Jak wytłumić skrzynie??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz kwie 15, 2007 11:04

Maxi pisze:Kiler, co jak co, moze na samochodach sie nie znam, ale na akustyce tak, takze nie wciskac mi tu kitu i nie smiac sie,
zapraszam na forum diyaudio.pl, i audiomania.info

[ Dodano: 15 Kwi 2007 03:06 ]
PS.
Kiler pisze:Jeśli masz dobrze wytłumioną skrzynkę (np. zamkniętą), to możesz zmniejszyć jej litraż o 10%
Lol:D? zarty sobie robisz?
Nie wiem na czym się znasz ale to, że czytasz jakieś fora - nic nie znaczy. Też bywam czasami na jednym i drugim... Czytanie ze zrozumieniem to już co innego. Mnie uważasz za lola, to może wypowiedzi mod'ów i user'ów z ww. serwisów do Ciebie przemówią:
audiomania_link1, audiomania_link2, diyaudio_link1, diyaudio_link2, diyaudop_link3 ... i wiele innych... Ale taki wymiatacz to się chyba orientuje w swoich forach. Autora tematu też zaprasza do tych linków(do FQA Nazara również), bo robi się tu niepotrzebna dyskusja z faktami.


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Maxi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: sob mar 03, 2007 00:29
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: Maxi » ndz kwie 15, 2007 13:57

DObra koniec tematu bo sie burdel robi ;]


Moja Biała Strzała:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=503389

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » pn kwie 16, 2007 01:18

piotr2, przejazalem ten artykul i tam nic nie pisze czy wygluszyc skrzynke tylko czym nie wygluszac.... Chyba ze gdzies przeoczylem....



siwekj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 13:36
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: siwekj » pn kwie 23, 2007 15:22

Podłącze sie do tematu. Zbudowałem sobie skrzynkę zamkniętą i wyszła mi trochę większa niż powinna być. Czy bardzo głupim pomysłem będzie pomniejszyć ją wyklejając jej wnętrze matą bitumiczną? Litraż trochę się zmniejszy. A potem na to przykleję gąbkę czopową ok 2,5cm.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn kwie 23, 2007 21:10

hayperekpoharrygo1, Maxi, , Maxi, zaczeliscie radzić co wytłumiać, a czego nie wytłumiać nawet nie wiedząc jaką skrzynię kolegagniochu chce zrobić.
Bez sensu!!!
Skrzynie zamkniętą wytłumia sie zupełnie inaczej niz skrzynię BR :!:

gniochu określ sie wreszcie jaką chcesz skrzynkę.
A skoro z Essy Ci piszą jak co wytłumić to stosuj się do tego dokładnie, bo Ci panowie siedzą w temacie wiele lat i naprawdę wiedzą co mówią!
Maxi pisze:A po co wytlumiac? Niskich czestotliwosci i tak nie wytlumisz, co najwyzej wkladajac gabke itp do subwoofera zwiekszysz objetosc skrzynki widziana przez glosnik
Gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w którym kosciele.
Zanim zaczniesz dawać rady, które przeczyta wiele osób, zastanów się czy piszesz dobrze.
harrygo1 pisze:Może byc gąbka zwykła może być watolina ścianki za głośnikiem nie wygłuszasz
Tylna ściana, jeśli chodzi o wytłumianie jest pierwsza w kolejności.
hayperekpo pisze:Z tą gąbką też nie przesadź, bo jeśli skrzynia była wyliczona pod konkretny głośnik i wzmak, to i bez wygłuszania zagra świetnie a jak już bardzo chcesz to polecam watolinę używaną czasem do zabezpieczania przesyłek i paczek(w formie płachty). Wyklejasz obudowę od wewnątrz (poza tylną ścianką) i gitara.
Kolejna rada strzelona w cimno. Przecież nie wiesz jaką skrzynkę kolega planuje.
Maxi pisze:Kiler, co jak co, moze na samochodach sie nie znam, ale na akustyce tak, takze nie wciskac mi tu kitu i nie smiac sie,
zapraszam na forum diyaudio.pl, i audiomania.info
Skoro się znasz to tworzysz "nową akustykę" :bigok:
piotr2 pisze:chopy poczytajcie sobie tego linka co podalem!!!
Kiler pisze:zapraszam na forum diyaudio.pl, i audiomania.info

[ Dodano: 15 Kwi 2007 03:06 ]
PS. Kiler napisał/a:
Jeśli masz dobrze wytłumioną skrzynkę (np. zamkniętą), to możesz zmniejszyć jej litraż o 10%

Lol:D? zarty sobie robisz?

wpisz w googlach faq nazar bo niepamietam czy w naszym faq to jest.wszystko jest idealnie napisane.
[ Dodano: Sob Kwi 14, 2007 10:33 ]
http://www.gdynia.mm.pl/~...ioFAQ01beta.pdf moim zdaniem to powinna byc obowiazkowa lektura.wtedy polowy pytan tu by niebylo
Nie wiem na czym się znasz ale to, że czytasz jakieś fora - nic nie znaczy. Też bywam czasami na jednym i drugim... Czytanie ze zrozumieniem to już co innego. Mnie uważasz za lola, to może wypowiedzi mod'ów i user'ów z ww. serwisów do Ciebie przemówią:
audiomania_link1, audiomania_link2, diyaudio_link1, diyaudio_link2, diyaudop_link3 ... i wiele innych... Ale taki wymiatacz to się chyba orientuje w swoich forach. Autora tematu też zaprasza do tych linków(do FQA Nazara również), bo robi się tu niepotrzebna dyskusja z faktami.
:gora: :gora: :gora: :gora:

To są jedyne warte zapamiętania posty w tym temacie.



Awatar użytkownika
Maxi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: sob mar 03, 2007 00:29
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: Maxi » pn kwie 23, 2007 21:44

Kubus20 pisze:A skoro z Essy Ci piszą jak co wytłumić to stosuj się do tego dokładnie
Buhaha:d
Dobra ja tam sie nei bede wywodzil bo i tak macie nalane na to co ja pisze... pozdro ;]


Moja Biała Strzała:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=503389

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » pn kwie 23, 2007 21:44

Kubus20, juz skrzynke zrobilem :) i tak jak mnie korcilo BR :P, a co do wygluszenia zrobilem jednak jak z Essy radzili i bardzo fajnie to gra nie ma walenia mlotkiem w beczke tylko przyjemny bass, nawet sluchajac cicho muzyki jest on slyszalny, tylko zamiast gąbki z tzw. czopkami wkleilem zwykla bo takiej nie moglem nigdzie znalesc :bigok: ale mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z glosniczka i z tego jak gra :) :bigok: :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości