plany audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Bonq

plany audio

Post autor: Bonq » pn maja 09, 2005 12:29

Witajcie,

ocencie proszę moj plan wrzucenia audio do swojego samochodu.
W tej chwili mam radio blaupunkta lausanne cd30 oraz komplet 6-ciu fabrycznych głośników (2 wysokotonówki w desce, 2 16,5 drzwi przednie i 2 16,5 drzwi tylne)
W przeciągu najbliższych kilku miesięcy ... moze sie to wydłużyc nawet do roku :( zbudowac zestaw audio zawierajacy:
- nowe zestaw glosnikow z przodu,
- rezygnacja z glosnikow z tylu,
- zabudowany w bagazniku sub (zabudowany w boczku bagaznika),
- zabudowany w bagazniku wzmacniacz,
- kondensator jezeli bedzie konieczny do suba,
- poprawienie mocowania glosnikow w drzwiach przednich oraz ich wytlumienie matami,
- maksymalne wytlumienie wnetrza samochodu (zwłaszcza tyłu auta z powodu niedoskonalosci fabrycznego wytlumienia bagaznika oraz obszaru tylknych nadkoli).

Nie mam niestety wystarczających środków finansowych aby realizować to wszystko za jednym zamachem.
Z tego właśnie powodu powstał plan pracy:
1. Wytłumienie drzwi przednich,
2. nowe głośnki z przodu,
3. wytłumienie reszty auta,
4. zakup wzmacniacza,
5. przygotowanie do zakupu suba .... jezeli to bedzie konieczne wymiana radia,
6. zakup i zabudowa suba oraz zabudowa wzmacniacza

Co sądzicie o takim planie?
No i teraz troche o sprzecie bo jezeli mialbym sie trzymac planu to zakup przednich głośników powinien być zrobiony z głową (na początku mają one działać bez a później ze wzmacniaczem).
Sprzęt chciałbym dobrać z golnych półek śerdniego zakresu jakości i parametrów ;)
Zaznaczam ze nie zalezy mi na super wysokich poziomach głośności (czasami jak mam dzien i jest jakis fajny kawalek to lubie glosno posluchac ale tylko przez niedlugi czas) bardziej na przyzwoitej jakosci dzwieku.
W najblizszym czasie chcialbym zabrac sie za drzwi przednie (pierscienie mdf już mam ;) ) oraz za zakup głośników.
Zastanawiam się nad Hertz esk 165 .... około 380 zł ..... troche drogo i musialbym na nie troche poczekac lecz wpadły mi w oko ostatnio głośniki Phonocar ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50615880 ) które są znacznie tańsze .....
Czy sądzicie ze mając na uwadze moje ogólne plany lepiej poczekac troche na Hertze czy kupowac teraz te phonocary?
Mysle ze jak zrobie wytlumienie drzwi i poprawie mocowanie glosników to nawet fabrycznie powinny lepiej zagrac, czy mam rację?

Sorry za tak długie wywody ....

Pozdrawia amator w sprawach car-audio ..... z pewnymi aspiracjami ;)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn maja 09, 2005 16:59

NO plany masz odpowiedni szczególnie że wiesz już że z tyłu głosników się nie montuje zmiast phonocarów poczekaj i kup te Hertze napewno lepiej ci posłużą ja phonki chociaż ta firma ma też świetne głośniczki ale nie ten model.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości