Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Golf II 1.3 Słabo grzejąca nagrzewnica... Termostat?

Post autor: sebastian1901 » czw gru 11, 2014 21:26

Witam.
A jaką temperaturę wskazuje wskaźnik temperatury na liczniku ? Czy wskazówka stoi w pionie czy jest w innym położeniu ?
Jeżeli chodzi o silnik to wniskuje że jest to silnik na gaźniku skoro regulacja obrotów odbywa się przez kręcenie śrubką.
Termostat powinien być pod tym króćcem co są czujniki według rysunku.
Nie ma co kupować jakich drogich typu Wahler. Wystarczy marki Vernet też są dobre. Jakieś NO NAME nie polecam typu MAX GEAR itp. koszt + - 30zł
Jeżeli chodzi o spalanie to przy uszkodzonym termostacie silnik jest niedogrzany i stąd więcej pali.
Jeżeli chodzi o wahania obrotów to najpierw wymieniłbym ten termostat ponieważ do gaźnika wchodzą przewody płynu chłodniczego i w zależności od jego temp obroty są większe bądź mniejsze. Może wszystko wrócić do normy po wymianie termostatu. Jeżeli auto jest na LPG badż chce Pani mieć cieplej w aucie proponuję kupić taki z wyższą temperaturą otwarcia np 92 st.C. Bo są też takie co mają 87st C. Kiedyś miałem takiego Golfa i ogrzewanie było w nim naprawdę świetne po założeniu termostatu o wyższej temperaturze otwarcia.
Mam nadzieję że pomogłem.
PozdraVWiam
Obrazek


Sebastian

Gisusez90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 22:06

Re: Golf II 1.3 Słabo grzejąca nagrzewnica... Termostat?

Post autor: Gisusez90 » czw gru 11, 2014 21:27

Jesli mialabys uszkodzony termostat (zaciety w pozycji otwarcia) to waz gorny i dolny nagrzewalby sie rownomiernie. Przy obecnych temperaturach po przejechaniu tych 10/15 km waz gorny powinien byc goracy natomiast dolny zimny badz letni czyli tak jak u Ciebie. Na moje oko termostat wydaje sie byc sprawny. Proponowalbym sprawdzic klapke zimne/cieple sterujacal powietrzem. Wez latarke do samochodu nastepnie musisz wyciagnac energicznym ruchem do siebie obie kratki nawiewu te po srodku konsoli i zajrzyj do srodka, powinnas dojrzec metalowa klapke ktora odpowiedzialna jest za mieszanie powietrza cieplego z zimnym. Klapka ta jest fabrycznie oklejona gabka ktora z wiekiem poprostu sie odrywa i wtedy ukazuje sie nam widok klapki z dziurkami wielkosci pieciozlotowek jesli gabka jest wykruszona to przez te dziurki wlatuje zimne powietrze i miesza sie z goracym powietrzem z nagrzewnicy w efekcie otrzymujemy letnie mimo nagrzanego silnika. Klapka musi byc szczelna bez tych dziur. Wtedy wszystko dziala jak nalezy. Nie mozna oczywiscie wykluczyc zakamienionej nagrzewnicy ale sprawdz klapke w pierwszej kolejnosci.



Messyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 19:24

Re: Golf II 1.3 Słabo grzejąca nagrzewnica... Termostat?

Post autor: Messyy » czw gru 11, 2014 22:39

Dziękuję za odpowiedź.

Temperatura silnika na zegarze po nagrzaniu się wynosi równe 90 stopni, więc jest ok.

Ten króciec co Pan przedstawił na rysunku to właśnie taki sam jak ja mam, czyli ten termostat będzie w nim.

A gaźnika nie mam, mam na wtryskach tylko nie wiem czy to się mówi wielopunktowy czy jednopunktowy.

Mam taki silniczek i osprzęt jak ten tutaj -> http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 12&ndsp=16


Dziś zrobiłam np. z 30km a dolny wąż był nadal tylko ciepły...



Gisusez90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 22:06

Re: Golf II 1.3 Słabo grzejąca nagrzewnica... Termostat?

Post autor: Gisusez90 » czw gru 11, 2014 23:48

Termostat jest sprawny nie ruszalbym go wcale...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Golf II 1.3 Słabo grzejąca nagrzewnica... Termostat?

Post autor: Michał_1977 » pt gru 12, 2014 02:21

Pasuje sprawdzić,czy płynu w zbiorniczku jest wystarczająco,bo jak będzie mało,to układ może się zapowietrzać i grzanie będzie średnie.
Warto też wiedzieć,że jeśli węże idące od silnika do nagrzewnicy są puszczone za wysoko (chyba jeśli powyżej poziomu płynu w zbiorniczku),to nagrzewnica nie odpowietrza się i też grzania niet.Cały układ może działać poprawnie,ale sama nagrzewnica będzie zapowietrzona.
Przeniosę do odpowiedniego tematu :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: ZALEK » pn gru 29, 2014 00:50

mam delikatny problem z mk2 1.8RP, auto w 2/3 ma zasłonięta chłodnice a i tak w trasie nie dogrzewa się.... co za tym idzie więcej pali, dopiero na postoju wskazówka staje pionowo i zagrzewa się silnik do włączenia wentylatora, w trasie wskazówka ledwo wykracza poza białe pole, co bedzie do wymiany? termostat? poprzedni właściciel czujniki temp wymieniał z tego co wiem


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: muszkatobiasz » pn gru 29, 2014 00:55

termostat skoro na postoju idzie w górę



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: ZALEK » pn gru 29, 2014 23:57

dziś po walce wymieniłem termostat na wahlera, ten co wyjąłem był zacięty w pozycji lekko otwartej. Odpaliłem auto aż do zagrzania wszystko pięknie ładnie się zagrzał termostat się otworzył wentylator włączył ale wskazania wskaźnika na desce są dość dziwne :-) jak włączył się wentylator, wskazówka stała tak :
Obrazek

na starym termostacie stała równo pionowo :-) czemu tak on wskazuje ? :-)


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: waski1 » wt gru 30, 2014 00:04

ZALEK pisze:na starym termostacie stała równo pionowo
No stała tylko że termostat był uchylony
ZALEK pisze:czemu tak on wskazuje
Teraz układ chłodzenia pracuje poprawnie i myślę że nie ma co się tym przejmować skoro nie przegrzewa się nie wywala płynu a wentylator się włącza.
Zobacz jeszcze podczas jazdy jakie będzie wskazanie temp.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 00:06

ale zanim się włączył wentylator stała na środku tak? możliwe że był zapowietrzony i temperatura wzrosła!



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: ZALEK » wt gru 30, 2014 00:27

muszkatobiasz, nie no na starym termostacie stała pionowo jak włączał się wentylator, na nowym zatrzymuje się tak na zdjęciu i włącza wentylator wszystko ok, nic nie wywala czuć że jest te 90 stopni a nie jak wcześniej. nie odbyłem jeszcze jazdy testowej zobaczymy jak bedzie może wskazowka źle pokazuje?


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 00:32

może czujnik oszukuje mimo że pisałeś że inny nieraz są wahania ale zobaczysz jak w terenie będzie i może nowy termostat ma wyższą temperaturę otwarcia!



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: ZALEK » wt gru 30, 2014 00:37

muszkatobiasz pisze:może nowy termostat ma wyższą temperaturę otwarcia!
87 stopni


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 30, 2014 00:50

niby tyle a w praktyce różnie bywa niema co gdybać zrobisz jazdę to zobaczysz czy będzie ok :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości