Niska temperatura silnika

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radekstp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 27, 2016 17:05
Lokalizacja: Pszczyna

Niska temperatura silnika

Post autor: radekstp » pn sty 30, 2017 19:02

Witam forumowiczów, chcialem prosić o porade. Mam golfa mk4 tdi 130 2003r. zakupiony latem. Wszytsko było ok do póki nie przyszła zima. Silnik nie może osiagnac temperatury 90stopni czy to na krótkich czy na długich dystansach. Po 100 km i dosc długim jechaniu na 4 biegu i 3.5 tys obrotach silnik miał 85 stopni. Termostat jest sprawny bo z króćca termostatu nie wychodzi ciepły płyn nawet przy 80 czy 85 stopniach. W golfie mam fabryczne webasto które działa poprawnie, ale czy mozliwe jest że przez wyłączone webasto przechodzi płyn który sie schładza na tyle ze silnik nie może osiagnac temperatury roboczej?



dewastor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 19:51
Lokalizacja: PSE

Niska temperatura silnika

Post autor: dewastor » wt sty 31, 2017 21:45

teoretycznie jest to możliwe choć wydaje mi się mało prawdopodobne, w końcu w zderzaku siedzi kawałek żelastwa i temperaturę odbiera.
najlepiej na próbę odłącz węże obiegu webasto, połącz krótkim odcinkiem powstałą przerwę w układzie i zrób próbę drogową.
jak będzie poprawa to sprawa będzie jasna.
zobacz czy tam gdzie węże webasto wpinają się w układ chłodzenia masz zamontowany taki "niby podwójny trójnik" z wbudowanym zaworkiem zwrotnym który zamyka obieg przez webasto kiedy nie jest włączone



radekstp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 27, 2016 17:05
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Niska temperatura silnika

Post autor: radekstp » czw lut 02, 2017 06:18

Webasto mam podlaczone szeregowo wiec przy nie korzystaniu z webasto plyn chodniczy nadal przez niego przechodzi i zadnego zaworka nie ma który by odłączał webasto.

Jaki zaworek masz na myśli, mozesz wrzucic fotke? Mysle czy by nie przerobić instalacji.

Narazie węże od webasto dałem w otulinie izolacyjnej zobaczymy czy pomoże jak nie spróbuję wypiąć webasto.

Czy moge prosić o schemat układu chłodzenia dla 1.9 tdi asz?



dewastor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 19:51
Lokalizacja: PSE

Niska temperatura silnika

Post autor: dewastor » czw lut 02, 2017 19:12

Obrazek

na niebiesko obieg w aucie, zielony webasto
wiem wiem zdjęcie z ebera - bo takie miałem pod ręką

zasada działania:
jak pracuje tylko silnik to płyn płynie prosto przez zawór - nie skręca do webasto bo ma lżej
jak pracuje tylko webasto to w wężu zasilającym pojawia się podciśnienie i zamyka zaworek zwrotny
jak pracuje motor i ogrzewanie dodatkowe to ciśnienie w obiegu auta "otwiera" zaworek , a webasto swobodnie pobiera płyn
proste, bezawaryjne rozwiązanie, dodatkowo pozwala estetycznie uporać się z wpięciem w oryginalne węże
chyba mam gdzieś leżeć taki zawór :)
pozdrawiam



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Niska temperatura silnika

Post autor: PrEzEz » pt lut 03, 2017 16:21

U siebie miałem podobną sytuację tyle że inny silnik i tyle że bez webasta i problem znikł po wymianie termostatu, gdzie mechanik cały czas do końca upierał sie że to nie jest problem z termostatem ;)



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Niska temperatura silnika

Post autor: ciachotdi » pt lut 03, 2017 21:42

dokładnie jak na budziku 85 stopni to termostat do wymiany


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

Re: Niska temperatura silnika

Post autor: Dansli » czw lut 09, 2017 20:40

osobiście mam webasto pod zderzakiem i nie wpływa to wogółe na obniżenie temperatury silnika.
Webasto wpięte standardowo w mały obieg szeregowo.

spróbuj podmienić termostat i czujnik temperatury (ten podwójny - 4 pinowy).


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Niska temperatura silnika

Post autor: grg474 » czw lut 09, 2017 23:37

radekstp pisze:Termostat jest sprawny bo z króćca termostatu nie wychodzi ciepły płyn nawet przy 80 czy 85 stopniach.
hmm jak kojarzę to termostat blokuje u ciebie powrót a nie jest na wyjściu więc macanie dolnego przewodu po jeździe nic nie da


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości