Mk 2 jak podłączyć radio ?? Pomocy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
sarisman12310
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt sie 11, 2009 22:40
Lokalizacja: krosno

Mk 2 jak podłączyć radio ?? Pomocy

Post autor: sarisman12310 » pt sty 08, 2010 14:49

Witam zakupiłem sobie radyjko Pioneer deh 2220. Ale nie mam zielonego pojecia jak podlaczyc bp przy probie uruchomienia radio milczy nic sie nie wyswietla i klapa. Obrazek

Obrazek Obrazek

To schemacik z instrukcji: Obrazek

Pomóżcie mi nie znalazlem na forum zadnecyh inforamcji ktore by mi pomogly. Moze nie umie szukac albo cos jak wy podacie mi jakies linki lub wszelka inna pomoc..


A tak wygladaja kabelki przy desce
Obrazek


Czarna strzała w klekocie
ObrazekObrazek
MK II viewtopic.php?p=3355918#3355918" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:
Aktualnie GTDJRIC ;)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 08, 2010 14:56

najpierw znajdź w kostce auta plus i minus , plus powinien być czerwony , minus brązowy , znajdziesz to zwykłą żaróweczką , kable koloru czerwonego i żółtego ( te ze złączkami ) podłącz wspólnie do plusa , a czarny radia do minusa , powinno zaświecić , potem tylko wpinać głośniki



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sty 08, 2010 14:58

żółty stały (+)
czerwony (+) po przekręceniu kluczyka w stacyjce lub do stałego (+) jak wolisz
czarny (-) masa
niema żadnej filozofii
(opisuję przewody radyjka zgodnie z instrukcją )


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » pt sty 08, 2010 14:58

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194329

jak widac masz jedna kostke powinny byc dwie

1- głosniki
2- to zasilanie masa antena elktr itp.

w linku masz podobne problemy no i rysunki jaki kolor maja przewody i od czego



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt sty 08, 2010 14:59

Kable w radyjku.
1. Czerwony - plus po stacyjce
2. Żółty - plus stały
3. Czarny - masa
4. Niebieski - sterowanie antena elektryczna.

Najpierw żarówką sprawdź gdzie w samochodzie masz masę a gdzie prąd żebyś nie zjarał radyjka.

[ Dodano: 08 Sty 2010 14:01 ]
Widzę że odp się posypało ;D.
Czasami może być tak że pomieszany jest stały plus z tym po stacyjce. Więc musisz sprawdzić czy ci pamięć trzyma jak nie to zmień je miejscami.



Awatar użytkownika
sarisman12310
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt sie 11, 2009 22:40
Lokalizacja: krosno

Post autor: sarisman12310 » pt sty 08, 2010 16:30

Znalazlem kostke ktora pasuje i podlaczylem kabel czerowony (+) nastepnie popielaty i brazowy jako minus ale zóeltego nie mam w samochodzie za to sa dwa czarne w jednym jest prad a w drugim nie ma (sa zaizolowane ale kolory izolacji sa przypadkowe wiec nie sa pozaznaczane. Bede musial jechac do kogos bo nie moge dojsc do ladu. Bp niby podłanczam kable tak jak piszecie ale radyjko nic nie odzywa sie dzieki za pomoc


Czarna strzała w klekocie
ObrazekObrazek
MK II viewtopic.php?p=3355918#3355918" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:
Aktualnie GTDJRIC ;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sty 08, 2010 16:44

sarisman12310, w radyjku, na kabelkach żółtym i czerwonym masz złączki. w takich przeźroczystych izolacjach. Połącz tak kabelki tymi złączkami, aby kabelek czerwony idący od wtyczki rozdwajał się jakby na kabelek zółty i czerwony idący do radia. Niewykorzystany kabelek żółty z wtyczki zaizoluj i zostaw. Radio masz już przygotowane.

Teraz instalacja w samochodzie:
Załatw wtyczkę, która będzie pasowała do gniazda z wiązki radia. Do tej wtyczki podłącz czerwony przewód wychodzący z deski rozdzielczej, tak, aby po podłączeniu tej wtyczki łączył się czerwonym z wiązki radia.
Brązowy wychodzący z deski rozdzielczej podłącz tak do wtyczki, aby po podłączeniu radia stykał się z kabelkiem czarnym z radia.

I to wszystko - pozostałe kabelki wychodzące z deski rozdzielczej zaizoluj i nie podłączaj.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 08, 2010 16:54

pisałem Ci że kable od radia , czerwony i żółty masz połączyć razem i dołączyć do plusa z kostki auta



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt sty 08, 2010 18:05

Skoro podłączyłeś tak jak pisaliśmy i nie działa to może radyjko trafione ? Nowe czy używane?

Weź żarówkę 12v i sprawdź w samochodzie który kabel od czego. Najpierw bez kluczyka sprawdź. Poźniej z załączonym zapłonem. Ten kabel w którym po wyłączeniu zapłonu nie ma prądy podłącz pod czerwony w radyjku, a ten w którym jest cały czas prąd pod żółty. Jeśli masz tylko stały prąd to zmostkuj go do żółtego i czerwonego w radyjku. Masę podłącz pod czarny w radyjku. I musi działać.

Takie kable dochodzą do kostki z radia.
1. Czerwony - plus po stacyjce
2. Żółty - plus stały
3. Czarny - masa
4. Niebieski - sterowanie antena elektryczna.
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 18:10 przez poolak2006, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
woju494
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 15:12
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: woju494 » pt sty 08, 2010 21:17

to może w całości... :grin:

żółty od kostki w radiu to pamięć czerwony plus czarny minus niebieski sterowanie np do wzmacniacza. Czerwony i żółty łączysz ze sobą i podłączasz do czerwonego który jest w goferku a czarny z kostki do czarnego w samochodzie (masa) i działa;) . jak nie to sprawdź tak jak koledzy powyżej pisali czy jest w ogóle napięcie na tych kablach jeżeli jest to radio musi działac, no chyba że jest trafione i ma humory :grrr:


no pain, no gain

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt sty 08, 2010 21:47

Po pierwsze to Koledzy z uporem piszą o żółtym i czerwonym - owszem, są to kolory ale tylko we wtyku radia. Samochód ma Tylko czerwony jako stałe zasilanie. Jeśli radio potrafi reagować na sterowanie kluczykiem to taki kabelek jest w Golfach 2 jeszcze niedostępny, można wykorzystać czarny kabelek z wtyku kostki stacyjki, będzie pracować równocześnie z włączeniem zapłonu. Kolor szaro-niebieski to podświetlenie przyrządów, w niektórych radioodbiornikach możliwe do wykorzystania po podłączeniu do kabelka w kostce radia oznakowanego np. jako light. Nawet gdyby był (nie w każdej wersji) kabelek biało-żółty - ostrożnie z nim! To sygnał prędkości i radio musi mieć odpowiednie wejście do jego podłączenia.
I co to za uszkodzony przewód widoczny na fotografii - usunąć lub zabezpieczyć, bo potem pytania czy raczej tematy: "coś mi się w aucie zjarało"
To chyba wszystko...



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sty 08, 2010 21:55

woju494 pisze:a czarny z kostki do czarnego w samochodzie (masa)
- akurat pomyłka, bo masa z auta ma kolor brązowy, a te czarne kable nie są ori u kolegi, dlatego napisałem, żeby je zaizolować.

A ponieważ kolega widać, że z elektryki nie jest super ekstra fachowcem, dlatego napisałem, żeby połączył razem żółty i czerwony, żeby było prościej - mniej komplikowania i szukania.
Zico63b pisze:Po pierwsze to Koledzy z uporem piszą o żółtym i czerwonym - owszem, są to kolory ale tylko we wtyku radia.
- no tak też napisałem - napisałem też jakie kolory wychodzą z instalacji auta i gdzie je podłączyć.
Zico63b pisze:sterowanie kluczykiem to taki kabelek jest w Golfach 2 jeszcze niedostępny
- tutaj akurat się mylisz, bo w niektórych jest dostępny, w innych nie. Jeżeli jest to ma on kolor czerwono-brązowy. W niektórych golfach mkII jest tak, że on występuje, ale kostka stacyjki nie ma tej funkcji, w związku z tyk jest on "martwy".
A reszta ok :)



Awatar użytkownika
sarisman12310
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt sie 11, 2009 22:40
Lokalizacja: krosno

Post autor: sarisman12310 » sob sty 09, 2010 15:01

dzieki koledzy. Udało mi sie podłaczyc radio wczoraj na sucho. Dzis bede sie bawil z lutownica i głosniczkami ktore mam poodpinane i nie wiadomo czy dzialaja ;). Ale radyjko dzieki waszym porada dalo oznaki zycia.

Dzieki pozdrawiam fanów :pub: xD


Czarna strzała w klekocie
ObrazekObrazek
MK II viewtopic.php?p=3355918#3355918" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:
Aktualnie GTDJRIC ;)

Awatar użytkownika
lukis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 22, 2009 11:03
Lokalizacja: Gdańsk

Mk 2 jak podłączyć radio ?? Pomocy

Post autor: lukis » czw kwie 14, 2011 20:55

A prosze powiedzcie mi jak podlacze zolty z czerwonym do czerwonego i masy to radyjko swieci caly czas i nie da sie go wylaczyc?Co mam zrobic??/Mam w samochodzie tylko kabelki + i - ,racyjko to sony cdx-c4850r


http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5e4e86364abf10b0ed84d.png

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości