Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: michaf1994 » sob sty 20, 2024 23:24

Dzisiejszy dzień za mną i nadal coś nie ta w mojej ocenie. Czujnik z Allegro od innego ASO. Termostat z Allegro nie z ASO. Niestety moje ASO za wszystkie części krzyczy 2-3 razy więcej. Oto efekty przy około 0*C:
1. Hałas pochodzi z osprzętu - łożysko kompresora klimy będzie do wymiany. Jak ogarnę tą temperaturę to się za nie wezmę.
2. Przed wymianą dolny wąż był lodowaty, auto na postoju temperaturę obniżało trochę, po wymianie dolny wąż jest letni. Auto dłużej się nagrzewa. Albo coś źle zmontowałem, albo nowy termostat walnięty.
3. Po wymianie zauważyłem, że jak wyłączę ogrzewanie (Klimatronic na Off lub na LO - wieje wtedy chłodne, ale nie lodowate powietrze) to auto złapie na postoju te 90*C i będzie trzymać. Jak włączę ogrzewanie na 20*C na poziom 2 z 6, to spada wskazówka.
4. Termostat powietrza na obudowie na 100% sprawny.

Moje podejrzenia co może mieć wpływ:
1. Możliwe, że walnięty był po prostu jedynie czujnik, a obecnie nowy termostat jest trzaśnięty. Termostat stary (oryginalny z auta) miał wąż za nim zimny. Ten ma letni.

Plan:
1. Odłączyć wąż od króćca na zimnym silniku i zobaczyć czy jest szczelny - wyeliminuje to możliwość błędnego montażu.
2. Jeżeli montaż był ok, to wymiana na stary termostat.

Jeżeli nic to nie da, to jeszcze do sprawdzenia pozostaną klapy nawiewów. Jest różnica między LO, a HI, ale w drugiej Borze z innym silnikiem, ale też benzynowym jest większa, więc może po prostu gąbki na klapach zaczynają mówić mi papa. W tym przypadku decha do wyrzucenia i być może przy okazji czas na kilka innych tematów jak już jej nie będzie.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Słabe ogrzewanie,problem z nagrzaniem silnika itp.

Post autor: mat06 » ndz sty 21, 2024 01:04

Układ się dobrze odpowietrzył, uzupełniłeś płyn?
Skoro wskazówka opada i jest problem z nagrzewaniem, to klapy nawiewów raczej nic do tego nie mają. Co innego gdyby ładnie trzymał temperaturę, a w środku dmuchało zimnym powietrzem.
Opcja nr 3, której też nie można wykluczyć: wadliwe są oba termostaty.
Ja części biorę z ASO Motorpol Wrocław (https://motorpolsklep.pl/).


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości