Ustawienie audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Ustawienie audio

Post autor: maro » wt kwie 12, 2005 00:49

Witam Czy jest jakis programik do poprawnego ustawienia audio w samochodzie. Chodzi o jakis program testujacy dzieki ktoremu bede mogl w aucie ustawic podbicie bassow, treeble itp. A moze ktos doradzilby jak ustawic bo jestem z tego zielony Czy na radyjku bas dac na min a na wzmacniaczu podkrecic zeby tylko skrzynia dawal bas, a moze tu i tu cos pokrecic Dzieki
Ostatnio zmieniony wt kwie 12, 2005 10:48 przez maro, łącznie zmieniany 1 raz.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt kwie 12, 2005 01:28

w temacie przyklejonym masz CD do testów :)


Obrazek

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt kwie 12, 2005 10:44

Quatro7 pisze:w temacie przyklejonym masz CD do testów :)
Niesety ale link nie dziala :?


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw kwie 14, 2005 14:01

Fajnie byłoby gdybyś do testów miał jakis fajny soft z analizą widma.
Jak nie to na słuch.
Zawsze radze aby wszelkie korektory zostawić poza autem a brzmienie kształtować poprzez odpowiedni dobór komponenetów.
Np. jesli chcesz wiecej sopranu modyfikój zwrotnice lub kup inne głosniki o większej efektywności.
Wszelkie zmiany za pomocą korektora wpływają na inne dzwięki i w nienaturalny sposób eksponują tylko wybrane pasma.
dobrym przykładem jest regulacja basu w radio i jego alternatywa w postaci regulacji głosności suba.
korekcja w radio jest oparta o filtr ze zmiennym współczynnikiem wzmocnienia który działa (został policzony, czyli zaprojektowany) dla jednej czestotliwości - np 60 Hz (i tak chyba jest najczęściej) dając "wiecej basu" wzmacniacz przede wszystkim dzwięki o tej czestotliwości. Oczywiście nie tylko te, im dalej od tej czestotliwości (w obie strony) tym słabsze jest działanie filtra. o ile słabsze zalezy od parametru zwanego dobrocią filtra.
Ponadto im wiecej dasz basu w ten sposób tym szybciej osiągasz kres mocy danego wzmacnaicza.
Burzysz naturalną równowagę tonalną i ogólnie burzysz brzmienie.
Regulacja barwy za pomocą wzmocnienia suba to mniejsze zło. Oczywiście zło konieczne bo trzeba to zrobić tak czy inaczej. Tutaj regulując poziomem wzmocnienia suba o ustalonej wcześniej czestotliwosci odcięcia zmieniasz wzmocnienie w całym pasmie działania głośnika a nie tylko w jakimś podzakresie.
Pomijam tutaj suby z korektorami bo to zupełnie inna para butów.
Reasumująć.
Radio ma być żródłem możliwie niezniekształconego dzwięku stad wszystko na zero.
jedyna regulacja to odcięcie i głosnośc suba.
Raz ustawiony system gra dobrze niezaleznie od rodzaju muzyki.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości