Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 18, 2007 23:03

Kurcze jak to wszystko będzie w aucie daj jakieś fotki, porady, niesamowite! Sprzedaj mi tą klimę zanim założysz :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn mar 19, 2007 09:36

Ok, na montaz musze jeszcze poczekac, az bedzie troche cieplej i dkoncze tez inne rzeczy z tym zwiazane. A co do sprzedazy, to zaden problem kupic to na allegro w podobnej cenie, ja sie troche stargowalem i gosc mi zszedl z 400 do 300 zl, bo im to stoi po prostu... a jak widac z zamontowaniem do golfa, nawet z seryjna deska nie ma najmniejszego problemu... :bajer:

[ Dodano: Pon Mar 19, 2007 14:48 ]
Zalaczam zdjecia ramki ktora zrobilem :)

[ Dodano: Pon Mar 19, 2007 14:51 ]

[ Dodano: Pią Kwi 06, 2007 13:25 ]
Panowei moze ktos jest zainteresowany PORADA jak w mk 2 zrobic sobie klimatronika?? Jak jest zainteresowanie to piszcie i dodajcie mi skrzydel do pisania :P

[ Dodano: Sob Maj 12, 2007 16:33 ]
Nie bylo mnie ponad 2 tygodnie na forum, duzo sie u mnie ostatnio dzialo. Ogolnie klimatronic zostal zalozony, wszystko pasuje, trzeba bylo tylko 4 otwory wywiercic, calosc pracuje super i temperatura mimo braku kilku polaczen reguluje temperature bardzo plynnie i jest wygodne w obsludze, zdjecia jutro a porada do tygodnia :)

[ Dodano: Pon Maj 14, 2007 10:36 ]
Wiec oto wszystkie moje3 doswiadczenia jakie zdobylem montujac klimatronica. Wiec zanim przystapimy do jakichkolwiek dzialan musimy miec samego climatronica i sterownik, warto zwrocic uwage na to by byly one jak najnowsze i kompletne i pochodzily z jednego samochocu bo bylo kilka wersji wtyczek... Gdy juz to mamy to zdejmujemy deske i demontujemy stara nagrzewnice.

Bez wzgledu na to czy mielismy wczesniej klime czy tez nie bedzie konieczne kilka przerobek...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zeby zamontowac nagrzewnice z mk 4 trzeba wyciac jeden otwor na wyjscie z parownika i 4 otwory na sruby montazowe, i to wszystko... na jednym ze zdjec widac ze obcialem krociec scieku wody, nie chcialo mi sie wiercic otworu na niego a w starej tez wychodzi do kabiny... potem podlaczamy 4 przewody (nie pomylilem sie - slownie cztery przewody) i montujemy gdzies sterownik... i mamy juz nagrzewnice z automatyczna regulacja temperatury... w sumie tyle, bardziej szczegolowo opisze wszystko w poradzie... no i bedzie dalszy ciag czyli jak zrobic prawdziwy klimatronik w pelni funkcjonakny...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

czekam na opinie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » pn maja 14, 2007 16:50

swietna robota masz głowe do tego:)



Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » pn maja 14, 2007 18:10

Jak dla mnie rewelacja :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn maja 14, 2007 18:30

KAMIL napisz prosze ile moze kosztować kompletna klima do golfa 3 1,8 benzyna , oczywiście tak mniej więcej , licząc moją robote chodzi tylko o wszystkie części , i jaka wyjdzie taniej manual czy klimatronik , wiem ze piszą ze jest to nieopłacalne ale mimo to mam zamiar zakładać , a zmiana auta nie wchodzi w gre , bo mi mój rolling stones chodzi jak rakieta

[ Dodano: 14 Maj 2007 18:33 ]
a z tego co piszesz i pokazujesz to widze ze masz to oblatane



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn maja 14, 2007 18:56

miś fazi pisze:KAMIL napisz prosze ile moze kosztować kompletna klima do golfa 3 1,8 benzyna , oczywiście tak mniej więcej , licząc moją robote chodzi tylko o wszystkie części , i jaka wyjdzie taniej manual czy klimatronik
rozpisze ci to na poszczegolne czesci.
- nagrzewnica + sterownik kolo 300 zl
- pompa 100 - 200 zl
- przewody kolo 100 zl
- skraplacz kolo 100 zl
do tego przydal by sie sterownik wentylatorow ale nie musi byc bo jest drogi kolo 200 zl
no i napelnienie, pisze o czesciach z golfa 4 ktore da sie przypasowac bo z mk 3 jest nieosiagalna klima w dobrej cenie, lacznie z napelnieniem, kosztem uszczelek itd powinienes sie zmiescic w 1000 zl. Jak widzisz pasuje wszystko do mk 2 wiec do mk 3 tez powinno.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn maja 14, 2007 19:42

czyli kompresor tak samo powinien podejśc ? bardzo wielkie dzięki , szkoda ze nie moge dać Ci wielkiego punkta



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pn maja 14, 2007 19:50

A jak jest sterowany kompresor w klimatroniku? Zeby utrzymac zadana temperature - cyklicznie wlacza sie i wylacza? Jak czesto? Mam klime manual i chcialbym zrobic automat. Czujniki temperatury, komputer (mikrokontroler) z wyswietlaczem i ustawianiem temperatury itd.. to nie problem (dla mnie), tylko czy mozna wlaczac i wylaczac kompresor w tempie np. 1sek. wlaczony, 1 sek. wylaczony, albo 1 sek. wlaczony, 2 sek wyl itd... Czy tak czeste wlaczania/wylaczanie jest dopuszczalne dla tego sprzegla elektromagnetycznego kompresora, czy klimatronik tez to tak robi czy inaczej?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn maja 14, 2007 19:53

miś fazi pisze:czyli kompresor tak samo powinien podejśc ?
pozqa tym ze w mk 4 jest pasek wielorowkowy to nie ma widocznej roznicy miedzy budowa tych silnikow.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn maja 14, 2007 19:58

KamilW pisze:
miś fazi pisze:czyli kompresor tak samo powinien podejśc ?
pozqa tym ze w mk 4 jest pasek wielorowkowy to nie ma widocznej roznicy miedzy budowa tych silnikow.
u mnie tak samo jest wielorowkowy , ale napędza altek i nic więcej , a który napędza pompe klimy ? ten co altek oczywiście dłuższy ? czy ten co pompe wspomagania ?



greg

Post autor: greg » pn maja 14, 2007 20:06

miś fazi pisze:mnie tak samo jest wielorowkowy , ale napędza altek i nic więcej , a który napędza pompe klimy
ten sam



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pn maja 14, 2007 20:06

Ten co alternator, tylko ten jest wielorowkowy, od pompy jest klinowy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn maja 14, 2007 20:07

to powinno pasować , jeszcze raz wielkie dzięki Panowie



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pn maja 14, 2007 20:08

To jak z tym sterowaniem kompresora - ktos wie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości