Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » sob lip 21, 2007 15:24

Panowie ja mam manualna klime a chcialbym zalozyc klimatronika ale od mk3 czy musze miec cala nagrzewnice z calym tym plastikowym ustrojstwem?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

greg

Post autor: greg » sob lip 21, 2007 23:35

krisvw pisze:czy musze miec cala nagrzewnice z calym tym plastikowym ustrojstwem?
tak bo przecież silniczków i czujników nie podokładasz



abs-asr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob cze 30, 2007 20:39
Lokalizacja: wołomin

Post autor: abs-asr » pn lip 23, 2007 10:15

To co zeby zamienić w mk4 klime manuala na klimatronic to tylko sterownik i nagrzewnice trza kupic? Poradzcie bo firma która sie tym zajmuje na co dzień krzyczy sobie za taką usługe 1500 złociszów



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pn lip 23, 2007 12:45

dodatkowo pare czujnikow i troche zabawy i bedziesz mial klimatronika zamiast manuala



turzol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt maja 16, 2006 21:30
Lokalizacja: Tychy

Post autor: turzol » pt sie 17, 2007 20:53

Ja się musze pochwalić iz po przeczytaniu tego wątku zapragnąłem mieć nagrzewnicę z klimatroniciem u siebie w Polo no i dopiąłem swego :)

Nagrzwnica z MKIV
Obrazek
Ucięte ucho - inaczej nie pasuje do 6N
Obrazek
Gustowny otwór
Obrazek
Nagrzwnica już na miejscu
Obrazek

Dziś podłączyłem kabelki do zasilania i masy, i zaczęło działać :) Jedyne z czym mam problem to podświetlenie sterownika, za cholere nie wiem który kabelek w której wtyczce odpowiada za to? Może ktoś pomoże?



greg

Post autor: greg » pt sie 17, 2007 22:03

turzol pisze:edyne z czym mam problem to podświetlenie sterownika, za cholere nie wiem który kabelek w której wtyczce odpowiada za to?
niebiesko/szary



turzol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt maja 16, 2006 21:30
Lokalizacja: Tychy

Post autor: turzol » sob sie 18, 2007 18:23

greg pisze:
turzol pisze:edyne z czym mam problem to podświetlenie sterownika, za cholere nie wiem który kabelek w której wtyczce odpowiada za to?
niebiesko/szary
Czy to pewne bo ja w czarnej wtyczce tej podpinanej pod gniazdo D nie widzę takiego koloru kabelka, w innej wtyczce jest nieb/szary - czy tam mam się wpiąć?



greg

Post autor: greg » sob sie 18, 2007 22:44

turzol pisze:Czy to pewne bo ja w czarnej wtyczce tej podpinanej pod gniazdo D
to jest w wiązce która idzie do dwóch wtyczek do nagrzewnicy - stamtąd idzie dopiero do panelu. Jestem pewny że kolor to niebiesko/szary a jak chcesz to w poniedziałek sprawdzę czy ten co ty mówisz to ten sam

[ Dodano: Sob Sie 18, 2007 10:47 pm ]
a propo - bo mi się przypomniało - jeśli ktoś z was domontowywał klimatronik (np do golfa 2) i mu za każdym razem po włączeniu przez 10 sekund miga panel to należy wcisnąć przycisk obiegu wewnętrznego i ECON - następnie przewijać błędy (jeśli są) przyciskiem dodawania temperatury aż dojdziesz do 444 00 i i wtedy długo przytrzymać (3 sekundy) ECON - kasując błędy -- od tego momentu panel nie miga



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » czw wrz 13, 2007 20:32

jesli ktos bedzie chcial montowac climatronik do mk2 najlepiej szukac do niego pompy klimy z mk2 w kaplecie z mocowaniem alternatorem i kolami pasowymi niebedzie problemu z montazem i napedem a cena wyjdzie taka jak sama sprezarka od mk4 fotki wrzuce niebawem



Awatar użytkownika
cartonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw lut 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Mszana Dolna
Kontakt:

Post autor: cartonik » czw wrz 13, 2007 21:45

Nie mam Pytań Chłopaki Grubo tu Myślicie :D :D



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » sob wrz 15, 2007 20:15

a tu pare fotek z zamontowania sprezarki i napedu dziala oki zostalo jeszcze dorobic przewody i klimatronik bedzie smigal Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » sob wrz 15, 2007 22:52

Witam!
Chce przerobic w MKIV klime z manuala na klimatronik. Z tego postu dowiedzialem sie iz potrzebna jest nagrzewnica z klimatronika no i oczywiscie sterownik. Jakie czujniki (i czy cos jeszcze) bedzie potrzebne?
I czy nagrzewnica z 5-cio drzwiowego jest taka sama jak w 3-drzwiowym?
Znalazlem cos takiego: http://www.allegro.pl/item242333280_szy ... irot_.html, moze Wam sie przyda, moim zdaniem niedrogo, bo tylko 50zl.
Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 23:11 przez cinek2004, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » ndz wrz 16, 2007 11:19

potrzebna nagrzewnica + czujnik nasłonecznienia, panel -wiązka lub ją sobie sam zrobisz



adam_franciszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pt gru 10, 2004 21:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: adam_franciszek » ndz wrz 16, 2007 12:25

Super rozwiazanie, ale chyba jak sie Golfem solo jezdzi... jak sie ma czworke ze strenikiem, to chyba pasazer bedzie sie wnerwial brakiem komfortu na nogi. Oczywiscie, wiadomo lepsza klima niz jej ni ma. Przeraza mnie rozgrzebanie autka od srodka, foty wygladaja dosc makabrycznie... A jak wyglada zakup oryginalnych, nowych czesci? Da sie to kupic w jakims moto i w jakies cenie? Pewno sie okaze, ze za to golfa2 bym kupil drugiego?

Kamil pisal, korzystajac z cen z "alle"... ale czesci przeciez nie sa pewne. Latwo wtopic tysiaca i miec troche zlomu w domu ;-) Ile czasu zajmuje robocizna? Ja tam nie jestem mechaniorem, ale swojego mk2 b. lubie i gdyby jeszcze mial klime nie oddalbym nikomu za zadne skarby... choc ma juz 17 lat na karku.

Kalim zachcam do spisania porady takze dla takich leszczy jak ja, ktorzy nie maja pojecia o "srodku"... czyli jak krowie na granicy. Ale mi tym tematem podniosles tetno!


Czolem!

Wszystko jest trudne nim stanie się proste.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości