Ubywający płyn chłodniczy

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: tdu1705 » czw paź 27, 2016 08:41

Witam, nie jestem pewien czy to jest dobry dział, jak coś to proszę o przeniesienie lub informację to napiszę to w odpowiednim dziale.

Mam problem z ubywającym płynem chłodniczym, problem występuje tylko jeżeli nawiew ustawie pomiędzy zimnym a ciepłym nie ważne w której pozycji. Nie występuje jeżeli mam ciągle ustawione na zimnym lub ciepłym. Po dolaniu płynu do kreski max i przejechaniu około 20km ustawionym na zimnym to nic nie ubyło, następne 3 dni miałem ustawione po środku zimne/ciepłe i płynu ubyło do wartości poniżej połowy w zbiorniczku (i to nie jest tak, że auto źle stało i inaczej płyn się ustawił, sprawdzałem w tym samym miejscu na równym podłożu).

Wie ktoś co może być problemem, bo zima nadchodzi i nie chce dolewać ciągle płynu.
Golf jest bez klimatyzacji

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam,
Tomek



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Steryd126 » pt paź 28, 2016 20:07

Sprawdź czy nie masz mokrej podłogi pod dywanikami z przodu. Jeśli będzie mokro to cieknie z nagrzewnicy do środka auta i stąd ubytek . Może być też wyciek gdzieś na gumowych wężykach pod maską lub nawet początek końca uszczelki pod głowicą (woda może uciekać przez kanały wydechowe ) . Daj znać jak posprawdzasz . pozdr



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: tdu1705 » sob paź 29, 2016 19:56

Ale to by nie uciekało ciągle z nagrzewnicy jeżeli była by walnięta? Jak to tam jest zbudowane w ogóle? I tak samo było by przy uszczelce ciągle by mi lało, nawet jakbym miał na zimnym ustawione.

Dywaniki nie są mokre, nawet nie są wilgotne



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Steryd126 » sob paź 29, 2016 20:45

skoro dywany suche ,nagrzewnica raczej OK , co do uszczelki pod głowicą to miałem taki przypadek właśnie w golfie 3 ,że nigdzie nie było widać wycieku, olej był czysty , plyn chłodniczy też ale płyn uciekał przez kanały wydechowe i dlatego nic nie było widać . U mnie z czasem ubywało coraz więcej i musiałem zrobić uszczelkę i było OK . Nie mówię,że u Ciebie jest tak samo ale dobrze pooglądaj na odpalonym silniku czy nie ma gdzieś małego wycieku . Póki co obserwuj stan i małe ubytki uzupełniaj, jeśli zacznie ubywać coraz więcej to może być ta uszczelka.



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: tdu1705 » ndz paź 30, 2016 19:09

dzięki za info, będę obserwował



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości