[mk7] Obieg zamkniety ten z panelu klimy a obieg z ustawień w radiu różnica?

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[mk7] Obieg zamkniety ten z panelu klimy a obieg z ustawień w radiu różnica?

Post autor: harvard » pn cze 26, 2023 20:25

Witam.
Gofer vii generacji 2014 rok. Na paneli klimu mam przycisk obiegu zamkniętego. Wiadomo do czego służy. jednak gdy nacisnę przycisk menu ten srodkowy pod auto, pojawia się menu wyboru intensywności klimatyzacji, a także za fajkowany "automatyczny zamkniety obieg powietrza......" /dokładnie nie pamiętam nazwy/ Nie wiem do czego ma służyć ta funkcja bo przycisk na klimatroniku do tego służy i pytanie do czego służy włączenie obiegu zamkniętego w ustawieniach klimy?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Obieg zamkniety ten z panelu klimy a obieg z ustawień w radiu różnica?

Post autor: flo89 » wt cze 27, 2023 18:59

Automatyczny obieg w panelu radia służy do tego że są sytuacje kiedy obieg faktycznie zamknie się automatycznie, między innymi:
Gdy cofasz, aby spaliny nie wchodziły do środka, gdy włączysz spryskiwanie szyb, żeby nie waliło wódą w środku :), gdy jedziesz za kimś kto ma wyciętego kata, albo ogólnie czujnik jakości powietrza wykryje bardzo złą jakość powietrza. U mnie czasem działa, czasem nie. Ale słychać zmianę obiegu bez wciskania przycisku, to na pewno.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości