Zakłucenia w głośnikach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
stefan1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt lip 22, 2008 21:28
Lokalizacja: Radom, Warszawa

Zakłucenia w głośnikach

Post autor: stefan1989 » wt mar 23, 2010 11:08

Witam, w mojej instalacji zauważyłem dziwne szumy w głośnikach:
OBJAWY
to "prykanie" w tweeterach głośników, przy włączonym i wyłączonym silniku, mocno dokuczliwie w przerwach i początkach utworów. Pojawia się naprawdę dosyć znaczne pyknięcie. Poza tym po odpaleniu robi się pętla masowa. Moja instalacja to JVC AVX800, wzm. Rodek r680i, Głosniki MbQ, kable zasilające 20mm, I dobre chincze. zastanawiam się nad zakupem Filtr przeciwko pętli masy, ale czytając na forum nie wielu osobą pomógł. Dodam że w instalacji masę radia mam podpiętą pod masę wzmacniacza, z tego co wyczytałem to chyba dobrze że tak jest. Słucham propozycji.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt mar 23, 2010 11:14

stefan1989 pisze:to "prykanie" w tweeterach głośników, przy włączonym i wyłączonym silniku, mocno dokuczliwie w przerwach i początkach utworów
jeżeli przy wyłączonym silniku też tak się dzieje obstawiam na masę rca w radiu,



Awatar użytkownika
stefan1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt lip 22, 2008 21:28
Lokalizacja: Radom, Warszawa

Post autor: stefan1989 » wt mar 23, 2010 11:31

O tym też słyszałem i co radzisz?? oddać radio do naprawy czy da się to jakoś samemu zrobić?? Dodam że tą kostkę z wyjściami RCA mam dorabianą ale ona jest w 99% ok.
Ostatnio zmieniony wt mar 23, 2010 11:32 przez stefan1989, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt mar 23, 2010 12:48

stefan1989 pisze:oddać radio do naprawy czy da się to jakoś samemu zrobić
możesz oddać, ale jak ja kiedyś tak miałem to zrobiłem to sam, musisz mieć jakiś cienki przewód drucik, przykręcić do obudowy radia ten kabelek, następnie okręcić, bądź przylutować, no musi się stykać z wyjściem rca, (ta zewnętrzna część to masa) i wtedy powinno ustąpić, zobacz najpierw czy to faktycznie to jest powodem tych szumów.



Awatar użytkownika
stefan1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt lip 22, 2008 21:28
Lokalizacja: Radom, Warszawa

Post autor: stefan1989 » wt mar 23, 2010 15:47

Jak sprawdzę to dam znać, ale stawiam na to bo na wcześniejszym radiu nie miałem tego, a w instalacji nie było grzebane. Najgorsze jest to pykanie podczas zmiany utworu: :grrr: Nie zależnie czy na odpalonym czy zgaszonym silniku.

[ Dodano: 23 Mar 2010 17:33 ]
Zrobiłem tak: Masę kabla RCA zwarłem z masą wzmacniacza, a jak pisałem wcześniej masa radia jest połączona z masą wzmacniacz. I efekt bez zmian, prykanie w głośnikach podczas zmiany utworu :grrr: Może to trzeba zrobić inaczej już sam nie wiem, I zastanawiam się teraz nad zakupem tego filtra pętli masy. Powiedzcie gdzie jeszcze szukać przyczyny, najgorsze jest to że dzieje się tak zgaszonym i odpalonym silniku.



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pt lip 23, 2010 20:08

Pozwole sobie troche odkopac temat poniewaz mam ten sam problem. Dzisiaj sprawdzilem to co sugerowal arturek320, okazalo sie ze to to. Wystarczylo wsunac kawalek drucika pomiedzy rca a wyjscie na radiu i jest ok. Nie trzeba bylo bawet laczyc tego z obudowa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości