Co myślicie o tym wzmacniaczu ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kafargdansk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 26, 2007 21:51
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Co myślicie o tym wzmacniaczu ?

Post autor: kafargdansk » pn cze 30, 2008 18:31

Witam jak myślicie sprawdzi sie ten wzmacniacz pod 1 ohm pod sonica 15 ? wiem ze firma nieprzekonowuje ale znajomy mi go polecil i muwil ze nieodbiega od SL-A1500
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=384812484


Piwo

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn cze 30, 2008 18:41

Nie powinien odbiegać fakt , cztery bezpieczniki po 35A oraz stabilność przy 1ohm świadczą o sile wzmaka. Trzeba dodać iż podano wartości mocy RMS przy 13.8VDC , więc przy 14,4V może być mocniejszy niż podają w opisie.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

kafargdansk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 26, 2007 21:51
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: kafargdansk » pn cze 30, 2008 20:19

a moze ktos ma ten wzmak i cos powiedziec o nim wiecej bo niechcem walic w ciemno


Piwo

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pn cze 30, 2008 21:28

Hmmm ja ci moge powiedziec tylko tyle, ze my tu takich wynalazkow nie polecamy! :P


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

kafargdansk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 26, 2007 21:51
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: kafargdansk » pn cze 30, 2008 23:11

hehe dzieki za pomoc ja tez nielubie wynalazkow ale chcialem zobaczyc


Piwo

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt lip 01, 2008 01:12

MediaX pisze:Hmmm ja ci moge powiedziec tylko tyle, ze my tu takich wynalazkow nie polecamy! :P
Jakich ? Człowieku bez przesady , wzmak stabilny przy 1ohm , masz gwarancję , jak się spier**li to reklamujesz. Za te pieniądze nic lepszego nowego nie kupisz do potwora 15'.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lip 01, 2008 21:04

Cookiemonster pisze:masz gwarancję
No tak jeśli by ten klocek sprzedawali w jakimś Auchanie,MM,Saturnie itp. sklepie ,to OK (zrobisz raban ,to zamienią ,oddadzą kasę itd.) ale jeśli koleś z allegro zwinie manele ,to tę gwarancję można sobie ............ Sprzedać kontener szmelcu i zwinąć interes .......częsty motyw ......ale kto nie ryzykuje ,ten nie ma. Nikt nikomu nie może zabronić kupić czegokolwiek ale .........piździng ,to ma fajne tylko laski ,które obstawiają jego democara na zawodach CA ......



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt lip 01, 2008 21:26

powalla,
No tak jeśli by ten klocek sprzedawali w jakimś Auchanie,MM,Saturnie itp. sklepie ,to OK (zrobisz raban ,to zamienią ,oddadzą kasę itd.) ale jeśli koleś z allegro zwinie manele ,to tę gwarancję można sobie ............ Sprzedać kontener szmelcu i zwinąć interes .......częsty motyw ......ale kto nie ryzykuje ,ten nie ma. Nikt nikomu nie może zabronić kupić czegokolwiek ale .........piździng ,to ma fajne tylko laski ,które obstawiają jego democara na zawodach CA ......
hehehehe brawo i o tym wlasnie mowie ODRADZAMY :P no chyba,ze lubisz ryzyko :D


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » śr lip 02, 2008 08:46

ale .........piździng ,to ma fajne tylko laski ,które obstawiają jego democara
Z tym się zgodzę :grin: =D> Marnie wypada "punciak" przy nich :jezor:
Ostatnio zmieniony śr lip 02, 2008 08:58 przez arti.sa, łącznie zmieniany 1 raz.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr lip 02, 2008 18:48

eee tam g**no wiecie :grin: ... to może być teoretycznie dobra konstrukcja wzmaka , wykonana na najgorszych podzespołach i opakowana w tandetnej obudowie ...
Ostatnio zmieniony śr lip 02, 2008 18:49 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » śr lip 02, 2008 23:43

140A przy 13,8V to 1932W poboru prądu, wzmacniacz ma rzekomo 1250W mocy RMS przy 1 ohm. Kilka wniosków:

1. Skąd weźmiesz w aucie 140A? Alternator? O ile dobrze wiem najmocniejsze w dieslach miały 120A...

2. Z czystej matematyki wynika, że przy pełnej mocy na radiatorze będzie się wytracać około 500W mocy w postaci CIEPŁA (a raczej GORĄCA). Aby odprowadzić taką ilość ciepła to potrzeba solidnego chłodzenia aktywnego, którego jakoś nie widzę (może wodne chłodzenie zastosowali :bajer: ). Jedyny plus - nie trzeba wozić grilla.

3. Jeśli wzmak jest zrobiony na najgorszych i najtańszych podzespołach, to wątpię czy pracując przy takich mocach i w taki upale długo wytrzyma,

4. Sprawność tego wynalazku to mniej więcej 65%. Jakim cudem sprzęt za duuużo więcej kasy, gdzie jeden głupi mosfet kosztuje kilka-kilkanaście dolarów, a nie miskę ryżu, ma sprawność rzędu 50 paru %?

5. Luźna uwaga - kilka takich "super d*per" mocnych wynalazków rozbierałem i "naprawiałem" - przeważnie kończyło się na wywaleniu do śmietnika. A to co zobaczyłem w środku przyprawiło mnie nieraz o atak śmiechu. 4 bezpieczniki 35A o niczym nie świadczą, bo jak znam życie w środku zapewne zasilanie jest pociągnięte kabelkiem max.3.5mm2 albo cienką, nie wzmocnioną cyną, ścieżką. Jeśli myślisz, że to wytrzyma choćby połowę z tych 140A to niestety jesteś w błędzie. :grin:

Nie odbieraj tego co piszę jako krytyki, po porostu kilka argumentów za tym że by nie kupować takiego wynalazku. O wiele lepiej dołożyć trochę więcej $$ i kupić jakąś porządną używkę, o której coś więcej wiadomo. :helm:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Michał_Golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 31, 2008 18:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Michał_Golf » pt lip 04, 2008 09:38

Przede wszystkim zacznijmy od tego jaki masz budżet na tego wzmaka...jeżeli chodzi o dobre i solidne firmy to polecić mogę : cruncha, hifonics, esx....to światowa marka..więc nie lepiej mieć rzeczywistą moc powiedzmy te 200W na kanał niż jakąś fikcyjną po 1250W na papierze ? dla mnie nie ma to najmniejszego sensu...doskładaj troche, nie decyduj pochopnie, bo naprawdę nie warto..nikt nie chce Ci na złość zrobić...nie warto dopierać sprzętu kryteriami mocy na papierze, no chyba,że są to sprawdzone firmy takie jak wyżej podałem...no ale decyzja należy do Ciebie...



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt lip 04, 2008 12:55

Michał_Golf pisze:Przede wszystkim zacznijmy od tego jaki masz budżet na tego wzmaka...jeżeli chodzi o dobre i solidne firmy to polecić mogę : cruncha, hifonics, esx....to światowa marka..więc nie lepiej mieć rzeczywistą moc powiedzmy te 200W na kanał niż jakąś fikcyjną po 1250W na papierze ? dla mnie nie ma to najmniejszego sensu...doskładaj troche, nie decyduj pochopnie, bo naprawdę nie warto..nikt nie chce Ci na złość zrobić...nie warto dopierać sprzętu kryteriami mocy na papierze, no chyba,że są to sprawdzone firmy takie jak wyżej podałem...no ale decyzja należy do Ciebie...
Myślisz że ten wzmak dysponuje aż takimi dysporoporcjami , ludzie nie oceniajmy (pozytywnie,negatywnie) jednoznacznie (wynalazek) , bo nawet najgorsze firmy potrafią zrobić coś sensownego niekiedy. Oczywiście że polecam używane jak zwykle ale .... tego Alliena można zaliczyć do wzmacniaczy budżetowych. Poza tym nie mieliście styczności z nim więc .... może akurat warto przetestować (ja byłbym chętny) :)

Nawet wzmaki Hi-end klasy mają wady , wiec nie ma co popadać w skrajności :grin:
Ostatnio zmieniony pt lip 04, 2008 13:03 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.



Michał_Golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 31, 2008 18:38
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Michał_Golf » pt lip 04, 2008 19:22

Pewnie, że nie ma co popadać w skrajność...tylko dlaczego kolega ma być królikiem doświadczalnym przy kupowaniu tego wynalazku z allegro, chyba byłby nie zadowolony :) dlatego lepiej skorzystać ze wzmacniaczy wyższej klasy, takich jak podałem wyżej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości