Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jasiek23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 11:53

Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: jasiek23 » ndz kwie 24, 2011 17:55

W mojej "czwórce" mam stare radio (Sony XR-C5109R), jest to kaseciak. Mam zamiar kupić LG LAC-2900RN i teraz mam pytanie czy bez problemu podłączę to nowe radio przy pomocy tego co będę miał w zestawie razem z nim (jakieś ewentualne przejściówki czy coś w tym stylu), czy będzie trzeba dokupić jeszcze jakieś przejściówki?? Chcę po prostu wymienić radio, bez żadnych dodatkowych instalacji :otepienie: W zestawie z nowym radiem ma być ta kostka iso. Czy to załatwi sprawę?

Opiszę teraz mniej więcej co mam na tyle starego radia a Wy jakbyście mogli odnieść to do podłączenia tych nowszych radioodtwarzaczy (które w gruncie rzeczy chyba podłączają się tak samo albo chociaż podobnie). Jestem zielony w te sprawy i nie znam fachowych pojęć więc będe pisał to co widzę na rysunku w instrukcji:

- wejście (chyba to jest mini jack)
- wejście na wiązkę kabelków umieszczonych w dwóch rzędach z taką szerszą wtyczką
- i z tego co widzę to to będą jeszcze 4 wejścia na coś w stylu cinch

Radia jeszcze nie wyjmowałem więc napisałem to co widzę na instrukcji.
Chcę wkrótce zamówić to radio i chciałbym wiedzieć że kupię i bez problemu podłączę i będzie cacy. Doradźcie coś.



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: Yaro1981 » pn kwie 25, 2011 10:56

co by się nie okazało że te stare Sony jest leprze od tego LG :jezor:


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

jasiek23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 11:53

Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: jasiek23 » pn kwie 25, 2011 13:09

To Sony nie jest złe. Ma RDS i chyba też jest możliwość podpięcia zmieniarki CD ale potrzeba mi czegoś z mp.3.
No to jak by było tak prosto jak napisał marianmk2 to było by ok. Mojego zapytania w ogóle by nie było gdyby nie fakt że gdzieś przeczytałem że to LG nie ma standardowego podłączenia i od tego jest chyba ta kostka iso która pełni rolę przejściówki :otepienie: Mogę mieć racje?

P.S (taki mały offtop): Wiecie może jak w Golfie 4 wyjąć tą górną kieszeń - zaślepkę - półeczkę :grin: żeby włożyć tam radio? Próbowałem ciągnąć, odginałem górną krawędź i dolną w nadziei że puszczą jakieś zaczepy ale wszystko na nic.



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: JacekTDI » wt kwie 26, 2011 13:56

jasiek23 pisze:To Sony nie jest złe. Ma RDS i chyba też jest możliwość podpięcia zmieniarki CD ale potrzeba mi czegoś z mp.3.
No to jak by było tak prosto jak napisał marianmk2 to było by ok. Mojego zapytania w ogóle by nie było gdyby nie fakt że gdzieś przeczytałem że to LG nie ma standardowego podłączenia i od tego jest chyba ta kostka iso która pełni rolę przejściówki :otepienie: Mogę mieć racje?

P.S (taki mały offtop): Wiecie może jak w Golfie 4 wyjąć tą górną kieszeń - zaślepkę - półeczkę :grin: żeby włożyć tam radio? Próbowałem ciągnąć, odginałem górną krawędź i dolną w nadziei że puszczą jakieś zaczepy ale wszystko na nic.
cza ją na chama wytargać, jest ona zakończona takim jakby kołkiem, który wchodzi w tylną ściankę, tylko spokojnie z tym, bo nowa kosztuje w ASO 135 PLN :-(



jasiek23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 11:53

Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: jasiek23 » śr kwie 27, 2011 11:32

Doraźcie które radyjko wybrać:

LG LAC-2900RN czy Pioneer DEH 1300MP?

Wiem że ekspertom może się wydać to pytanie co najmniej dziwne (bo wiadomo że polecą Pioneera) ale chodzi o to że ja nie chcę rozbudowywać systemu adio o sub i dodatkowe głośniki i druga sprawa to jest taka że podejrzewam (z dużym naciskiem na podejrzeam :-) ) że te dwa radyjka zagrają bardzo podobnie na seryjnych głośnikach zamotowanych w przednich drzwiach. (Golf 4) Z drugiej strony będzie to zakup na bardzo długi czas (jeśli nie do końca okresu posiadania autka) i może jednak byłaby jakaś różnica w dzwięku więc może zainwestować w coś lepszego.

W związku z powyższym nie wiem czy jest sens wydawać te 50 zł więcej na Pioneera (bo taka mniej więcej będzie rożnica w cenie))

Doradźcie :otepienie:

Druga sprawa odnośnie podłączenia: Wyjąłem wczoraj swojego Soniaka i wiem już dokładnie jakie wtyki wychodzą ze środka deski rodzielczej: to są dwie szersze wtyczki (brązowa od głośników i czarna od zasilania chyba), jest oczywiście antena. Dodatkowo na radiu są jeszcze 4 wejścia cinch i jedno na minijack (chyba) ale te są nie podłączone. Czy kostka iso dołączona do radia załatwi sprawę czy trzeba będzie dokupić w sklepie car audio kostkę specjalnie do Golfa 4? Wiem że może i męczę ale lubie wiedzieć wszystko wcześniej niż w momencie kiedy będą chciał wetknąć wtyczki w nowe radio :-)

Czytałem też mniej więcej coś takiego że w niektórych samochodach z instalacją multiplex lub can połączoną z fabrycznym radiem, przy próbie podłączenia lepszego radia ze złączem iso w obudowie radia(nie na kablu), może się zdarzyć błąd który unieruchomi samochód i kasowanie takiego błędu sporo kosztuje. Poprostu któryś ze styków nie objętych standardem (szczególnie iso A2 lub A3) może spowodować błąd. Wiecie coś w tym temacie?
A może najzwyczajniej robie z igły widły? :-)



Awatar użytkownika
dj_ligos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 25, 2008 23:28
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: dj_ligos » czw kwie 28, 2011 23:31

Kolego radyjko podłączysz bez problemu do tych dwóch kostek, standardowa kostka ISO i wszystko powinno działać. Ogólnie na Twoim miejscu kupił bym Pioneer'a, ewentualnie poszukałbym radyjka które by miało takie samo podswietlenie jak masz w desce rozdzielczej (niebieskie). Pozdravwiam :D


........................................................................................................

jasiek23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 11:53

Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: jasiek23 » pt maja 06, 2011 23:49

Orientujecie się może ile mocy mają fabryczne głośniki w Golfie 4?



lukasz93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 18:52
Lokalizacja: Warszawa

Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: lukasz93 » ndz maja 08, 2011 19:26

Witam

Chciałbym kupić radio Alpine CDE-111R do swojego golfa, ale zastanawiam się czy będą problemy z jego instalacją. Obecnie posiadam radio Beta, które fajnie gra, lecz ma trochę ubogi interfejs. Czy montaż sprowadzi się po prostu do wyjęcia starego radia i włożenia nowego?



Awatar użytkownika
dj_ligos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr cze 25, 2008 23:28
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

Re: Czy bez problemu podłączę nowe radio?

Post autor: dj_ligos » ndz maja 08, 2011 19:49

lukasz93 pisze:Witam

Chciałbym kupić radio Alpine CDE-111R do swojego golfa, ale zastanawiam się czy będą problemy z jego instalacją. Obecnie posiadam radio Beta, które fajnie gra, lecz ma trochę ubogi interfejs. Czy montaż sprowadzi się po prostu do wyjęcia starego radia i włożenia nowego?

Radyjko bez problemu zamontujesz, ponieważ w obydwu radiach masz standardowe kostki ISO. Pozdravwiam.


........................................................................................................

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości