mk2 zestaw, dobry wybór?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

koremi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:58
Lokalizacja: Szczytno

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: koremi » ndz sty 16, 2011 18:19

Witam,
Zamierzam wymienić nagłośnienie w moim samochodzie.auto to golf 2 3-drzwiowy.
Obecnie po ostatnim właścicielu pozostały mi głośniki w podszybiu, wzmacniacz niejaki boschmann i głośnik-skrzynka w bagażniku, który zajmuje mi połowę miejsca, plus radio jakiś boss czy jakoś tak.Gra to słabo a radio ostatnio ma swoje humory przy czytaniu płyt CD i odmawia posłuszeństwa.
A więc co następuje: Ma być zestaw odseparowany na przód+ możliwie najmniejsza skrzynka z tyłu, niekoniecznie 8 cali, ale o tym dalej.

Wzmacniacz:
u-dimension 4300 jr.podobno to najlepszy neutralny wzmak.

Głośniki przód:
RE Audio RE-6 Comp cena 499zł.nowe z ESSA.jest promocja.
lub Dego PO 650 tu się kłania allegro.
lub Dls R6A.tu tak samo, używki.

Skrzynka z tyłu:
RE Audio REX-10D4 w obudowie zamkniętej 14,1 litra.349 zł
Może coś od PowerBass ? ma być małe.
Często pakuje coś do bagażnika i brak tam miejsca.Przez co obecna skrzynka stoi w domu a na samych głośnikach w podszybiu nie da się słuchać muzyki.na razie nie mam dostępu do skrzynki, ale postaram się w najbliższym czasie pomierzyć ją, by zobaczyć ile litrów ona zajmuje.a zajmuje sporo.

Radio:
Tu polecane są Alpine cda..szczerze nie miałem takiego radia,ale OK.
Czego oczekuje od radia:
Niezawodności i jakości.Po drugie: musi mieć wejście AUX. obecne ma takie wejście. Chciałbym przez minijacka podłączyć Cowona i słuchać muzyki we FLAC'u. nie musi czytać płyt mp3.mam od tego mp4.
Więc które radio polecacie?bo tu się najmniej orientuje.

RESZTA:wiem najważniejsze. Wygłuszenie drzwi, panele,słupki pod tweetery, skrzynka- kwestia czasu.jak dam radę zrobię sam, jeśli nie zlecę to komuś kto się na tym zna.

1. Czy junior wystarczy do nagłośnienia podanych przeze mnie głośników?
2. Teraz najważniejsze pytanie: co kupić najpierw?na dzień dzisiejszy.nie stać mnie na zakup wszystkiego na raz, więc chciałbym pomału skompletować zestaw.
A) Jest juniorek od forumowicza w dziale kupie sprzedam..
B) RE Audio RE-6 Comp od essy,nowe, gwarancja, podobno promocja.. chyba że coś z allegro z wyżej wymienionych.
C) RE Audio REX-10D4.349 zł.+ skrzynka.
D) alpine CDA CD ALPINE CDA-7876RB ?za 450 zł z allegro. Warto?

Muzyka jakiej słucham to trance, house, czasami hip hop ale to czasami. Ma być z naciskiem na jakość,lecz audiofilem nie jestem. Celowo nie podaje kwoty bo zakup rozłoży się w czasie.

pozdrawiam,
wyszedł esej.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: Kubus20 » ndz sty 16, 2011 23:42

Tak na szybko, jeśli nie słuchasz Hip-Hopu wyłącznie, to zrezygnuj z RE-6 Comp., bo poza HH nie grają wybitnie niestety... Testowałem dość długo i nie mogłem ogarnąć tego systemu. Jakoś dziwnie gra...
Jutro więcej, bo dziś padam.
Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
91Maniek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: śr lis 18, 2009 17:49
Lokalizacja: PNW/Opole
Kontakt:

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: 91Maniek » pn sty 17, 2011 09:28

Według mnie też wszystko ok, po za tymi Re-6 Comp. Chyba, ze idziesz w zupełnie inną stronę jak SQ wtedy są bardzo dobre. Na przód może jakieś rainbowy SLX165, morel tempo6, o HSK nie wspominam. Co do radia to każde z CDA ma AUX tylko musisz dokupić kabel pod ai-net z końcówką jacka. Zapamiętać też musisz, że praktycznie każde CDA gra inaczej, więc jeśli nie masz możliwości odsłuchu to chociaż poczytaj co Ci najbardziej pasuje. Na początku mogę Cie tylko poinformować, że po większości CDA nie masz co się spodziewać ciepłych kluchów i naturalności (jeśli tego szukasz to polecam clariony).


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=413363

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: powalla » pn sty 17, 2011 11:19

Wiesz jak to ma być TYLKO nowe i biorąc pod uwagę to że pewnie masz pod ręką jakiegoś dilera essy , bo klocki same od nich pokazałeś , więc lepiej kupić Glowa , bo mocniejszy , gra wcale nie gorzej lecz inaczej . Na przód jednak polecam HSK za 300zł , bo w tej cenie koszą WSZYSTKO na rynku . Jakiego suba? Tu już polecam najpierw odpalić system , potem podjechać do zakładu CA i powrzucać kilka skrzynek do auta ...tak znajdziesz najlepiej grający sub ...dla CIEBIE najlepiej grający dodam.
Ten REX to jest 2x4ohm , więc nijak nie pasuje do prawie żadnej 4 kanałówki .

Co do klocków , to trochę dziwnie wybrałeś , bo radio używkę , a wzmacniacz nowy ...raczej jak się boich zakupów używek , to robi się na odwrót ;)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: Kubus20 » pn sty 17, 2011 20:59

Może i koszą wszystko za 300zł na rynku, ale napewno nie w połączeniu z Glowem i radiem Alpine. Tutaj to już wysokie z osławionego HSK zabiją. Teraz HSK będą lekiem dobrym na wszystko :bigok:

A wracając do tematu:

Do wymagań autora rzeczywiście bardziej pasuje Glow 4075. Jeszcze jedno zastrzeżenie co do suba. REX-10D4 jest dwucewkowy. Lepiej poczekać chwilę na powrót RE10S4, bo mają być lada chwila.

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: powalla » pn sty 17, 2011 21:35

Kubus20 to słucham propozycji głośników do 500zł które zagrają lepiej od HSK ... zauważ że dodałem nawet 200zł :hmm: , a co do alpinki , to jeszcze sprawa nie przesądzona , no i ta alpinka to nie 9812 :bajer:

Ja wiem ze zakładom CA teraz wiatr wieje w oczy z tym HSK (są próby nawet pomówień że to podróbki) ale sam wiesz że jak kosztowały 799zł , to też należały do najrozsądniejszych wyborów (uniwersalne) .



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: shift » pn sty 17, 2011 22:26

Kubus20 pisze:REX-10D4 jest dwucewkowy. Lepiej poczekać chwilę na powrót RE10S4, bo mają być lada chwila.
nie wiem czy dobrze rozumiem, ale ten dwucewkowy będzie poprostu grał na 8Ω przy połączeniu szeregowym, a jednocewkowy na 4Ω? Więc jednocewkowy dostanie trochę więcej mocy ze wzmacniacza?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: Kubus20 » pn sty 17, 2011 22:32

Może zacznę od Alpinek ;)

Spośród: 7903, 7906, 7915, 7939, 7944, 7893, 7894, 9812, 9813, 9833, 9835, 9853, 9855 i wielu nowszych, o których nie warto wspominać :grin: tylko 7906 i może 7915 nie miała specyficznego mniej lub bardziej Alpine'owskiego brzmienia. No może 9835 dała się na tyle ogarnąć, że dało się to trochę ogarnąć.

Co do głośników to da się kupić za niewiele ponad 500zł Morele Tempo i moim zdaniem pod obecny setup lepszy wybór. Ktoś tam jeszcze wspominał o Rainbowach SLG, ale nie wiem, nie słuchałem co i jak.
Do HSK to by się przydał Pionek 88RS. On by je trochę załagodził.

Dalej nie chcę drążyć, bo znowu będzie, że cisnę co swoje :jezor: :helm: a na co mi to :bigok:

Jeśli chodzi o podróbki to nie chce mi się już gadać, bo dla mnie co z Singapru to podróbka hehe. Grają tak samo, super, dla mnie bomba.

Shift dobrze rozumiesz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: powalla » pn sty 17, 2011 23:55

Kubus20 no ok morele ale znajdź to za 500 (legalnie z gwarancją ). Te co się pojawiają to jednostkowe sztuki i oferowane są jako lekko używane , bo Sonia Draga czuwa :hmm: , a z drugiej strony to czy one są tak znów całkiem lepsze?
Jednak za 300zl HSK KOSZĄ wszystko i basta , bo sam powiedz gdzie tam PBs6 , uDimEL6 , czy DSK ,Helixom DB (to tylko 40zł taniej niż HSK) do Hertzów HSK .


Dochodzę ciagle czy tylko nówki , bo wiesz sklecając takie xm4045(250) do tego "jakaś alpina"(9855 za 600) i tu HSK(300) z i okazuje się że tworzy się tani i dobry system , no i jeśli maja wznowić dostawy RE 10s4 to już by był fajnie grający system ...tylko czy aby tego pragnie zakładający temat , bo przez skórę czuję ze chodzi mu o "power i czad" , a tego z xm4045 nie wyciśnie .



koremi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:58
Lokalizacja: Szczytno

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: koremi » wt sty 18, 2011 00:24

Widzę że dyskusja się rozwinęła.więc pokolei.
w gre wchodzą zarówno używki jak i nowe elementy CA.napisałem że zakup rozłoży się w czasie.
co do wzmacniacza może być także seria Glow.jeśli zagra to lepiej niż junior przy moim typie muzyki.
HSK mnie nie przekonują?taka duża obniżka?podejrzane trochę. nie mam urazu do Singapuru.musiałbym posłuchać.
Morel tempo 6- jak duże są te tweetery?tweeter średnica: 45mm?pytam bo gdybym chciał coś zmienić to słupki już będą zrobione i zostaje mi tylko taki rozmiar.
Z tym głośnikiem re audio to nawet nie zauważyłem że 2*4 ohm.
obecnie jestem w Poznaniu.wybiorę się w tygodniu do Car audio system na ul.Zgoda i spróbuje posłuchać czegoś co tam mają;)
A! nie , nie ma być "power i czad".
co do radia to ogarniam tematy alpine cda.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: powalla » wt sty 18, 2011 01:55

Jeśli nie chcesz nic z Chin to ... nic nie kupisz kolego ...aaaaa Rainbow się tylko łapie , bo to ręcznie robione w Niemczech :hmm:

PS: zgadnij kto robi Tempo i CDA ? Podpowiem że to trzaskają pewnie wioskę dalej niż HSK ;) Dlaczego są tak tanie te HSK ? Może czas użyć google?



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: Gashkas » czw sty 20, 2011 02:34

powalla pisze:Dlaczego są tak tanie te HSK ?
Bo wyszla nowa seria?
Jesli nie to, to prosze o sprostowanie :bajer:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Kapa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 14, 2010 19:18
Lokalizacja: OKR

mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: Kapa » czw sty 20, 2011 20:50

siemka :-p sorry ze sie wtrace do tematu... ale tez chcew wymienic w mk2 nagłosnie... tak myslałem zeby głosniki wsadzic przy tylnim siedzeniu do boku (dziure wytnac) zaraz za siedzeniem kierowcy. Co sadzicie o tym ?? Zda to egzamin czy nie bardzo


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=375004" onclick="window.open(this.href);return false;

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: mk2 zestaw, dobry wybór?

Post autor: bogib184 » czw sty 20, 2011 22:34

To nie jest dobry pomysł. Jak miał bym wycinać dziury, to wolał bym zamówić panele u Kubus20 do przednich drzwi i zrobił bym to estetycznie i zgodnie z jakimiś zasadami :bigok: Warto mieć ładne granie w aucie :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości