Uszkodzona Gamma V

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Uszkodzona Gamma V

Post autor: Boczkowski_D » wt kwie 19, 2011 23:20

Witam,
Mam problem z oryginalnym radiem do którego podłączony jest również oryginalny odtwarzacz CD. Do tej pory działało świetnie. Ale dziś nie dało się uruchomić. Objaw jest taki, że załącza się podświetlanie wyświetlacza ale nie pojawia się żaden tekst i nie słychać dźwięku. Radio można uruchomić wybierając opcję CD - wówczas płyta jest odtwarzana normalnie. Po przejśiu na radio przyciskiem FM wyświetlacz pokazuje informacje o stacji, ale ma coś pomieszane z pamięcią. Ogólnie wygląda to tak jakby został uszkodzony program (firmware). Czy ktoś z Was próbował reanimować takie radio? Proszę o radę.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Uszkodzona Gamma V

Post autor: Pablo Corrado » śr kwie 20, 2011 09:20

I stalo się tak nagle?
Jeśli masz oryginalną instalację radia i samochód od rocznika '00 wzwyż to włącz radio i spróbuj zdiagnozować VAGiem.
Może to coś podpowie.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Uszkodzona Gamma V

Post autor: Boczkowski_D » śr kwie 20, 2011 13:19

Właściwie nagle. W weekend czyściłem przepustnicę w aucie, więc był odpinany aku. Ale potem radio działało bez zmian. Pojechałem autem 10km do sklepu, wyłączyłem auto,a po powrocie takie objawy się pojawiły.
Podłączę dziś VAG-a, ale szczerze wątpię, by coś tu pomógł...



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Uszkodzona Gamma V

Post autor: Pablo Corrado » śr kwie 20, 2011 15:53

Jeśli jest ori instalacja i auto ma CAN to VAG diagnozuje radio (musi być włączone). Fakt, że może nic nie wskazać, ale spróbuj.
Może wyjmij też radio i sprawdź wtyczkę anteny.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Uszkodzona Gamma V

Post autor: Boczkowski_D » śr kwie 20, 2011 18:52

Sprawdziłem - vag-com nie pokazuje żadnych błędów poza niepodłączonymi tylnimi głośnikami (bo ich nie ma ;). Przejrzałem wszystkie dostępne grupy dla Radio [56] i nie znalazłem nic niepokojącego. W grupie 006 (chyba external device) jest NotOk, ale to nie będzie mieć nic raczej z tym wspólnego. Grupy od 008 do 025 oznaczone są jako ERROR - not available, ale pewnie zwyczajnie to radio nie obsługuje tych grup.
Antena jest podłączona dobrze, bo jak już uda mi się przełączyć z CD na radio to nawet można wyszukać stacje i RDS też działa. Ale przełączenie na FM1 lub FM2 nie daje żadnego efektu. Podobnie nie można przełączyć się na zapamiętaną stację - dźwięk milknie, wybrany numer się pojawi na wyświetlaczu, ale RDS zostaje z poprzedniej stacji i nie ma dźwięku. Czy to nie wygląda na uszkodzoną pamięć? Tylko czemu radio nie daje się normalnie uruchomić? Może właśnie przy starcie próbuje odczytać stację z pamięci a tu zima...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości