R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Archiwum zlotów

Moderatorzy: a-nitka, Meegi

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: zlos » pn cze 27, 2011 13:13

Grzechu, foty przefajne! :) Dawaj więcej! :popcorn:


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
urisen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 05, 2011 23:57
Lokalizacja: FSL

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: urisen » pn cze 27, 2011 13:38

Nie takie fajne jak poprzednie ale są:)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



JJacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:27
Lokalizacja: Warszawa

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: JJacek » pn cze 27, 2011 14:09

Ja też jestem bardzo zadowolony, bardzo udany wyjazd na Ułęż. Miło się patrzy na te świeże R20 no i R32. Najciekawszym autem był chyba Beetle, z tymi felgami VW Racing, zaciskami z wielkim napisem ATE (mogło być Brembo ;), wyglądał jak prosto z Beetle Cup.
Co do wyników to na zlocie Golfów rządziły Focusy i Hondy :bigok:
vrs ja chyba miałem jeszcze większy postęp, 31.3 sekundy, ale nie wiem czy się liczy bo pierwszy przejazd zabłądziłem trochę :grin:
Które R-ki były mocniejsze niż seria i które miały DSG, można to dorzucić do porównania? Można na nowo rozpocząć dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi :-) Jeśli chodzi o tabelę to białym Focusem RS jeździł Paweł Tomaszek, startuje teraz w RPP (Rajdowy Puchar Polski czyli 2 liga jeśli chodzi o rajdy w Polsce).
vrs i jakublad zastanówcie się nad 18 bo w tym rozmiarze jest większy wybór slicków, warto zrobić rozeznanie.
Podziękowania dla Pawła z zielonego Focus, mógłby robić za bardzo dobrego instruktora, trzeba go obowiązkowo zapraszać na każdy nasz zlot!
No i moja bestia po raz kolejny spisała się całkiem nieźle, czasy przy tych osiągach też całkiem przyzwoite.
Jeśli będzie okazja i auto będzie sprawne to piszę się na kolejną edycję.
ps no i podziękowania dla fotografów bo zdjęć nie brakuje a ma być jeszcze więcej.



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: MatthewG » pn cze 27, 2011 14:18

Wielkie dzięki chłopaki za zdjęcia, bez podziału na lepsze i gorsze :grin:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
jakublad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: jakublad » pn cze 27, 2011 14:37

Odebrałem autko ze zmiany opon. Ku mojemu zdziwieniu weekendowy komplet wygląda całkiem dobrze i jeszcze na 1-2 wyjazdy wystarczy. :D Z ciekawostek na wybojach odpięła mi się linka ręcznego i już się bałem, że coś w zawieszeniu stuka. :hmm: Teraz pozostaje szukać kompletu felg, opon i pomyślę nad wydechem. Może uda się z tym zdążyć na kolejny wyjazd.



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: zlos » pn cze 27, 2011 15:03

vrs pisze:Ja już mam plan, felga 17 + oponki takie jak Tomka. Nawet już felgę wybrałem, na zimę będzie
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 18" felgą. 8,5-9 cali szeroka, łyknie identyko slicka jak ja a także zimówki.
17 cali to już felga na nieco większe wyboje sportowe...
MatthewG pisze: Następnym razem (obowiązkowo trzeba zorganizować następny raz!) musimy sobie załatwić jeszcze kibelki i jakiegoś grilla. Teraz jak patrzę na te czasy to jestem zły bo nie zostałem do końca i Tomek mnie pobił kurcze pieczone
Kibelki - fakt. Ale las zapewniłem! ;)
Grill - mam już namiary na firmę, która robi to profesjonalnie. Koszt na wyjazd to okolice 1000-1500 złotych, można podzielić na 25-30 aut i za 40-50 zeta masz gorące jedzenie do oporu.
Odnośnie mojego bicia czasu, to po prostu wjeździłem się w tor i zjadłem nieco za dużo przednich opon (zamawiam dostawę, bo obecne przeżyją co najwyżej jeszcze jeden wyjazd).
Następnym razem nie uciekaj, tylko siedź do końca. Niemieckie fury i niemiecka taktyka strzelania goli w ostatniej chwili ;)
urisen pisze:Nie takie fajne jak poprzednie ale są:)
Seba, najfajniejsze autko zlotu, najbardziej wylizane przez gapiów, to fotki już nie muszą być klasy Vogue ;)
JJacek pisze:vrs i jakublad zastanówcie się nad 18 bo w tym rozmiarze jest większy wybór slicków, warto zrobić rozeznanie.
potwierdzam :)
JJacek pisze:Podziękowania dla Pawła z zielonego Focus, mógłby robić za bardzo dobrego instruktora, trzeba go obowiązkowo zapraszać na każdy nasz zlot!
Pawełek jest ostrym zawodnikiem, bo jeśli pomyśleć, że ostrzej jeździ dopiero od kilkunastu miesięcy...
A tymczasem proszę:
http://rallycross.pl/czytaj94.html" onclick="window.open(this.href);return false; - łyknął wyjadaczy w klasie narodowej i to w cholernie trudnych warunkach (komentator zapomniał, że on także miał opony na suche nawierzchnie).
Anyway - Paweł dużo wie, dużo się uczy i sporo przekazuje dalej. Ja sam chętnie go słucham, facet wie co mówi :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: vrs » pn cze 27, 2011 15:24

urisen, ty lepiej daj fotę wnętrza tego swojego wynalazku
zlos pisze:Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 18" felgą. 8,5-9 cali szeroka, łyknie identyko slicka jak ja a także zimówki.
17 cali to już felga na nieco większe wyboje sportowe...
Może i racja ;)

GIIFOTO, profi foto :shock: :shock: :shock:
JJacek pisze: vrs ja chyba miałem jeszcze większy postęp, 31.3 sekundy, ale nie wiem czy się liczy bo pierwszy przejazd zabłądziłem trochę :grin:
Ależ proszę bardzo, mogę być drugi :grin:
JJacek pisze: Które R-ki były mocniejsze niż seria i które miały DSG, można to dorzucić do porównania?
2 i 3 pozycja wśród R-ek to manuale, seria :smoke: :jaja:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: zlos » pn cze 27, 2011 15:27

vrs pisze:2 i 3 pozycja wśród R-ek to manuale, seria
Topra topra, przyznamy się. Deesgie-chłopaki powiemy im?
Jest was tylko 2. w kraju, więc postanowiliśmy taki prezencik zrobić. Wam. A nam moralne uspokojenie, że karmimy zwierzaczki na wyginięciu ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: vrs » pn cze 27, 2011 15:36

Jasne, jasne :smoke:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: MatthewG » pn cze 27, 2011 15:38

jakublad pisze:Odebrałem autko ze zmiany opon. Ku mojemu zdziwieniu weekendowy komplet wygląda całkiem dobrze i jeszcze na 1-2 wyjazdy wystarczy. :D
U mnie sytuacja identyczna więc albo Ułęż był dla nas łaskawy albo stwierdzenie, że na Ułężu opony schodzą jak fast foody w USA to mit :jezor:
jakublad pisze:Teraz pozostaje szukać kompletu felg, opon i pomyślę nad wydechem.
Za chwilę się okaże, że w Polsce już nie ma żadnej eRki z seryjnym wydechem i może wtedy VW zrozumie, że jednak mogli założyć coś bardziej hardcorowego :kac: Bo o ile mi wiadomo to Michał również napomknął coś o wydechu ;)
zlos pisze:Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 18" felgą. 8,5-9 cali szeroka, łyknie identyko slicka jak ja a także zimówki.
17 cali to już felga na nieco większe wyboje sportowe...
True. Z tym, że te 9" to chyba zbyt dużo skoro jak powiedziałeś trzeba było przyciąć tu i ówdzie :-) Myślę, że takie 18x8(8,5) z ET40-45 będzie w sam raz plus opona typu 245/35.
zlos pisze:Kibelki - fakt. Ale las zapewniłem! ;)
Faktycznie, ale zdziwiłbym się gdybyś go ogrodził i zakazał wstępu :grin:
zlos pisze:Grill - mam już namiary na firmę, która robi to profesjonalnie. Koszt na wyjazd to okolice 1000-1500 złotych, można podzielić na 25-30 aut i za 40-50 zeta masz gorące jedzenie do oporu.
Super pomysł, nie będzie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego balastu i będzie można jeść do oporu :jezor:
zlos pisze:Następnym razem nie uciekaj, tylko siedź do końca. Niemieckie fury i niemiecka taktyka strzelania goli w ostatniej chwili ;)
Tego właśnie nie przewidziałem i straciłem jedno miejsce ;) A pojechaliśmy dlatego, że tacie zaczęło się nudzić, a raczej był na mnie zły bo nie załatwiłem mu takiego krzesełka jakie przywiózł dla żony Jarek :P Fajnie gdyby następnym razem ten domek był otwarty bo tam podobno są łazienki, krzesła. A może ci od grilla przywożą coś ze sobą? Bo wtedy przerwa i idziemy jeść kiełbaski pod parasole. Miejsce siedziące, a raczej ich brak chyba najbardziej doskwierał współtowrzyszą wyjazdu :?
zlos pisze:Anyway - Paweł dużo wie, dużo się uczy i sporo przekazuje dalej. Ja sam chętnie go słucham, facet wie co mówi :)
W takim razie może z nami jeździć :bajer:


To teraz nie pozostaje nic innego jak zastanowić się kiedy następna impreza :food: Może wtedy przyjadą auta, które wczoraj nie mogły się zjawić.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: zlos » pn cze 27, 2011 15:48

MatthewG pisze:True. Z tym, że te 9" to chyba zbyt dużo skoro jak powiedziałeś trzeba było przyciąć tu i ówdzie Myślę, że takie 18x8(8,5) z ET40-45 będzie w sam raz plus opona typu 245/35.
Jeśli 245 guma na tor, to felga 8,5" szeroka. ET i spółkę lepiej policzyć dobrym liczydełkiem, ja nie zawiodłem się na tym:
http://www.rimsntires.com/specs.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

Przy gumkach 255 i 9" feldze wycinasz podbitkę z nadkola, ok. 2x2cm i zabezpieczasz smolistym szuwaksem. That's it.
MatthewG pisze:Tego właśnie nie przewidziałem i straciłem jedno miejsce A pojechaliśmy dlatego, że tacie zaczęło się nudzić, a raczej był na mnie zły bo nie załatwiłem mu takiego krzesełka jakie przywiózł dla żony Jarek Fajnie gdyby następnym razem ten domek był otwarty bo tam podobno są łazienki, krzesła. A może ci od grilla przywożą coś ze sobą? Bo wtedy przerwa i idziemy jeść kiełbaski pod parasole. Miejsce siedziące, a raczej ich brak chyba najbardziej doskwierał współtowrzyszą wyjazdu
Wnioski:
- wozimy krzesełka obowiązkowo, jak mamy ogony ;)
- do domku się włamiemy, ale nie wiem po co (500m był od naszego pitstopu)
- parasole zastępujemy kremikami antyUV
- grill-company będzie nagabywana, niestety mieli już cały sprzęt w terenie w niedzielę (choć karpi78 i jego silna grupa zapewniała całkiem solidne porcje jedzonka za jeden uśmiech!)
- zamawiamy mobilne łazienki, dmuchany hotel a jak pójdzie dobrze, to do hotelu koleżanki. Do dmuchania też? :satan:

A mnie tam dziewczyny dzisiaj po czole głaszczą, bo opalony wróciłem. Ha!


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: MatthewG » pn cze 27, 2011 15:56

Ja też jestem opalony i nie wiem czemu bo większość czasu spędziłem w samochodzie.
zlos pisze:Do dmuchania też? :satan:
Ty to napisałeś :rotfl:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
jakublad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: jakublad » pn cze 27, 2011 17:06

vrs pisze:2 i 3 pozycja wśród R-ek to manuale, seria :smoke: :jaja:
Kilka razy myślałem o przejechaniu okrążenia w ręcznym trybie skrzyni, ale z wrażenia na samym starcie jakoś wypadało to z głowy. W Kielcach lepsze czasy kręciłem właśnie w ręcznym trybie, bo skrzynia nie ma możliwości zgłupieć. Nie wiem jak u innych, ale u mnie zawsze po hamowaniu na długiej prostej i trochę wcześniej, przy domku, podczas deptania do podłogi skrzynia chwilę się zastanawiała. Nie jest to na pewno 3-4 sekundy, ale jedna bez wątpienia.

Może Was zdziwi moje spostrzeżenie, ale mnie najbardziej przeszkadzał w uzyskaniu dobrego czasu nie brak mocy, nie brak naprawdę dobrych opon, ale to, że fabryczne pasy w połączeniu z fotelami, które na drodze są super, nie trzymały mnie na mocno hamowanych zakrętach. Na dwóch ostatnich dodatkowo spocone ręce i... w efekcie musiałem utrzymać auto na torze, a siebie w fotelu. :crazy: Wniosek jest taki, że na kolejny wyjazd szukam jeszcze rękawic i o szelkach pomyślę, chociaż nie wiem do czego je tam zamocować?! :hmm:



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

R-Gruppe Treffen 26.06.2011 Ułęż k. Ryk

Post autor: gluszcz » pn cze 27, 2011 17:29

Widzę że wiele straciłem :rozpacz: :rozpacz: .....niestety obowiązki zatrzymały mnie .
zlos pisze:Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 18" felgą. 8,5-9 cali szeroka
znajomy sprzedaje bbs ch może komuś podejdą
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=410127" onclick="window.open(this.href);return false;



Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości