Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: rolmik » wt gru 11, 2012 19:15

witam panowie od kilku dni (jak się zaczęły mrozy) zauważyłem dziwną rzecz w mojej 6l ,a mianowicie
jadę do roboty auto w garażu stoi daję Climatronika na auto i temp po przejechaniu 15 km ledwo dochodzi do 70
jak daję manualny nawiew na 1 kreskę temp dochodzi co prawda do tych 90, ale
jak dam żeby więcej dmuchał lub wciskam auto to temp spada co może być przyczyną
dodam że jeżdżę w okolicach 1500obr biegi zmieniam na 2tyś


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: kornat » wt gru 11, 2012 19:34

rolmik, termostat.



Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: rolmik » czw gru 13, 2012 18:46

panowie termostat wymieniony (wahlera) niestety problem pozostał co może być jeszcze nie tak padnięte świece w podgrzewaczu ?


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: kornat » czw gru 13, 2012 19:38

rolmik pisze: termostat wymieniony (wahlera)
No niestety jeden już z gorszych termostatów i być może jak się to mówi "wymienił stryjek siekierkę na kijek"



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Haki » czw gru 13, 2012 21:24

kornat pisze:
rolmik pisze: termostat wymieniony (wahlera)
No niestety jeden już z gorszych termostatów i być może jak się to mówi "wymienił stryjek siekierkę na kijek"
WAHLER ? gorszy ?? chłopie - toż to jedne z najlepszych termostatów jakie się produkuje ....
Sprawdź świece od dogrzewania płynu ... sprawdza się je tak samo jak żarowe .. bo takowymi właściwie są :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: rolmik » czw gru 13, 2012 21:30

Haki pisze:Sprawdź świece od dogrzewania płynu ... sprawdza się je tak samo jak żarowe .. bo takowymi właściwie są :bajer:
nie mam podgrzewacza :panna: :panna: :rozpacz: :rozpacz:


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: kornat » czw gru 13, 2012 21:35

Haki pisze:WAHLER ? gorszy ?? chłopie - toż to jedne z najlepszych termostatów jakie się produkuje ....
Chyba najlepszy ale jakieś 3lata temu, teraz to jak dla mnie szmelc. Sam założyłem ten zachwalany przez ludzi wahler i co było gorzej niż na vernecie, który miał złe opinie. Ostatnio coraz więcej opinii, że wahler z jakością zjechał na dno.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Haki » ndz gru 16, 2012 15:10

kornat pisze:
Haki pisze:WAHLER ? gorszy ?? chłopie - toż to jedne z najlepszych termostatów jakie się produkuje ....
Chyba najlepszy ale jakieś 3lata temu, teraz to jak dla mnie szmelc. Sam założyłem ten zachwalany przez ludzi wahler i co było gorzej niż na vernecie, który miał złe opinie. Ostatnio coraz więcej opinii, że wahler z jakością zjechał na dno.

jak nie dobrałeś odpowiedniego to się nie dziw kolego ... nie ma rodzaju termostatu do TDI ... są ich dziesiątki różniące się np czymś zdawałoby się tak banalnym jak moment otwarcia ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: rolmik » ndz gru 16, 2012 15:21

Haki, wahler a moment otwarcia to 87 tak jak w ori facet w katalogu sprawdzał 2 razy żeby dobrze dobrać
teraz (dzisiaj ok 4*) po przejechaniu 5km już bylo 60 na zegarze wiec to chyba jednak był ten termostat


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Haki » ndz gru 16, 2012 22:50

rolmik, może i był .. i mam nadzieję ,że na tym skończą się problemy :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: kornat » pn gru 17, 2012 00:22

Haki pisze:
kornat pisze:
Haki pisze:WAHLER ? gorszy ?? chłopie - toż to jedne z najlepszych termostatów jakie się produkuje ....
Chyba najlepszy ale jakieś 3lata temu, teraz to jak dla mnie szmelc. Sam założyłem ten zachwalany przez ludzi wahler i co było gorzej niż na vernecie, który miał złe opinie. Ostatnio coraz więcej opinii, że wahler z jakością zjechał na dno.

jak nie dobrałeś odpowiedniego to się nie dziw kolego ... nie ma rodzaju termostatu do TDI ... są ich dziesiątki różniące się np czymś zdawałoby się tak banalnym jak moment otwarcia ...
Taki kupiłem http://e-autoparts.pl/termostat-srodka- ... 4f8d481250" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: antekswirol » ndz gru 23, 2012 00:50

Dolącze do tematu jakieś 2 miesiące temu wymienilem nagrzewnice, stara wyzioneła ducha, i od czasu wymiany grzeje jakby chciała a nie mogła zawsze miąłem ukrop w aucie nawet przy -25 a teraz przy -5 nie da sie jechac bo zimno jak w psiarni. autko to golf Mk2 1.8 rp a dodam ze przed swapem byl 1.3 i przy nagrzewnicy jest taki jakby zaworek przelewowy że oba węże wej. i wyj. sa polączone w mostek. nie mam lpg i nigdy nie bylo.


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

Vincent27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 15:23
Lokalizacja: Płock

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Vincent27 » ndz gru 23, 2012 13:49

Moj problem polega na tym że na nowym termostacie wahlera + wymieniony płyn auto dobija tylko do 60-70 stopni. Wahler oczywiście z temp otwarcia 87 stopni. Wczoraj dostałem sie od dołu do termostatu bo nie wytrzymałem i miałem 2 termostaty jeszcze. Jeden sprawny był bo użyywany był wczesniej, drugi był z nowa pompa wody i ten był cały czas otwarty wiec temp w ogóle nie nabierał no to go wymienilem na wahlera. Wczoraj kombinowałem bo w mrozy w aucie ciepło nie jest.

Po włozeniu jednego termostatu i zalaniu płynem nie otworzył się ten stary, temp doszła do 115 stopni. Wentylator sie nie właczył.
Znowu odkreciłem króciec i włożyłem ten z nowej pompy wody co był otwarty. Jednak tu też doszła do 115 stopni i szła wyzej.
Czujniki temp mam 2 i zmieniałem bo myślałem że jeden szwankuje, ale obydwa sprawne.
Wąż który idzie do nagrzewnicy wychodzący z bloku był gorący, a ten drugi taki nawet moze ciepły (ogrzewanie wyłączone było)
Wentylator sie nie włączył. Sprawdziłem bezpieczniki i kabelki, ale przy temp ok 115 stopni prąd nie dochodził do niego. A sam wentylator sprawny bo sprawdziłem

Wkoncu sie wk..... i włożyłem tego wahlera, ten się otwiera, ale przy 60-70 stopni i dalej wyszło na niczym.

Jak ktoś wie o co tu biega to prosił bym o rade bo w te mrozy silnik niedogrzny a w aucie chłodno, jak na razie to kupie jeszcze jeden termostat i sprawdze w gotowanej wodzie.



Vincent27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 15:23
Lokalizacja: Płock

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: Vincent27 » ndz gru 23, 2012 13:49

Moj problem polega na tym że na nowym termostacie wahlera + wymieniony płyn auto dobija tylko do 60-70 stopni. Wahler oczywiście z temp otwarcia 87 stopni. Wczoraj dostałem sie od dołu do termostatu bo nie wytrzymałem i miałem 2 termostaty jeszcze. Jeden sprawny był bo użyywany był wczesniej, drugi był z nowa pompa wody i ten był cały czas otwarty wiec temp w ogóle nie nabierał no to go wymienilem na wahlera. Wczoraj kombinowałem bo w mrozy w aucie ciepło nie jest.

Po włozeniu jednego termostatu i zalaniu płynem nie otworzył się ten stary, temp doszła do 115 stopni. Wentylator sie nie właczył.
Znowu odkreciłem króciec i włożyłem ten z nowej pompy wody co był otwarty. Jednak tu też doszła do 115 stopni i szła wyzej.
Czujniki temp mam 2 i zmieniałem bo myślałem że jeden szwankuje, ale obydwa sprawne.
Wąż który idzie do nagrzewnicy wychodzący z bloku był gorący, a ten drugi taki nawet moze ciepły (ogrzewanie wyłączone było)
Wentylator sie nie włączył. Sprawdziłem bezpieczniki i kabelki, ale przy temp ok 115 stopni prąd nie dochodził do niego. A sam wentylator sprawny bo sprawdziłem

Wkoncu sie wk..... i włożyłem tego wahlera, ten się otwiera, ale przy 60-70 stopni i dalej wyszło na niczym.

Jak ktoś wie o co tu biega to prosił bym o rade bo w te mrozy silnik niedogrzny a w aucie chłodno, jak na razie to kupie jeszcze jeden termostat i sprawdze w gotowanej wodzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości