[Radio] do czego jest 3 kostka?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32753
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sie 19, 2007 20:01

ponawiam prośbę o pinout wtyczki zasilającej dla innego radia niż gamma (po przeróbce)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

gawronik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 24, 2007 00:41
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gawronik » ndz sie 19, 2007 22:53

djtom, gniazdo zasilające w gamma IV DSP rozpisane jest tak:

Obrazek

Jeżeli masz fabryczną wiązkę zasilającą i głośnikową od DSP, to kabel sterujący ampem jest podpięty pod pin nr 4 (oznaczony na odtwarzaczu gamma IV jako S). Jeżeli takowych wiązek nie masz i chcesz zastosować inny odtwarzacz niż fabryczna gamma IV, to pin sterujący ampem w Twoim odtwarzaczu powinien być wskazany w instrukcji, lub opisany na właściwym kablu w wiązce podłączeniowej odtwarzacza. Gdy go znajdziesz, to po prostu poprowadź od niego kabelek do ampa. Który to będzie pin w ampie, to już nie wiem :(


RARYTASY z GTI 20 JAHRE i GTI-EDITION
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=21795929

Pozdrawiam
Maciek (Gawronik)

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32753
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn sie 20, 2007 21:55

dobra, dzięki Panowie, dalismy rade, wszystko zagrało, ale... trzeba czekac kilka sekund az wzmacniacz nie "załączy".... :-k


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
zając_GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr paź 10, 2007 09:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Kontakt:

Post autor: zając_GTI » pn lis 05, 2007 23:39

[ Dodano: 05 Gru 2007 23:10 ]
Podłączyłem gamma IV do systemu Nokia i wszystko już gra jak należy, mam jedno pytanie posiadam do tego zestawu zmieniarkę na 8CD Panasonica, zmówiłem kabel na allegro
Obrazek Obrazek

sprawa jest tego typu, że radio nie widzi zmieniarki, zmieniarka dostaje zasilanie i działa ale nie można jej uruchomić radiem (pokazuje "no CD"), zmieniarka jest sprawna, radio też czy może być to wina kabla?? proszę o jakieś info jak ktoś ma pomysł jak to sprawdzić
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 00:11 przez zając_GTI, łącznie zmieniany 2 razy.


[img]http://www.motor-talk.de/data/avatars/70/318376.gif[/img]

Awatar użytkownika
charison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt lip 01, 2008 18:54
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

zmiana radia (sound system NOKIA)

Post autor: charison » pt sie 20, 2010 15:26

Odkopie temat :P
Ma ktoś może zdjęcia z tej strony????
http://www.golf.frenke.de/Adapter/adapter.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Już nie działa :(

Chociaż pokazać jak tą przejściówkę z RCA zrobić i gdzie poprowadzić/podpiąć???

Pozdr


Obrazek
NetKredyty.pl - Notowania giełdowe, kursy walut, kredyty, konta osobiste i firmowe.
Mnóstwo Gier na Wii i masa filmów.. ZAPRASZAM!

Awatar użytkownika
Krakus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt lut 20, 2009 20:06
Lokalizacja: Łódź

zmiana radia (sound system NOKIA)

Post autor: Krakus » pn cze 20, 2011 00:36

Znowu odświeżę nieśmiertelny temat, ale mam pytanie. Kupiłem ostatnio 20J i jest w nim właśnie Gamma IV pod DSP. Problem w tym że radyjko jest bardzo zniszczone, wyświetlacz pęknięty, brakuje przycisku, 2 gałki BASS i TREBLES się nie chowają...

No i pytanie:
Czy mogę założyć jakieś nowsze radyjko żeby śmigało pod tym DSP?
Może radyjko jakieś z USB czy CD?
A może podejdzie jakaś nowsza Gamma czy inne VW?
Czy może pozostać przy tej IV tylko dać ją do naprawy... ?


GTI TDI 20J viewtopic.php?f=88&t=410080

DO SPRZEDANIA NA CZĘŚCI:
- MK3 1.9 TDI 90KM
- MK3 2.0 8V
- MK3 2.0 8V GTI EDITION

Awatar użytkownika
charison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt lip 01, 2008 18:54
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

zmiana radia (sound system NOKIA)

Post autor: charison » pn cze 20, 2011 08:41

Krakus pisze:Czy mogę założyć jakieś nowsze radyjko żeby śmigało pod tym DSP?
Pewnie że możesz tylko musisz mieć 4wyjścia RCA w radiu i zrobić przejściówkę :chytry:
Ja mam u siebie alpine.

U mnie w temacie jest jak podłączałem :)

A instruktarz to muszę wygrzebać foty ale powinienem gdzieś mieć :D Jak coś to pisz!


Pozdr


Obrazek
NetKredyty.pl - Notowania giełdowe, kursy walut, kredyty, konta osobiste i firmowe.
Mnóstwo Gier na Wii i masa filmów.. ZAPRASZAM!

Awatar użytkownika
JJDetailer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob sie 04, 2012 10:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Radio] do czego jest 3 kostka?

Post autor: JJDetailer » śr gru 26, 2012 18:28

Witam,
Pozwolę sobie odkopać wątek ponieważ mimo przejrzenia całej treści nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi..
Borykam się z podobnym problemem. Zakupiłem nowe radio w miejsce fabrycznej Gammy IV ponieważ jakość dźwięku przestała mi odpowiadać. Wybór padł na używaną Alpine iDA-X300 od znajomego. Niestety podczas montażu ilość wtyczek przestała się zgadzać a ja, jako, że z elektroniką jestem na bakier, stanąłem w miejscu ;) Nie chcę rezygnować z systemu DSP gdyż podoba mi się ten bajer ale z drugiej strony, nie chcę trzymać go kosztem słabej jakości dźwięku. Może przejdę do rzeczy bo wydaje mi się, że zaczynam bełkotać. Pozwoliłem sobie porobić zdjęcia abyście Wy - mądre głowy, pokazali mi palcem co, jak podłączyć. Jak mniemam, radio jest czterokanałowe (kabelki na 4 głośniki oddzielnie) więc utraty jakości czy zakłóceń uświadczyć nie powinienem..
Wydaje mi się, że fabryczne kabelki były zmieniane, toteż poniżej zamieszczam zdjęcia po kolei jak to wygląda, żebyście mogli wymyślić jak to naprawić. Przy okazji powiedzcie, jak "otworzyć" taką końcówkę bo chyba szarpanie na siłę nie ma sensu... :?
Kabelki wychodzą z jednego głównego:
Obrazek
Czerwona kostka, tytułowa 'trzecia':
Te dwa przewody są w jednym PIN-ie:
Obrazek
Brązowa, od głośników:
Obrazek
Obrazek
Czarna:
Obrazek
Obrazek
A tutaj już kabelki od radia oraz schematy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kabelek od głośników, z jednej strony plusy, z drugiej minusy (dwukolorowe):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oraz schemat z instrukcji obsługi radia:
Obrazek
Mam zasilanie, mogę włączyć radio, mogę wybrać piosenkę do odtwarzania z USB (MP3), niestety w głośnikach jest cicho. Gdzie jest problem?
Dodatkowo mam pytanie:
Próbowałem podłączyć przewody od anteny. Pokazany na zdjęciu niżej miał "pełny" środek. Po wciśnięciu przewodu antenowego z auta (końcówka męska), środek we wtyczce pokazanej na zdjęciu wszedł do środka i zrobił się typ żeński. Po włączeniu radia FM, "odtwarza" na głucho jedną stację lecz nie potrafi znaleźć żadnej innej. Czy coś sknociłem? Czy możliwe, aby te wtyki nie pasowały do siebie? Czy w przewodach i końcówkach od anten doszło do jakiejś technologicznej rewolucji na przełomie kilku ostatnich lat?
Obrazek

Mam świadomość, że pytań ogrom, pewnie odpowiedzi są banalne ale ja nie jestem w stanie sobie na nie odpowiedzieć. I proszę Was o pomoc, będę ogromnie wdzięczny... :pub:


Cena nie gra roli, najważniejsze aby było jak najtaniej!
<wyedytowano podpis niezgorny z regulaminem>

Awatar użytkownika
charison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt lip 01, 2008 18:54
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

[Radio] do czego jest 3 kostka?

Post autor: charison » wt sty 01, 2013 23:13

Witam,
Potrzebujesz radio które ma wyjście na 4XRCA a Ty widzę że masz 2 sztuki.

Tutaj masz info po niemiecku. Wystarczy Google translate :)
http://www.motor-talk.de/blogs/krischi8 ... 44060.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A i tutaj dobra fotka jak to powinno być
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233479" onclick="window.open(this.href);return false;

Polecam wtyki kątowe a nie takie jak na motortalk de.

Pozdrawiam


Obrazek
NetKredyty.pl - Notowania giełdowe, kursy walut, kredyty, konta osobiste i firmowe.
Mnóstwo Gier na Wii i masa filmów.. ZAPRASZAM!

Awatar użytkownika
JJDetailer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob sie 04, 2012 10:38
Lokalizacja: Białystok

[Radio] do czego jest 3 kostka?

Post autor: JJDetailer » ndz sty 13, 2013 10:27

Radio podłączone, wszystko gra i działa jak należy :pub:


Cena nie gra roli, najważniejsze aby było jak najtaniej!
<wyedytowano podpis niezgorny z regulaminem>

gti-meister
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 24, 2013 21:18

Re: [Radio] do czego jest 3 kostka?

Post autor: gti-meister » pt maja 24, 2013 22:20

Przeglądałem sporo tematów nt doboru radia innego niż gamma do DSP Nokii. Tak więc podpinam się do tego tematu.

Od razu mówię, że nie jestem obeznany w tematach Car Audio.
Tak więc mam kilka pytań:
- wiem że zmiana z gammy na na inne radio to już nie ta sama jakość dźwięku z DSP itd. Ale co sądzicie o radiu Sony CDX R3300 ( czy ono jest liniowe ? Bo w instrukcji jest jedynie wzmianka 4x50W)
- czy w powyższym radiu trzeba stosować takie przejściówki jakie sugerujecie w tym i innych tematach ?

Dzięki z góry za wyrozumiałość i odpowiedź.



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

[Radio] do czego jest 3 kostka?

Post autor: Damian92 » ndz maja 26, 2013 16:03

gti-meister, te radio ma 2 wyjścia liniowe a tobie potrzebne 4 więc albo rozgałęziacz (tylko nie będzie przestrzennego dźwięku) albo adaptery podpiąć pod kable głośnikowe, mam tak u siebie w cabrio podłączone i gra. Niestety nie mam porównania do kompletnego ORI DSP ale u mnie gra dobrze :pub:



gti-meister
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 24, 2013 21:18

[Radio] do czego jest 3 kostka?

Post autor: gti-meister » ndz maja 26, 2013 21:43

Damian 92, w takim układzie pozostanę chyba przy ori DSP + Gamma IV. Ale dzięki za informacje na temat radia o którym wspominałem w poprzednim poście :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości