PRZEDNIE GŁOŚNIKI - KABLE

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

radko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 23, 2007 21:15
Lokalizacja: Krosno Odrz.

PRZEDNIE GŁOŚNIKI - KABLE

Post autor: radko » śr lip 25, 2007 21:33

Witam
Pomalu wychodze z siebie. Otóż:
Chce zainstalowac glosniki do przednich drzwi. Kable sa oryginalnie poprowadzone ale gdzies musza byc odlaczone (obydwie strony). Zauwazylem ze od slupka do drzwi dochodza te kable. Czyli w innym miejscu gdzie sa odlaczone , Dobrze rozumuje?

GOLF III KOMBI 1997



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lip 25, 2007 22:05

Sprawdź w kokpicie ,bo powinny iść do tweeterów .



radko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 23, 2007 21:15
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: radko » śr lip 25, 2007 22:25

W kokpicie czyli??? Od kostki ISO przy radiu wchodza tylko kable na przednie glosniki. Czyli zeby doszly do drzwi gdzies musi byc rozdzielnik?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw lip 26, 2007 05:50

Witam.
Kable od radia idą do podszybia, tam przy głośniku rozgałęziają się i idą do złączki drzwiowej(gumowej przelotki). Czasem kable idą do złączki a w środku drzwi juz ich nie ma.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lip 26, 2007 16:22

A nie lepiej kupić kilka metrów kabla 2,5mm2 i samemu pociągnąć kabelki do głosników, bo fabryczn instalacaj woła o pomstę do nieba.



Awatar użytkownika
Łuki MK III
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 21:48
Lokalizacja: sVWarzędz
Kontakt:

Post autor: Łuki MK III » śr sie 01, 2007 22:24

Witam
Jeżeli oryginalnie nie miałes załozonych głośników w drzwiach to kable nie sa podłączone pod radio :( przynajmniej ja ma tak u siebie :) mianowicie masz rację że po zdjęciu zaślepki głośnika widac oryginalnie poprowadzone przewody które są zakończone oryginalną kostką VW :) ale te kable są pociągnięte tylko do słupka drzwi i dalej niestety nie :( a co do kostki ISO to faktycznie są tam tylko dwie pary kabli które są poprowadzone do głośników na podszybiu :) podsumowując jeśli w drzwiach głośników nie było fabrycznie to przewody nie są podpięte pod kostkę ISO :(
mam nadzieje że odrobinkę pomogłem :okej:


[b]GOLF MK III MYSTICBLUE ;)[/b]
[img]http://images22.fotosik.pl/28/25e69ad77c80318d.jpg[/img]

rnowicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 16, 2007 00:20
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: rnowicki » czw sie 02, 2007 22:15

mialem ten sam problem ale pociaglem sobie sam przewod :D i gra muzyka :P:P tez mam 3 kombiaka 96 super furka :D



Jazzman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 16:26
Lokalizacja: Radom

Post autor: Jazzman » czw lut 28, 2008 18:19

Kubus20 pisze:A nie lepiej kupić kilka metrów kabla 2,5mm2 i samemu pociągnąć kabelki do głosników, bo fabryczn instalacaj woła o pomstę do nieba.
Osobno trzeba pociągnać kable do wooferów i tweeterów, czy wystarczy do tweeterów i później dalej lecimy poprzez rodzielenie do basowych?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lut 28, 2008 18:38

To zależy jakie głośniki ,jak podłączone pod radio ,ba nawet nie wiemy czy masz zwrotkę ,czy tylko kondensator przy tweeterku ............same niewiadome .



Awatar użytkownika
mateusz61125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 07, 2007 14:21
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: mateusz61125 » czw lut 28, 2008 20:37

Najlepiej jest przeciągnac kable samemu, przewod o przekroju 2,5mm jest najrozsadniejszym wyborem.
Przy zarowno cprzeciąganiu jak i montazu kabli do kostki ISO dobrze jest wyjac srodkowy panel ogrzewania i spokojnie schowac wszystkie kable i wtyczki :bajer:



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » czw lut 28, 2008 22:26

Jazzman pisze:czy wystarczy do tweeterów i później dalej lecimy poprzez rodzielenie do basowych?
nie rozumieć :bajer:

Ja tak stosuję:
instalacja z radiem:
- 1,5mm2 wszędzie
instalacja ze wzmacniaczem:
- 3,5, 4mm2 do suba
- 2,5mm2 do zwrotnic i woferów
- 1,5mm2 do tweterów



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Post autor: czarny_j » czw lut 28, 2008 22:27

ja sie przyłącze do tego tematu. Może mi ktoś jak 6-cio letniemu dziecku wytłumaczyć dlaczego fabryczna instalacja w golfach jest zła? Nie odpowiednia średnica kabli? I dlaczego akurat 2x2,5mm2 jest taki dobry? Jeśli mnie przekonacie to jak się zrobi troche cieplej to wymieniam instalacje u siebie w golfie więc poproszę o ładne argumenty :satan: :chytry: I jeśli już to można kupić jaki kolwiek kabel 2x2,5mm2? taki najzwyklejszy np. z allegro.pl za 1,79/m może być? Pozdrawiam


Theraphosidae rulez!

Jazzman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 16:26
Lokalizacja: Radom

Post autor: Jazzman » czw lut 28, 2008 22:31

powalla pisze:To zależy jakie głośniki ,jak podłączone pod radio ,ba nawet nie wiemy czy masz zwrotkę ,czy tylko kondensator przy tweeterku ............same niewiadome .
Głośniki Basowe Phonocara z Y-line, a tweetery jedwabne Philipsa. Instalacja jest fabryczna mk3, nie mam zwrotki tylko kondesator przy tweeterze, z tego co zaglądałem. Nie wiem jak jest to podłaczone pod radio, tylko tyle że fabrycznie. Radio mam Blaupunkta Velencia:
http://www.allegro.pl/item319729674_oka ... w_gw_.html

Czekam na przesyłkę z głośnikami i chcialem wziąść sie za instalowanie tego wszystkiego, napewno chcialem pociągnąc nowe kable miedziane 2.5, dlatego moje pytanie jak to podlączyć?
Ponadto w najbliższym czasie nie mam zamiaru zakładać wzamcniacza ani suba. Mam nadzieje ze tyle informacji wystarczy.
arti.sa pisze:
Jazzman pisze:czy wystarczy do tweeterów i później dalej lecimy poprzez rodzielenie do basowych?
nie rozumieć :bajer:

Ja tak stosuję:
instalacja z radiem:
- 1,5mm2 wszędzie
instalacja ze wzmacniaczem:
- 3,5, 4mm2 do suba
- 2,5mm2 do zwrotnic i woferów
- 1,5mm2 do tweterów
No czy lepiej ciągnać osobny kabel do woofera i osobny do tweetera, czy jak to jest seryjnie jest w mk3, jeden kabel, pociągnięty do gwizdka, i dalej od tweetera do woofera.
Ostatnio zmieniony czw lut 28, 2008 22:38 przez Jazzman, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lut 28, 2008 22:49

No i tyle informacji starczy .

Kabelki 2,5mm2 starczą ,a teraz "pod radio" są nawet za grube ale...........CA wciąga i lepiej mieć od razu lepiej zrobioną instalkę . Od radia pociągnij do tweeterów i woferów osobne kabelki i podłącz Woferki pod TYŁ na radiu ,a Tweeterki pod PRZÓD ........takie podłączenie zaowocuje możliwością regulacji każdego głośnika osobno (kombinacją FADER+BALANCE) .....np. tweetery "krzyczą" ,to dajesz FADER na TYŁ na np.2 i po kłopocie .


PS: dla czarny_j, kabelki głośnikowe w instalacji oryginalnej nie różnią się niczym od kabelków np. dla migaczy ,świateł itd. ,natomiast w CA dajemy kabelki z miedzi beztlenowej (brak utleniania) . To czy pociągniesz "nowe" kabelki osobiście mnie nie obchodzi .......to twoje auto ,zmuszać nie zamierzam :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości