Problem z piszczałkami, montaz

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
MKIII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn cze 12, 2006 20:53
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problem z piszczałkami, montaz

Post autor: MKIII » ndz maja 13, 2007 17:19

Mam problem , chcem kupić głośniki: PowerBass L-6C , i nie wiem gdzie zamontować piszczałki i przekaźnik. Na podsztbiu, jak to zdemontować , czy na starych kablach pościc sygnał?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » ndz maja 13, 2007 19:19

Na podszybiu nie bęzie dobrego efektu, bo tweetery będą grały w szybę. Lepiej już zrób TAK. A najlepiej jakby znalazły się w słupkach, ale to już trochę więcej roboty. Okablowanie lepiej dać nowe. Jakie przekaźniki? Chyba chodzi Ci o zwrotnice? Tego problemu jeszcze nie rozwiązałem. Ale widziałem, że któryś kolega miał w mk3 zestaw odseparowany z phonocarami na przodzie, więc może się wypowie, co do montażu zwrotnic.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » ndz maja 13, 2007 19:26

1 "piszczałki" chodzi ci zapewne o Twetery -montuje sie na "słupku A" na dole lub u góry tego slupka >>generalnie jak ci sie spodoba i gdzie bedziesz wolał to juz twoja inwidualna sprawa..2 "przekaźniki" to zapewne są zwrotnice do tego zestawu...Te zamontuj np. w trzwiach ale uwaga na wodę!!!,lub gdzies pod deską... kable najlepiej puść nowe,bo te seryjne maja swoje lata no i przekrój(oszczedności) :bajer: .


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » pn maja 14, 2007 01:42

To gdzie zamontowac twettery w mk 3 to jest dyskuisyjna sprawa, ja też jestem za tym co mówią koledzy czyli zabudowa twetterów w słupkach albo w trójkątach przy lusterkach(obecnie sam tak mam, i jestem zadowalony) ale w mk 3 wiele razy montowałem klientom w fabrycznym miejscu na podszybiu i wcale nie było tragizmu zalezy jak go ustwaisz, dzwięk odbija się od szyby i nie jest źle według mnie jeśli nie masz ochoty bawić sie w zabudowę twetterów to zamontowanie w fabrycznym miejscu na podszybiu jest to lepsze rozwiąznie niż ordynarne przylkejenie twetterów gdzies na desce rozdzielczej...a co do kabli to zalezy z czego bedziesz to zasilał jesli bedzie tylko radio to podaruj sobie wymianę kabli,a nawet jeśłi bedzie wzmak to nie jest to takie przesądzone głosnik wysokotonowy nie potrzebuje takiej mocy żeby zagracv jak woofer, a co za tym idzie przekrój kabli nie musi być tak duży, ale z drugiej strony wymiana okablowania na pewno nie zaszkodzi, a koszt 2-3m kabla w stronę podszybia nie jest wielki...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości