radio BETA - antena?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
leon_z
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 18:48
Lokalizacja: Kraków

radio BETA - antena?

Post autor: leon_z » czw maja 05, 2005 18:29

Witam
Mam GOLFa III z oryginalną anteną i radiem i problem jest taki że radio nie odbiera dobrze (nawet w mieśce łąpie tylko dwie stacje i to słabo).

Czy to może być problem radia czy anteny?

Antena jest chyba oryginalna (wewnętrzna). Gdzie mógłbym dostac jakiś opis jak ją zlokalizować i wykręcić? (nie znam się na tym, a nie chciał bym porozkręcac całej deski).

Mysle o założeniu równiez anteny wew (nie chciałbym wiercić dziur).
Czy taka antena (link poniżej) jest coś warta?
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=50448686
(zależy mi żeby mieć dobry odbiór w mieście).

Są podobno jakieś anteny naklejane na przednią szybę. Czy to jest dobre i ew. proszę o linka gdzie to mogę znaleść.

/dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt maja 06, 2005 13:47

żadna antena wewnętrzna nie bedzie odbierać poprawnie fal radiowych nawet ze wzmacniaczem niestety golfy nie są za ciekawe pod tym względem. Tylko antenka zewnetrzna załatwi sprawe a jęsli to by było mało to kupuje się wzmacniacz antenowy (mały koszt) i problem z głowy.


TUTENHAMON

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » sob maja 07, 2005 22:27

mam taka antene jak zasugerowales... coz powiedziec.... podlaczylem ja tylko do radia (bez podlaczania do pradu), w miescie gra :P :P , znajduje wszystkie stacje... poza miastem jest bardzo kiepsko. Antene schowalem za schowkiem od strony pasazera, na szybie szpetnie by wygladala



Awatar użytkownika
Kbolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 15:23
Lokalizacja: Morąg

Post autor: Kbolo » pn maja 09, 2005 21:37

Volkswagen nie popisał się anteną. W swooim MK3 tez mam oryginalną antenę lecz radio Pioneer KEH-M9500 i niestety łapie stacje radiowe bardzo słabo. Z tego co się zorientowałem to trzeba wymienić przewód koncentryczny w instalacji i powinno pomóc. Sam "bat" anteny jest w porządku, natomiast przewód anteny chyba posiada zły odcinek kabla. To znaczy, że kabel antenowy o rezystancji 75 ohm powinien być o długości wielokrotności 1,5 metra.
Dwa lata temu mój teść miał golfa i podobny problem - po wymianie kabla antenowego radio zagrało jak należy.
Jak wymienię u siebie to napiszę czy pomogło.

Pozdrawiam !!!



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn maja 09, 2005 22:39




Awatar użytkownika
leon_z
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 18:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: leon_z » śr maja 11, 2005 11:41

Poradziłem sobie.
Rozwiązanie banalne ale napiszę jakie... może się komuś przyda.

Zależało mi na tym, aby radio odbierało mi dobrze w mieście przy minimalnym wkładzie finansowym. Do anteny podczepiłem 50 cm miedzianego druta 1.5mm2, uformowałem z tego dipol i umieściłem z tyłu za radiem.

Znajduje kilkanaście stacji radiowych, odbierają bez najmniejszych zakłuceń. Pewnie poza miastem będzie nieciekawie, ale na tym mi szczególnie nie zależy.

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości