moje car audio w golfinie MKIV

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
sprinter33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt gru 11, 2007 23:15
Lokalizacja: truskawkolandia

moje car audio w golfinie MKIV

Post autor: sprinter33 » ndz kwie 04, 2010 01:52

Witam, chce przedstawić swoją instalacje mam nadzieje, że poprawnie zrobioną :grin: w moim golfie MKIV. Nie będę się rozpisywał jak zaczynałem kiedyś car audio, bo jak wiadomo początki zawsze są trudne :grin: . Zacznę może swój opis od radia a skończę na kablach.
Za jednostkę sterująca służy mi Kenwood XXV-01D z limitowanej kolekcji tej firmy, który został wyprodukowany na rocznice 25lecia firmy. Jest to radio z kolorowym wyświetlaczem, procesorem DSP itp. więcej inf. w tym linku
http://www.audiophile.pl/p/415_kenwood_xxv-01d
Obrazek

Obrazek

tu już na swoim miejscu
Obrazek
Następnym etapem było wygłuszenie drzwi przednich i zamontowanie dystansów pod głośnik. Użyłem mat firmy FatMat. Wygłuszona została zewnętrzna i wewnętrzna strona drzwi.
Obrazek

Obrazek

Dystans dodatkowo dla lepszego uszczelnia obkleiłem klejem na gorąco wokół niego

Obrazek

Kolejnym etapem w drzwiach było zastosowanie pod głośnik Dynaxorb, który eliminuje odbijanie fal tylnej strony membrany i zniekształcenia, które przebarwiają, zmieniają dźwięk. Zniekształcenia tylnej strony membrany są powszechnym problemem wszystkich głośników. Pojawiają się wtedy, kiedy głośnik wysyła ten sam dźwięk do przodu i do tyłu. Dynaxorb absorbuje, rozprasza i łagodzi energię dźwiękową skierowaną na niego. Usunięcie zakłóceń tylnej strony membrany umożliwia każdemu głośnikowi odtworzenie najlepszego dźwięku, jaki jest w stanie wytworzyć


Obrazek
Obrazek

Po przygotowaniu drzwi pod głośniki czas na ich montaż. U mnie po kilku odsłuchach zagościł system firmy DEGO model SP-650 z aluminiową membraną. Jest to system 2-drożny zwrotnice z regulacją poziomu tweetera. Głośniki mają moc 100 W w RMS-ie.Dodatkowo wokół głośnika jest gąbka akustyczna która ma za zadanie nie puszczać dźwięku pod tapicerkę.

Obrazek

Oryginalny uchwyt na tweetera został przebudowany tzw. trójkąty by ukierunkować dźwięk tweetera tu ukłon w stronę kolegi Kubus20 który mi je wykonał :pub:

Obrazek

tu już cały boczek założony na drzwi wisienka do całości jest aluminiowy emblemat dego na fabrycznej maskownicy :helm: Obrazek

Uzupełnieniem sceny przedniej był dobór odpowiedniego subwoofera. Tu z pomocą znowu przyszedł kolega kubus20 i wybór padł na RE AUDIO model SR 10 D2. Subwoofer jest 2-cewkowy o moc max. 750W moc w RMS 350W.Został włożony do skrzyni zamkniętej. Jak dla mnie super uzupełnia przód jest dynamiczny,czysty i precyzyjny bass.

Obrazek

Obrazek

Do zasilania przodu jaki tyłu posłużyły mi dwa wzmacniacze u-dimension model RM V21. Są to 2-kanałówki o mocy wyj. RMS/4Ω, nap. zasil. 12,5V: 2x150W, moc wyj. RMS/2Ω, nap. zasil. 12,5V 2x225W.Dalej nie będę się rozpisywał o nich bo już dużo tematów na ten temat było

Obrazek

Obrazek

Co do reszty, mam na myśli okablowanie zasilające 25mm2 DIETZ zostało puszczone lewym progiem . Okablowanie sygnałowe RCA przód jest podpięty pod kable firmy AIV COLORADO a tył pod DIETZ WASHINGTON. Przewody głośnikowe w drzwiach 2.5mm2 do subwoofera użyłem 6mm2 . Je podobnie jak zasilające puściłem także progiem tyle że prawym, by uniknąć zakłóceń. Do podtrzymania napięcia zastosowałem kondensator 1F.

Obrazek

W bagażniku zrobiłem mała zabudowę z płyty mdf, którą obiłem skórą. Jest ona podniesiona o 10cm w stosunku do fabrycznego pokrycia bagażnika. Wszystko zostało tak zrobione bym mógł wyciągnąć koło zapasowe lub inne narzędzie. Zostało mi jeszcze wygłuszenie matami bagażnika i nadkoli, ale to już niedługo zostanie zrobione mam nadzieje, że dobór sprzętu został wykonany dobrze i z głową

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec dodatkowe sterowanie subwooferem które znajduje się w popielniczce jako że osoba niepaląca :bigok: jestem

Obrazek

Obrazek

miejcie na pilocik :helm:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz kwie 04, 2010 15:46 przez sprinter33, łącznie zmieniany 7 razy.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » ndz kwie 04, 2010 02:17

Witam!
Wszystko zrobione z glowa wiec wiadomo , wyszlo bardzo dobrze :)
z reszta pomagal Kubus20 wiec wiadomo ze musi byc dobrze :bigok:
hmm nie lataja Ci wzmaki na zakretach po bagazniku ??


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
sprinter33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt gru 11, 2007 23:15
Lokalizacja: truskawkolandia

Post autor: sprinter33 » ndz kwie 04, 2010 02:21

xander_88 pisze:Witam!
Wszystko zrobione z glowa wiec wiadomo , wyszlo bardzo dobrze :)
z reszta pomagal Kubus20 wiec wiadomo ze musi byc dobrze :bigok:
hmm nie lataja Ci wzmaki na zakretach po bagazniku ??
nie wszystko jest przykręcone sztywno się trzyma :helm:



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » ndz kwie 04, 2010 02:32

sprinter33 pisze:nie wszystko jest przykręcone sztywno się trzyma :helm:
no to git :) moze jakis filmik zapodasz ??? :chytry: buja troszku dachem :grin: :chytry: ??


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » ndz kwie 04, 2010 09:28

Witam
Zestaw dobrze dobrany i przód elegancko zrobiony. Jedynie do czego się przyczepię to do bagażnika. A to dlatego że mi się on nie podoba :bajer: Mianowicie.
Po pierwsze. Podniosłeś podłogę o 10cm i tu pytanie dlaczego? Jak masz wzmacniacze na wierzchu?
Po drugie. Nie lepiej było by zabudować bok bagażnika zamiast wozić skrzynie?
Po trzecie. Te niebieskie diody zajeżdżają wiochą :green_fuck: (bez obrazy)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sprinter33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt gru 11, 2007 23:15
Lokalizacja: truskawkolandia

Post autor: sprinter33 » ndz kwie 04, 2010 10:30

popak20 pisze:Witam
Zestaw dobrze dobrany i przód elegancko zrobiony. Jedynie do czego się przyczepię to do bagażnika. A to dlatego że mi się on nie podoba :bajer: Mianowicie.
Po pierwsze. Podniosłeś podłogę o 10cm i tu pytanie dlaczego? Jak masz wzmacniacze na wierzchu?
Po drugie. Nie lepiej było by zabudować bok bagażnika zamiast wozić skrzynie?
Po trzecie. Te niebieskie diody zajeżdżają wiochą :green_fuck: (bez obrazy)

Pozdrawiam
co do bagażnika podniosłem go bo gdzieś musiałem dać rozdzielacze zasilania i poukładać resztę kabli będę musiał zrobić zdjęcie żeby pokazać o co mi chodziło. Kierowałem się tym zdjęciem ale później plan się zmienił

Obrazek

co do skrzyni miałem zabudowę boczku ale nie pisało mi to jak gra na środku jest najlepiej dla mnie i tak zostało. Co do diod jest to pleksi z grawerem mi się podoba :green_fuck: nie każdemu podoba się to samo :grin:



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » ndz kwie 04, 2010 12:38

fajny zestawik, niezła robota z drzwiami, bagażnik też spoko, choć te wzmacniacze na wierzchu i ten kolor skóry mi się nie podoba, Ale klocki dobrane jak trzeba, pewnie ładnie to brzmi :bajer: , co do tego Dynaxorba do powierzchni za głośnikiem, warto wydać 130 zł za to? będzie jakaś różnica w ogóle?.



Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » ndz kwie 04, 2010 13:17

Jak ktoś lubi niebieskie diody :smoke: to jego sprawa. Ale teraz bagażnik nie jest funkcjonalny, bo nie wrzucisz niczego do niego chyba że na wzmacniacze, ale szybko się porysują. Demontaż wzmacniaczy mija się z celem. To samo tyczy się koła zapasowego. Jak byś dobrze pomyślał i zaprojektował to by wszystko weszło w podłodze i za razem było funkcjonalne. Jak miałeś boczek i źle grał to musiałeś mieć coś nie tak :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz kwie 04, 2010 13:20 przez popak20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sprinter33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt gru 11, 2007 23:15
Lokalizacja: truskawkolandia

Post autor: sprinter33 » ndz kwie 04, 2010 14:48

popak20 pisze:Jak ktoś lubi niebieskie diody :smoke: to jego sprawa. Ale teraz bagażnik nie jest funkcjonalny, bo nie wrzucisz niczego do niego chyba że na wzmacniacze, ale szybko się porysują. Demontaż wzmacniaczy mija się z celem. To samo tyczy się koła zapasowego. Jak byś dobrze pomyślał i zaprojektował to by wszystko weszło w podłodze i za razem było funkcjonalne. Jak miałeś boczek i źle grał to musiałeś mieć coś nie tak :bajer:
no w sumie może z czasem zmienię to :jezor: ale ja na razie bagażnika nie używam nie mam rodziny to auto do wożenia mojej tylko pupy :rotfl: :smoke: ale szanuje twoje zdanie i koncepcje :pub:



Awatar użytkownika
RUCUS1910
I love my 16v
I love my 16v
Posty: 149
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 13:05
Lokalizacja: lodz

Post autor: RUCUS1910 » ndz kwie 04, 2010 15:05

Bardzo ladny opis jak i cala instalacja. :bigok: Gdy skoncze swoje CA tez zrobie fotoporade.
Rzeczy od Kubus20 sa pierwsza liga,ostatnio robil mi trojkaty do mk3 wyszly super(No moze z malym mankamentem) :bajer:
Zycze przyjemosci z uzytkowania sprzetu.


Moje CA:
Alpine CDA 9812rb
PoweeBass L-60c
u-dimension glow2075 v2
Powerbass L-10D w BR
u-dimension EL-D61
Kabelki,Klotz LaGrande,Sound Qest.
Cdn....

Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: moje car audio w golfinie MKIV

Post autor: kris-krzysztof » ndz kwie 04, 2010 19:17

sprinter33 co do przodu nie mam zastrzeżen ale tył to dla mnie porażka. Ani to funkcjonale ani ładnie wyglada . 2 wzmacniacze przykrecone do podłogi i skrzynka na środku ..



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » ndz kwie 04, 2010 19:32

arturek320 pisze:co do tego Dynaxorba do powierzchni za głośnikiem, warto wydać 130 zł za to? będzie jakaś różnica w ogóle?.
Marzenie ściętej głowy :grin: Oczywiście, że tego nie usłyszysz :helm:

Kolega stosuje Dynaxorba a nie wyciąga głośników przed tapicerkę...Hmm, przerost formy nad treścią jak dla mnie, a bagażnik to rzecz gustu, mi się nie podoba :kac:

Ale szacunek za włożoną pracę :pub:
Ostatnio zmieniony ndz kwie 04, 2010 19:36 przez scuzzy, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » ndz kwie 04, 2010 21:39

z reszta pomagal Kubus20
Widać po klockach,On chyba nic innego nie zna :helm:


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości