Radio sie wylącza ( i nie mieści)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: pilot mk2 » pt kwie 15, 2005 11:44

A ja poprosze o wypowiedź Tutenhamona i Kacjena oraz kogoś z odmiennym zdaniem:

Sprawa wygląda następująco. Klient nie był w stanie oddać mi kasy więc skonfiskowałem od niego skrzynie. Robiona była ona przez niego na dwóch głośnikach Blaupunkt Velocity VX 690. Parametry techniczne:
- 6x9 cali
- Moc RMS 60 watt
- Moc max. 150 watt
- 90 dB/W/m
- 93 dB/2.83 V/m
- impedancja 4 ohm

W sumie to nie znałem się absolutnie na podłączaniu sprzetów więc zleciłem to koledze, który przeprowadził mi kable na tył, i podłączył zwrotnice od których wychodzą gwizdki i podłączenie tej skrzyni. Mówiono mi ze bez wzmacniacza jesli radio ma 4x50W spokojnie da sobie radę wiec nie inwestowałem we wzmacniacz.
Ja jednak Was poprosze o rade co polecilibyście mi abym zrobił?
I co myślicie o tych ludziach którzy podłączają sobie w półce tylnej 2 elipsy od razu pod radio? Ja generalnie nie jestem za zabudową półki tylnej, wole mieć z bagażnika bass a reszte zamontować z przodu.
Nie wiem czy dobrze mysle? Pomozcie mi bo nie chce miec wiejskiego car-audio :grin:

Pozdrawiam! I dzieki za wypowiedzi i krytyke!


PILOT MK2

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt kwie 15, 2005 12:11

Szkoda ze Ci się nie chce tłumaczyć :-(
Chętnie posłucham i uzupełnie wiedzę.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » pt kwie 15, 2005 12:32

do pilot mk2: odnosnie problemu z przygasaniem radia.instalacja w mk2 oryginalna do radia jest poprostu kiepska i to jest fakt,skoro radio przygasa to potrzebuje wiecej mocy a fabryczna instalacja czesto niejest w stanie zapewnic odpowiedniej do nowszego typu odtwarzaczy.skoro niemasz problemow z odpalaniem auta itp, niemusisz doladowywac aku itd to oznacza ze sprawa akumulatora i ladowania odpada w twoim przypadku i najprostszym a zarazem najtanszym rozwiazaniem Twojego problemu bedzie pociagniecie nowego przewodu zasilajacego(+) od samego akumulatora do radia poprzez bezpiecznik po drodze!przewod o grubosci ok 5mm i przewodu masowego(-) tej samej grubosci od masy w aucie do radia.Problem z przygasaniem zniknie.
pozdro



Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: pilot mk2 » pt kwie 15, 2005 14:32



PILOT MK2

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt kwie 15, 2005 15:09

Pamiętaj że bezpiecznika nie kupuje się na wygląd.
Najważniejszym jego parametrem nie jest kształt tylko prąd przy jakim ma zadziałać.
Wydaje mi się ze przeciętne radyjko ma bezpiecznik około 10A. Budując nowa linie zasilającą zostaje przecież bezpiecznik w radio i teoretycznie można zrezygnować z dodatkowego ale pamiętać nalezy ze zabezpiecza on tak naprawdę akku przez uszkodzeniem kabla więc moze być nieco większy. Ale nie grubszy od samego kabla :-)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt kwie 15, 2005 16:09

Przewód o takiej grubości do radia to lekka przesada ponieważ stawia za duże opory na twoim miejscu pozbyłbym się tej skrzyneczki i kupił sobie jakiś subik w bagarzniczek. To co tam masz zrobione to nie obraź się ale przekracza ludzkie pojęcie. Poza tym jeśli chodzi ci o bezpiecznik to nie dobieraj go na wygląd zesztą ta instalacja w 2 bedzie dobra jak się dobrze dobierze komponety audio. W tej chwili masz taką sytuacje że np. mamt tira a w środku silnik 1.0 samochodzik pociagnie ale się szybko nagrzeje aż zdechnie. To samo jest z twoim zestawem. Musisz wiedzieć że sonny to jedne z gorszych radii a końcówki są słabe i szybko się grzeją a jak się grzeją to rosna zniekształcenia. Gólnie czeka cię sporo pracy ale to już twój wybór.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: pilot mk2 » pt kwie 15, 2005 17:10

Dzieki Wam!

Jednostkę sterującą planuję zmienić na Pioneer`a bo na Alpinke mnie jeszcze nie stać :( Sony kupiłem z powodu ładnego wyglądu jak na tamte czasy.
Co do bezpiecznika to nie patrze na wygląd tylko nie wiem jakiego typu najlepiej zamontować.
A skrzynie chyba sprzedam i kupie jakiegos sub`a z piecykiem (choć narazie mało kasy).
W każdym bądź razie przynajmniej sie troche nauczyłem.

Pozdr!!


PILOT MK2

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt kwie 15, 2005 17:16

Wszystko pomału sobie skąpletujesz audio ma w samochodzie ma to do siebie że można budować je po woli i konsekfentnie.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości