[wygłuszanie] Taśma dekarska czy miękkie maty??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » sob lip 14, 2007 16:53

Z tego co mówicie najpierw wysmarować blachy pastą a na to dać maty bądź taśme, ja wygłuszam sobie matami i chciałem spytać czy przez to że wysmaruje drzwi pastą najpierw nie będą się te maty odklejać. Drugie pytanie mam: wygłuszam wnętrze czyli obklejam matami drzwi tą blachę głeboko, potem tą poprzeczną od zewnątrz a po co jeszcze ją od wenątrz tą poprzeczną smarować?. Ostatnie pytanie łącze panel zrobiłem sobie go sam na wzór z tej stronki:http://www.powe.pl/golf.html i chce dać pierscień do blachy i do niego przymocować panel tak by utworzyła się szczelna komora, wiem że część z was podobny patent stosowała i chodzi mi tu o głebokość pierscienia ile musi mieć mniej więcej i jak najlepiej go przymocować do blachy?



Awatar użytkownika
michalLUB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 26, 2007 23:15
Lokalizacja: Bychawa
Kontakt:

Post autor: michalLUB » sob lip 14, 2007 23:12

też bym poradził mate raczej lepiej wygłusza niż taśma :bajer:



kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » ndz lip 15, 2007 12:56

Ja akurat stosuje matę dekarską. Na razie robę jedne drzwi. Eskperymentalnie użyłem też... karimaty biwakowej. Miałem taką "podbitą" sreberkiem. Użyłem ją do zaślepienia dziur w drzwiach. Oczywiście na to sreberko dam jeszcze taśmę dekarską. Ale to dopiero wieczorem, jak klej montażowy wyschnie.
Jak zainstaluję głośnik to dam znać czy ten patent się sprawdza.



Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » czw lip 19, 2007 16:27

i jak tam postępy w pracy?



GReeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 09, 2007 19:11
Lokalizacja: krotoszyn
Kontakt:

Post autor: GReeN » pt lip 20, 2007 18:58

moja sprawdzona rada sadze ze naprawde duzo osób mi to przyzna

tasma dekarska TYTAN na to mata moze byc BOLL albo APP i puszka pasty DIETZ na jedne drzwi i masz godnie wygłuszenie ja z tym wybieram sie na zawody :grin:


Bo w życiu najwazniejsza jest .......ROZPUSTA!!!

daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

Post autor: daro46 » sob lip 21, 2007 16:41

witam ...ja mam taki plan wewnatrz drzwi zastosuje tasme,a otwory montazowe tzn dziury w drzwiach zaślepię blachą alu obklejona taśmą co wy na to



kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » pn lip 23, 2007 12:40

endoen pisze:i jak tam postępy w pracy?
Generalnie konstrukcja karimata+mata bitumiczna jest nawet bardzo sztywna. Nie jest to co prawda żywica czy blacha, ale całość zachowuje sporą sztywność. Jako tuba działało dobrze.
Różnica pomiędzy grą głośnika zamontowanego w drzwiach gołych, a tych wytłumionych jest baardzo duża.

Niestety teraz mam problemy prawdopodobnie na linii radio-głośniki i na tym się w tej chwili skupiam.



GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » śr lip 25, 2007 20:54

Ja głuszę matami takimi z fakturą plastra miodu. Kupiłem po 5,5zł za arkusz 25x50cm w sklepie z lakierami. Wydają się być grubsze od taśmy dekarskiej z castoramy. Do tego kupiłem dwie twarde 50x50 którymi pozaklejam otwory konstrukcyjne a na to nakleję druga warstwę z tych miękkich. Zrobię to tak żeby stykały się klejem a pomiędzy dam płaskownik nitowany do drzwi. Na razie wykleiłem środek i wrażenia z klejenia mam bardzo pozytywne. Lekko rozgrzane na słonku układają się swietnie. A miejsca nie oklejone maluję blachogumem. Myślę że będzie ok.

Pzdr
Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2007 21:06 przez GT III, łącznie zmieniany 1 raz.


GT III

Awatar użytkownika
maciek.wroc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 716
Rejestracja: wt cze 20, 2006 22:14
Lokalizacja: Wrocław/kozanów
Kontakt:

Post autor: maciek.wroc » czw lip 26, 2007 20:02

a takie maty ??

http://www.allegro.pl/item216779806_bol ... f_vat.html


VW Passat B5 Virus by DanoSoft 119 KM i 287 Nm viewtopic.php?p=3903908#3903908 NOWE FOTY ZAPRASZAM

Obrazek

MalowanieFelg.com
POLECAM

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » czw lip 26, 2007 21:17

Takie są dobre ale tylko do suchych miejsc. Wewnątrz drzwi nasiąkną wodą i będzie nieprzyjemny zapach. Być może po zaklejeniu otworów konstrukcyjnych nadawały by się pod tapicerke.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » ndz lip 29, 2007 00:00

jak kupiłem te maty: http://www.powe.com.pl/product_info.php ... ucts_id/83 ale troche ciężkie się wydają 12 sztuk ponad dwa kilo na wadze, jak jeszcze dojdzie głośnik z panelem i pierścieniem i pare detali to wyjdzie mi za ciężkie to wszystko, obciążenie ok 3 kg jest na drzwi dopuszczalne, do tego mam pytanie gdzie można dostać tą przelotke miedzy drzwiami a kabiną żeby puścić kable w niej, na allegro nie widze i na razie zostaje mi wyciecie dziurek małych w tych zaślepkach gumowych, ale to prowizorka, czekam na porady.



mest1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 23:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: mest1987 » ndz lip 29, 2007 01:04

Witam wszystkich. Mam pytanie może troche mniej pasujące do tego posta, ale b. proszę o odp. Jak poprowdzić kabel od aku. do wzmacniacza, nie wiem jak, utknalem na przegrodzie miedzy wnetrzem silnikiem. Prosze o odp. Z gory dzieukje



Awatar użytkownika
satan9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 01, 2007 21:40
Lokalizacja: WLKP

Post autor: satan9 » ndz lip 29, 2007 19:17

endoen pisze: do tego mam pytanie gdzie można dostać tą przelotke miedzy drzwiami a kabiną żeby puścić kable w niej, na allegro nie widze i na razie zostaje mi wyciecie dziurek małych w tych zaślepkach gumowych, ale to prowizorka, czekam na porady.
http://moto.allegro.pl/item217124945_os ... abine.html << sam je mam,bo o inne ciezko,ale te sie spisuja dobrze,niedawno znalazlem orginalne na allegro,ale teraz ich nie widze;/

http://moto.allegro.pl/item219699386_os ... sklep.html



Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » ndz lip 29, 2007 21:20

dzięki za link do tej gumki na prawde, zaraz sobie nabędę, a co do ciężaru tych mat ktoś się orientuje? bo zaczynają mi się ciężkie te drzwi robić,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości