PB XL-12D - opinie i dobor wzmacniacza

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

PB XL-12D - opinie i dobor wzmacniacza

Post autor: Gashkas » czw sty 13, 2011 20:16

Witam, jak wyzej.
Byl PB S-12 w BR, fajny dosc glosnik, teraz przejsciowo JBL w closed zeby cos tam sobie buczalo. Chcialbym zostac przy zamknietej tylko zmienic na lepszy i mocniejszy glosnik. Zaciekawil mnie wlasnie ten PB. Podobno nadaje sie do closed? Muza rozna, z przewaga elektronicznej roznego rodzaju, hh, rock. Audiofilem nie jestem ale czegos typu 'wojs kraft' tez niechce, cos budzetowo-sredniego :grin:
Myslalem o wzmaku do 400-500 pln, kierujac sie alledrogo:
alpine mrp m450 (400w @ 2ohm),
orion cobalt 800.1(400w @ 2ohm),
stealth amp 1,8 (wg jakichs testow podobno powyzej 600w @ 2ohm),
gzta 1800 mkii (550w @ 2ohm),
mac audio zx1000 (500w @ 2ohm),
pioneer gm-d8400m (600w @ 2ohm),
autotek street machine a-1400 (400w @ 2ohm).

Nie wiem jak jest z prawdziwoscia tych watow i wspolczynnikiem tlumienia na 2 ohm. Cos godnego polecenia z tych wzmakow?
Ewentualnie jakis inny glosnik 2x4ohm, moze Hollywood Excursion HX2-1280-D4? Tylko wtedy jaki wzmak znow i czy skrzynka niecale 30 ltr starczy.
Rozwazam ewentualnie jeszcze cos 2x2 ohm (np. Hollywood EDGE ED-1214-D2) albo 1x4ohm i dwukanalowke mocna na mostek.

Sorrki, za obszernego posta ale kombinuje i nic nie potrafie sensownego wymyslec. :pub:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

PB XL-12D - opinie i dobor wzmacniacza

Post autor: Kubus20 » czw sty 13, 2011 21:46

Słuchałem dość długo PB XL-10D u kumpla w aucie(nawet leży ten sub u mnie, więc jak coś, to można posłuchać).
Brzmieniowo był coś w stylu RE-SR10, ale z mniejszą ilością mięsistego basu, bardziej punktowy subwoofer. Po miesiącu rozegrał się, ale jednak nadal chyba delikatnie brakowało mu do RE-SR, ale top subtelne różnice.
Ze wzmaków ten orion wygląda całkiem nieźle...

Z subami Hollywooda jeszcze mało miałem do czynienia, więc się nie wypowiem...



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

PB XL-12D - opinie i dobor wzmacniacza

Post autor: Gashkas » czw sty 13, 2011 23:25

Posluchac chetnie ale troche za daleko :)
A porownanie XL do S ? Obydwie 12" oczywiscie.
Re Sr te ponad stowke drozszy od XL'ki ale za to nawet 2x2ohm wystepuje ... W kropce jestem.
Hollywood prezentuje sie ciekawie, szkoda, ze nie wiadomo jak to chodzi.

Co do wzmaka, poza orionem cos w miare dobrego tam jest czy reszta to juz tzw. 'kupa' ?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości