[mk7] Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

inoxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 23:23
Lokalizacja: wielkopolska Leszno

[mk7] Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: inoxy » wt cze 06, 2023 17:39

Powiedzcie mi czy ktoś z was uzupełniał klimatyzację takim cudem z allegro https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-nap ... 0478976715 . Czy ten preparat zdaje egzamin ? Ja w moim golfie mam nowy czynnik R 1234 yf, klima jest sprawna w 100 % chciałbym tylko troszkę dobić, bo wiadomo, że coś tam ubyło . Dzwoniłem do kilku warsztatów od klimy i ceny masakra od 800 zł do 1000 zł, bo ten czynnik taki drogi



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: wesol » wt cze 06, 2023 21:06

To 165 zł za 0.17 litra czyli jakieś 100 gram to tanio? To pół kilo będzie cie też kosztować dobre 800 zł. Teraz nie wiem po czym wnioskujesz że musisz cis dobić do układu? Ile myślisz że brakuje. U jednego będzie ubywać 100 gram na rok u drugiego 300 gram na rok a u trzeciego przez 3 lata może być nawet mniej niż 50 gram. Tak na pale będziesz dobijał? Myślisz że wszystko z tego pojemniczka przeleci do układu?
Te warsztaty ci powiedziały te ceny to za co za napełnienie układu jakbyś miał pusty czy może tylko np 100 gram?
A czemu ewentualnie nie chcesz im odsprzedać ten czynnik drogi a nabić układ tym starszym czynnikiem?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: harvard » pn cze 26, 2023 20:32

W moim golfie vii tego nie robiłem bo nowsze auto, ale w czworce a i owszem. Wskazówka była poniżej dolnego zielonego pola, więc eja. Wskazówka poszła /na manometrze/ bliżej górnego zielonego pola i dałem sobie spokój. Zakręciłem zaworek i butla do garażu. Tam jest stary czynnik /134 chyba/ i zrobiłem zwykłą złotówę z siebie, ale tak dla eksperymentu why not! Jak chłodziła tak chłodzi. Za miesiąc sprawdzę manometrem czy wskazówka opada czy tez nie. Jeżeli opadnie znaczy nieszczelność i ubywa. Dla eksperymentu poczekam do końca wakacji /syn tym autem jeździ/ i sprawdzę, mniej więcej, jak utrzymują się na wskazaniach tego chińskiegomanometru. Ogólnie zaleca się wizytę w warsztacie, ozonowanie, kill grzyba, preparat na parownik...itd. Nie dla oszczędności kasy a dla własnego zdrowia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: wesol » pn cze 26, 2023 21:02

Ilość czynnika nie sprawdza się manometrem. Nie o ciśnienie tu chodzi a o ilość tego czynnika. Ilość jest w gramach nie w barach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: harvard » wt cze 27, 2023 19:33

No wiem i masz rację. Popatrz na filmiki, nikt tam nie patrzy - i zle- na nic innego jak zielone pole ktore wskazuje cisnienie w układzie. Czy dokładnie to wiemy jak jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: luckyboy » czw cze 29, 2023 10:29

Ja uzupełniam klimatyzację z puszki w obu samochodach o 4 lat. Ostatnio nawet testuje uszczelniacz klimatyzacji, bo w Golfie ostatnio uciekł czynnik po miesiącu, a póki co mija 3 tygodnie i nadal mrozi więc jest nadzieja Obrazek
tapatalk_1656315375611.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: luckyboy » czw cze 29, 2023 10:37

wesol pisze:
pn cze 26, 2023 21:02
Ilość czynnika nie sprawdza się manometrem. Nie o ciśnienie tu chodzi a o ilość tego czynnika. Ilość jest w gramach nie w barach.
W każdym razie, odpowiednia ilość czynnika gwarantuje odpowiednie ciśnienie (2-2,5bar), po stronie ssącej, co gwarantuje powyżej 12 bar w ciepłe dni po stronie tłoczącej i efektywną pracę klimatyzacji. Nie pierwszy raz uzupełniałem układ i zawsze jest tak samo, więc opcja uzupełniania układu na manometr ma sens.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: wesol » czw cze 29, 2023 11:04

No nie ma sensu. W lato na niskim ciśnieniu będzie 8 barów a na wysokim będzie np 18 barów. Rozumiesz juz oco chodzi. Po to musi być w układzie odpowiednią ilość w gramach bo na stronie jednej jest w postaci ciekłej a po drugiej stronie jest w postaci gazowej. Nie może zabraknąć w postaci ciekłej bo będzie słabo chłodzić. Nie ze ciśnienie się liczy. Azotu byś nabił że by wysadziło układ a chłodzić nie będzie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: luckyboy » czw cze 29, 2023 11:47

Ale po stronie HP zawsze masz zmienne ciśnienie w zależności od temperatury otoczenia niezależnie czy to jest R134 czy Care30.

Po stronie LP masz stałe ciśnienie niezależnie od temperatury.

Od 4 lat uzupełniam klimatyzację, chłodzi jak wściekła, więc nie mów mi że to jest bez sensu



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk7] Re: Uzupełnianie klimy puszką z allegro

Post autor: wesol » czw cze 29, 2023 17:05

Słuchaj ja nawet nabijam klimy kolegom z pracy z butli gazem lpg. Tech chłodzi ładnie. Zaczęło się od tego że miałem Sharana i mi gazu ubywało tak że 300 g w ciągu roku więc mnie to denerwowalo i płacić nie chciałem za każde nabicie. Jako że pracowałem w kilku warsztatach samochodowych to ci mówię jak jest. Robiłem w Szczecinie w aso opla, saab, chwroleta, mazdy. Także w bemo Motors czyli fordzie. Nie mów mi że nie jest tak jak mówię. W lato to wariacja była z klima.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości