koszt 270zl nie raz za 180 na allegro widzialem
panel climatronic 50zl
czujnik naslonecznienia 25
Dodam ze jak mialem zwykla klime to chlodzilo duzo mocniej i szybciej niz w przypadku climatronic ale w tym przypadku ustawisz sobie temperature i masz swiety spokoj.



Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: Kamkalekaka » pn paź 19, 2015 23:31

Okej dzięki za info, to chyba jednak nie zabiore sie za przekładke.. :)



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: psilos1 » wt paź 20, 2015 15:44

Skoro musisz wymienić nagrzewnicę to freon musisz "spuścić "tak czy inaczej.Zamiana manuala na climatronic jest prosta jezeli skompletujesz wszystkie potrzebne elementy-najlepiej z jednego dawcy.Co do automatycznej klimy-ustawiasz temperaturę resztą zajmuje sie sterownik-wygoda.



Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: Kamkalekaka » pt paź 23, 2015 16:18

Jestem juz po wymianie nagrzewnicy, jak nie którzy pisali, do wymiany wcale nie trzeba spuszczać gazu z klimy :P Pozdrawiam



Paulo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 12, 2015 01:19
Lokalizacja: Kraków

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: Paulo21 » pn paź 26, 2015 01:35

W takim razie podziel sie, jak to zrobiles bez rozszczelniania klimy.



Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: Kamkalekaka » sob gru 05, 2015 01:54

Niewiem jak to opisać, poprostu miejsce gdzie siedzi nagrzewnica ciągnąłem do siebie wraz z całym wentylatorem...i cały to sie wyginało dosyć ryzykowanie nie powiem, no ale na chama włożyłem tam nową... :) oczywiscie musialem belkę odkręcać



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: psilos1 » sob gru 05, 2015 15:55

Kamkalekaka pisze:Jestem juz po wymianie nagrzewnicy, jak nie którzy pisali, do wymiany wcale nie trzeba spuszczać gazu z klimy :P Pozdrawiam
Wymiana manuala na climatronic wymaga wymiany CAŁEJ nagrzewnicy-prosze nie wprowadzać w błąd !Nie da sie tego zrobic bez opróżniania układu z czynnika!!



Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: Kamkalekaka » pn gru 14, 2015 23:52

Tak, ale ja mówie o wymianie nagrzewnicy bez montarzu climatronica, czyli z manuala na manual.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic

Post autor: psilos1 » wt gru 15, 2015 01:15

Kamkalekaka pisze:Tak, ale ja mówie o wymianie nagrzewnicy bez montarzu climatronica, czyli z manuala na manual.
Tylko co to ma wspólnego z tematem dyskusji? :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości