brak głośników w drzwiach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » czw sty 22, 2009 15:32

Ratty, te kable z boczków idą tylko do słupka


Obrazek

Ratty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 22, 2009 14:05
Lokalizacja: W-ch
Kontakt:

Post autor: Ratty » czw sty 22, 2009 16:41

a ze słupka gdzie dalej ida? bezpośrednio do bezpieczników czy jak?



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » czw sty 22, 2009 20:55

Ratty, na słupku tzn w kostce sie kończą


Obrazek

Ratty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 22, 2009 14:05
Lokalizacja: W-ch
Kontakt:

Post autor: Ratty » czw sty 22, 2009 23:40

no a nie idzie to do bezpiecznikow od el.lusterek , czy szyb? zadnych kostek i polaczen?



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » pt sty 23, 2009 16:47

kable od głośników kończą sie na kostce w słupku a co do reszty elektryki to nie wiem


Obrazek

House18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob gru 20, 2008 11:39
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: House18 » pt sty 23, 2009 22:55

Ja mam również podobną wersje tyle że jeszcze gorszą bo kieszenie z przodu nie mają nawet wogole miejsca na głosniki i tylko w podszybiu były ja zrobiem tak ,że z przodu wymieniłem na podszybiu głosniki a na tył to kupiłem 10m kabla grubosci chyba 1,5mm i pociągnąłem przez całe auto na tylną półke przez progi :bigok:



sejwer87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 03, 2008 19:11
Lokalizacja: Kościerzyna/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sejwer87 » wt lut 03, 2009 12:41

kori16 pisze:Dzisiaj sprawdziłem dokładnie i jest tak jak mówiłem kable z przednich drzwi dochodzą tylko kosti w słupku przednich drziw i dalej ni hu hu :grin: wiec nic nie pozostaje jak ciągnąć kable od kostki w słupku do radia lub jesli nie masz wogole kabli no to od głośników do radia. Roboty na około półtorej godziny. przynajmniej ja sie uporałem w tyle :grin:

A co do tylnych drzwi no to trzeba ciagnąć całe kadle az do radia lub do przednich drzwi tak jak jest w oryginalnym sprzecie w niektórych wersjach mk 3 :)
mam ten sam problem, były kable, montowałem hertz-e dsk 165, odpaliłem radio i nic nie cykało w bocznych drzwiach.Więc jednak kable są jedynie do słupka pociągnięte Przechodząc do sedna sprawy, jak ciągnąłeś te kable, czy trzeba było kokpit ściągać(odkręcić) czy jak? może masz jakieś foty?

[ Dodano: 07 Lut 2009 23:29 ]
Dzisiaj kupiłem 4 metry kabla beztlenowego ( troszkę za dużo ale lepiej więcej niż za mało), roboty na jakieś 1,5 h,. Miałem kabel pociągnięty od głośników do kostki(fabrycznie) więc:
1)wypiąłem z kostki kabel od głośników w bocznych drzwiach po ściągnięciu gumowej osłony 2)przeciągnąłem nowy przez wolna dziurkę w kostce i połączyłem ze starym kablem
3)odkręciłem kokpit (plastik) pod kierownicom żeby mieć lepsze dojście
4) podważyłem maskownice głośnika na podszybiu wyjąłem głośnik i podpiąłem nowy kabel prowadzący od kostki do kabla od głośników na podszybiu
5) pod ten sam kabel na podszybiu popiołem na zwrotnicy jeszcze tweeter
6)założyłem maskownice w głośnikach
7) tweeter przypiąłem na oryginalną 2 stronną taśmę
to samo po prawej stronie.
Może niektórzy uznają że to prowizorka ale na poczatek wystarczy, za pół roku jak bede wstawiał wzmacniacz i może coś więcej to poprawie kable, jak na razie cyka dobrze ;)
Niestety czasem wszystko nie może się udać, pękła mi lekko oryginalna maskownica lewego głośnika na podszybiu, pęknięcie nie rzuca się w oczy ale sam fakt że jest już denerwuje :P
P.S. podziękowania dla kori16 za porady
ZDJĘCIA WSTAWIĘ JUTRO MOŻE JAKIEŚ



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości