Kombinacje ze wzmacniaczem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

dawidtypa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:30
Lokalizacja: Olsztyn

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: dawidtypa » śr sty 19, 2011 20:55

Witam, mam w samochodzie podłączoną skrzynke do radia bez żadnego wzmaka, gra calkiem ładnie, ale czasem chciało by się wiecej :grin:
Moje pytanie brzmi czy można podłączyć wzmacniacz pod skrzynke tak abym miał jakiś pstryczek który gdyby był włączony srzynka grała by przez wzmacniacz, a gdybym go wyłączył to skrzynka grała by przez radio tak jak dotychczas.
Jest to wogóle możliwe?



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: scuzzy » śr sty 19, 2011 21:01

Jak najbardziej jest to możliwe. Potrzebne Ci będą 3 przekaźniki i podstawowa wiedza z elektryki/elektroniki :bajer:

Nasuwa się jednak pytanie, po co taka kombinacja?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: bogib184 » śr sty 19, 2011 21:29

Po co taka kombinacja to raz, a dwa jak można mówić, że skrzynka gra pod radiem całkiem nieźle :goof:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: scuzzy » śr sty 19, 2011 21:33

Po pierwsze o gustach się nie dyskutuje, a po drugie, rosnące doświadczenie w dziedzinie CA jest wprost proporcjonalne do do rosnących wymagań :helm:



dawidtypa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:30
Lokalizacja: Olsztyn

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: dawidtypa » śr sty 19, 2011 21:37

Zdziwił bys się jak w moim golfiku gra skrzynka pod samym radiem :hmm:
A taki pstryczek przydał by mi się bo nie chcem caly czas słuchać skrzynki podłączonej do wzmaka bo by mi uszy odpadly, tylko od czasu do czasu chcem dac czadu.
Więc może ktoś podpowie jak dokładnie to zrobić lub przesle jakis odsyłacz bo może był juz taki temat ale ja nie znalazłem :)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: bogib184 » śr sty 19, 2011 21:41

A uwierz mi na słowo, że bym się nie zdziwił, a tylko po raz kolejny potwierdził, że jedyne słuszne rozwiązanie to skrzynka + wzmacniacz. Twoje auto i ty tego słuchasz - jeżeli ci się podoba to spoko. Uszy by ci nie odpadły, bo jak masz radio ze sterowaniem subwoofera wyciszasz go i tyle.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: scuzzy » śr sty 19, 2011 21:48

Najprostsze rozwiązania są najlepsze :pub:



dawidtypa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:30
Lokalizacja: Olsztyn

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: dawidtypa » śr sty 19, 2011 22:12

Dobra chlopaki jeżeli macie tak mi radzić to lepiej wogole nie odpisujcie.
Jak bym chcial chodzić i co róż kiedy mi się chce wyjmować i wsadzać wzmacniacz to bym tu nie pisal.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: scuzzy » śr sty 19, 2011 22:27

Ale o co Tobie kolego chodzi? Może wyjaśnij nam dokładnie co masz na myśli pisząc
dawidtypa pisze:Jak bym chcial chodzić i co róż kiedy mi się chce wyjmować i wsadzać wzmacniacz to bym tu nie pisal.
Napisz lepiej jakie masz radio i czy w radiu w ogóle masz wyjście sygnału w postaci gniazda RCA (CZINCZ).



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: Gashkas » czw sty 20, 2011 01:53

Masz RCA czy nie masz to 'pstryczek' mozesz zalozyc tak czy siak. Wmontuj zwykly przelaczanik do kabla ktory steruje wlaczaniem wzmacniacza (o ile pamietam niebieski lub bialo niebieski). Wtedy wlaczysz wzmaka (i suba) jak bedziesz chcial. A to ze sub 'gra' pod radiem nikogo nie zdziwi pewnie. Zreszta jak moze grac jakis tam chociaz slaby sub dostajac okolo 15w rms?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: JacekTDI » czw sty 20, 2011 10:43

Gashkas pisze:Masz RCA czy nie masz to 'pstryczek' mozesz zalozyc tak czy siak. Wmontuj zwykly przelaczanik do kabla ktory steruje wlaczaniem wzmacniacza (o ile pamietam niebieski lub bialo niebieski). Wtedy wlaczysz wzmaka (i suba) jak bedziesz chcial. A to ze sub 'gra' pod radiem nikogo nie zdziwi pewnie. Zreszta jak moze grac jakis tam chociaz slaby sub dostajac okolo 15w rms?
Po pierwsze, jezeli zasila budę sygnałem z głosników a nie z RCA (bo takiego na przykład nie ma), to może założyc tylko wzmak z wejściem wysokiego sygnału, po drugie jak założy pstryczek na załączanie wzmaka, to musi rozdzielić sygnał na wzmacniacz i subwoofer, tak żeby w każdej opcji skrzynka "grała" (z radia lub z wzmacniacza) = generalne druciarstwo, bo wystarczy, że subwoofer będzie podpięty na stałe pod wzmacniacz i jak będziesz chciał mniej bassu to po prostu zmniejszysz bass na radiu i tyle, nie jest to może najlepsze rozwiąznie, ale przy tym stopniu zaawansowania instalacji najprostsze, możesz jeszcze zakupić wzmacniacz z regulacją mocy subwoofera za pomoca pokretła na kabelku, którą to montujesz w środku przy radiu i masz pełną kontrolę nad BASSEM ;)
Np taki: http://allegro.pl/jbl-gto-3501-wzmacnia ... 86626.html" onclick="window.open(this.href);return false;

no chyba ze za drogi (no i brak wejsc wysokiego sygnału) to sobie poszukasz i jakiegoś Piżdzinga za półtorej stówki znajdziesz, który rozwali Ci budę na strzępy ;)



dawidtypa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:30
Lokalizacja: Olsztyn

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: dawidtypa » czw sty 20, 2011 12:54

Witam, mam RCA.
Ta opcja ze wzmacniaczem z regulacją basu jest trafna, ale cena wzmaka odstrasza.
No a jakby zrobić rzekome druciarstwo jak kolega pisze i żeby skrzynka grała z radia lub z wzmaka jak go włącze, to by było coś nie tak z takim podłączeniem?



koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: koz3r » czw sty 20, 2011 15:35

dawidtypa pisze:No a jakby zrobić rzekome druciarstwo jak kolega pisze i żeby skrzynka grała z radia lub z wzmaka jak go włącze, to by było coś nie tak z takim podłączeniem?
Tak .. jest bez sensu ... wszyscy Ci pisza co masz zrobic a Ty niewiem po co sie upierasz.. przeciez bedziesz mial kontrole i glosnosci i basu z radia wiec w czym rzecz???


Obrazek

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kombinacje ze wzmacniaczem

Post autor: JacekTDI » czw sty 20, 2011 16:05

dawidtypa pisze:Witam, mam RCA.
Ta opcja ze wzmacniaczem z regulacją basu jest trafna, ale cena wzmaka odstrasza.
Poszukaj tańszego wzmaka z tą regulacją, Peying (budżetówa w dość wysokiej cenie, nie polecana) to mają, niektóre Hifonics`y , PYLE, Magnaty. Podejżewam, że cudów nie wymagasz od wzmaka. Powiedz jaka to skrzynka basowa, to się coś dobierze. Albo wejdz na ALLEDROGO, wybierz zakres cenowy i wybierz wg Ciebie najładniejszy i masz wszystko tak jak chcesz. :rotfl:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości