Jakie głośniki do mk2 przód na orginalnych maskownicach?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Jakie głośniki do mk2 przód na orginalnych maskownicach?

Post autor: CHECIK » czw paź 20, 2005 13:47

Jakie głośniki mam założyć na przód w golfie mk2 żeby pozostawić orginalne maskownice, kieszenie-żadnych paneli bo zaraz mi zapierdzielą głośniki. Po prostu nie chce żeby się nic rzucało w oczy. Oczywiście głośniki zamontuje w pierścieniu a pierścień do płyty która byłaby przykręcona do blachy drzwi i wszystko pod orginalną maskownicą i wytłumione matami. Wiem że wejdą mi 13cm i napaliłem się na odseparowany zestaw sinuslive na allegro-dobre to jest? CD mam alpine jakiś tam ale raczej nowszy-niebieski wyświetlacz. Dałoby radę żebym zamontował 16-tki na orginalnych maskownicach 130mm w kieszeniach na takiej samej zasadzie jak pisałem wyżej-płyta,pierścień i.t.d. Wiem że wtedy orginlna maskownica w kieszenie przysłoni głośnik który miałby 160 mm a nie 130mm-czy to będzie miało większy wpływ na dzwięk. Lepiej pozostać przy seryjnym 130mm czy lekko przysłoniętym 160mm?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw paź 20, 2005 15:21

Witaj nie upchniesz 16 pod taszkę 13 trzeba by wymienić taszke na 16 firma sinuslive jest bardzo dobra moim zdanie te głośniczki odseparowane dwudrożne przewyższją przereklamowane hertze dsk czy esk dopiero hertze z wyższej półki na zwrotnicy są warte swoich pieniedzy.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » czw paź 20, 2005 21:05

OK Dzięki. A jak najlepiej zamontować te 13-tki żeby uzyskać najlepszy mozliwy efekt-jakiś pierścień?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt paź 21, 2005 11:50

tak jak to opisałem w FAQ zasada jest ta sama


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt paź 21, 2005 18:59

postaraj sie upchnąć 16tkę - gra jest naprawdę warta świeczki, ilość basu jest bez porównania. Niedawno upchnąłem 16 u znajomego w golfie II. Trzeba trochę ppodciąć tapicerkę od spodu, ale nie jest to wielka operacja. Całość zajęła mi około 6 gofzin z wygłuszeniem drzwi.



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » pt paź 21, 2005 20:07

Już kupiłem - sinuslive SL 130 mm odseparowany.
Sam się zastanawiam jak je zamontować ale chyba je jednak wpakuje w orginalne mocowania kieszeni.
Dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt paź 21, 2005 23:10

oryginalne mocowania to najgorszy z mozliwych wyborów, skoro już (niestety) zdecydowałeś się na trzynastki to przynajmniej zainstaluj je jak nalezy.

Na pierścieniach z mdfu.

Po zainstalowaniu w oryginalnych miejscach dźwięk będzie tragiczny.



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » pt paź 21, 2005 23:25

A co rozumiesz że mam zainstalować je na pierścieniach z mdf-u ? Jakiej grubości te pierścienie i jak je zamocować?



powgreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 02, 2004 10:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: powgreg » sob paź 22, 2005 12:29

CHECIK pisze:A co rozumiesz że mam zainstalować je na pierścieniach z mdf-u ? Jakiej grubości te pierścienie i jak je zamocować?
Wycinasz wszystko wewnątrz kieszeni a oryginalną maskownice przyklejasz na kleju do kieszni
Głośniki montujesz tak jak napisał ci wyżej TUTENHAMON (masz tam wszystko na fotkach).
Grubość pierścieni tak dobierasz by głosnik był jak najbliżej maskownicy (ale by membrana nie uderzała o nią!!!) wtedy tapicerkę z kiesznia jest nakładana na głośnik który jest przykrecony do pierscieni a te do podstawy przykreconej do blachy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości