Pomoc w wyborze radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

toolbar1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 13:05

Pomoc w wyborze radia

Post autor: toolbar1992 » czw maja 12, 2011 11:33

Pomóżcie. Audiofilem nie jestem, w samochodzie mam seryjna instalacje - 8 głośników (w tym 4 gwizdki). Teraz w samochodzie siedzi Blaupunkt porto który nie ma w sobie nic (nie ma mp3, aux i wyjścia na wzmacniacz) więc jestem skazany na słuchanie audio-cd co jest dla mnie uciążliwe (ciągłe zmienianie płytek), nie ukrywam że nastawiam się na słuchanie muzyki w formacie mp3. Cena radia w granicach 350-450 zł. Ważna dla mnie jest też funkcja podbicia basów z racji że nie mam subwoofera (Blaupunkt posiada 3-stopniowy x-bass i potrafi zmusić aby te seryjne głośniczki naprawdę fajnie zagrały. Wacham się nad kilkoma radiami:
http://allegro.pl/pioneer-deh-6300sd-ip ... 28918.html" onclick="window.open(this.href);return false; - najdroższe
http://allegro.pl/radio-sony-cdx-gt540u ... 65898.html" onclick="window.open(this.href);return false; - 4x52w
http://allegro.pl/alpine-cde-120rr-rm-u ... 66358.html" onclick="window.open(this.href);return false; - podobno męczy ucho wysokimi tonami
http://allegro.pl/alpine-cde-111rm-cde- ... 05679.html" onclick="window.open(this.href);return false; - czy różni się czymś od 120rr (bluetooth potrzebuje i tak oddzielnego modułu)
http://allegro.pl/clarion-cz201e-er-eg- ... 79747.html" onclick="window.open(this.href);return false; - najsłabszy wzmacniacz
http://allegro.pl/lg-lcf600uru-usb-pend ... 53549.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Ostatnio zmieniony pt maja 13, 2011 14:36 przez toolbar1992, łącznie zmieniany 1 raz.



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Pomoc w wyborze radia

Post autor: michao » czw maja 12, 2011 13:30

pioneer wyglada moim zdaniem najbardziej efektownie, co do odbicia basów to najlepiej sprawdza sie tu radio z wzmacniaczem mosferowym.
Za ta cene wydaje mi sie ze móglbys poszukac czegos 4x60w np JVC, ja mam takie i zdumiło mnie to co te radio potrafi wykrzesać ze zwyklych tanich głośników



toolbar1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 13:05

Pomoc w wyborze radia

Post autor: toolbar1992 » czw maja 12, 2011 13:47

A mógłbyś napisać model tego radia bo jedyne jakie znalazłem ze wzmacniaczem 4x60 to alpine o wartości ponad 1500zł. A z tych modeli tylko Pioneer i Sony mają mosfet (s-mofset w sony to to samo co zwykły mosfet w pioneer?) ale to Sony ma najmocniejszy wzmacniacz więc się nad nim bardzo poważnie zastanawiam. Pioneer jest najdroższy i ma słabszy wzmacniacz niż sony, rozumiem że jakość dźwięku będzie przemawiać na jego korzyść ale jeśli te różnicę będą minimalne to po co przepłacać (jak już mówiłem, nie zwracam uwagi na to, czy dźwięk jest super czysty). A może jakieś opinie na tematy pozostałych cegiełek?
Wie ktoś może czy te Sony ma funkcje podbicia basu? Posiada regulacje tonów niskich, średnich i wysokich ale mi chodzi o oddzielną funkcję....
Pomoże ktoś........?
Prosze bo nie wiem co wybrać....



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pomoc w wyborze radia

Post autor: GranuL » wt maja 24, 2011 16:51

Uciążliwe :D:D:D ale stare BP charakteryzują się dobrym brzmieniam dużo ludzi o tym nie wie, ogółem cd w audio na Ori płycie to najlepsza jakośc jaką można uzyskać z radia mój kolego więc dla Ciebie skazanie dla mnie jakość bierze górę nad wygodą. Mp3 to format znienawidzony przez audiofili. Radyjko nie uciągnie w super jakości tyle głośniczków ile masz. Dlatego subiektywnie podejde do sprawy i z tych co wybrałes postaram ci się pomóc ze względu na to że masz ori sprzet w środku więc i tak między radiami rózcnicy nie ujrzysz. Jedyne co się będzie róznic to wygląd i lekko barwa. Alpina i Pionki nacechowane są bardziej na muzyczke BASOWĄ a Keniasy na rocka itp.. Alpina bardzo czysto gra ;) LG - za nic w świecie ;D Clariony super radia ale ze starych modeli

U mnie wygrywa Alpina
http://allegro.pl/alpine-cde-120rr-rm-u ... 66358.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sam takową kupuję do swojego teraz auta a w A6 tce tez miałęm taką tylko bez USB ;) pod wygłusoznymi drzwiami na ElCompach 6 od ESSY u Dimension i na dobrym wzmaku dało się wyczuć czystość dzwięku. Pytaj co chcesz wiedzieć dysponuje filmami jakby co nawet choć tego nie odzwierciedlą bo apart tego nie nagra



toolbar1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 13:05

Re: Pomoc w wyborze radia

Post autor: toolbar1992 » śr maja 25, 2011 10:42

Dzięki wielkie. Prawdę mówiąc Alpine też mi przypadło najbardziej do gustu gdyż różnica pomiędzy Sony jest około 100zł.
A czy ten Alpine nie gra trochę "za czysto"? Czy nie męczy ucha wysokimi tonami.



koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Pomoc w wyborze radia

Post autor: koz3r » śr maja 25, 2011 11:28

michao pisze:móglbys poszukac czegos 4x60w
ludzie zadne radio niema tyle mocy z 14.4V - moce podawane w radiach są mocami MAX lub przy pełnym zasilaniu koncówki mocy - czego nie uzyskasz normalnie .. zazwyczaj moc jaka daje rzeczywiscie radio wacha sie w granicach 22-30Watt

toolbar1992, poszukaj tematów o radiach w tym dziale było wiele razy , z tego co pamiętam to Kenwood miał najlepszy wzmacniacz przy najnizszych zniekształceniach (w takich cenach jak podałes)
GranuL pisze:LG - za nic w świecie ;D
ze niby dlaczego? w tej cenie?? sam mam LG LCF600URU i sobie chwale . Gra bardzo dobrze pod uDimension elComp6 w dzwiach , posiada wszystkie bajery jakie szuka kolega ,obsluga jest bardzo wygodna i do tego wyglada moim zdaniem zajebiscie
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 09:54 przez koz3r, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pomoc w wyborze radia

Post autor: GranuL » śr maja 25, 2011 17:26

Lg ok ale za pare lat ;) to kwestia gustu jak już mówiłem. Z tą mocą w radich to prawda :D i żadko któe osiąga 22 :D dlatego radia nie kupuje się dla mocy. Od tego jest wzmak



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Pomoc w wyborze radia

Post autor: Maggot » śr maja 25, 2011 20:32

koz3r, nie przy pełnym zasilaniu końcówki mocy, a są to moce CHWILOWE które potrafi podać wzmak w radiu .
Prawdziwej, rzeczywistej mocy rsm, mają radyjka po około 12-20W~ x4 oczywiście .
Moce podawane szczególnie przez Sony, są tymi "chwilowymi", maxymalnymi, które to cyferki mają tylko przyciągnąć niewiedzącego wiele o tym użytkownika :)

GranuL, NIE zgodzę się, że przy dobrym radyjku ale na ori głośnikach bez wygłuszenia nie odczuje znaczącej różnicy :)
Otóż dzięki bogatszym ustawieniom, może sobie dopasować bardzo dobrze wszystkie tony, każdy głośnik z osobna, dane podbicia, posiadają lepsze radyjka również filtry, czy też przetworniki 24bitowe etc. Dlatego twierdzę, że nawet na ori "zabudowie" i głośniczkach idzie wykrzesać niezłą muzykę .

toolbar1992, w tych pieniążkach bierz takie radio, które najbardziej Ci się spodoba wizualnie i przypasuje dodatkami takimi jak slot na karty/usb itp.
Bo w tej cenie, radyjka DOBRYCH, sprawdzonych firm zagrają tak samo :) Czyli szukaj czegoś z kenwood'a/jvc /pionnera .
Co do męczenia wysokimi tonami, czy jakimikolwiek, to tego się nie bój, ustawisz sobie w radyjku tak, jak będzie Ci to pasowało!

Powodzenia w poszukiwaniach i zakupie :)



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Pomoc w wyborze radia

Post autor: GranuL » śr maja 25, 2011 21:57

Maggot, tak w radiu do 300zł :D:D:D chyba jak aparat słuchowy sobie zamontujesz. Ale poważnie zobacz czym kolega dysponuje, odnosimy się do tego co on ma i co może, i za ile kupić. Ja tylko powiedziałem o co w tej dziedzinie kaman i co się opłaca a co nie. Bo jak bym miał być konkretny to ok mogę podeprzeć się też na uaprtego jednym modelem auta w którym zmiana radia na ori gratach robi różnicę i jest to Volvo v80 ;)

Zapraszam na StrefaCarAudio.pl tam ci dogłebniej wyjaśnią co i jak.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Pomoc w wyborze radia

Post autor: Maggot » śr maja 25, 2011 22:08

GranuL, TAK, w radiu do 300zł :) Sam sprawdzałem, więc mi nie wmówisz, że tak nie jest :)
Również odniosłem się do KONKRETNEGO przypadku - do założyciela tematu :)
Sorry ale mi takich rzeczy nie wmówisz :) Może mam po prostu bardziej czułe ucho ale ZAWSZE lepsze radio na ori gratach w KAŻDYM aucie da lepsze brzmienie, z racji właśnie w/w możliwości ustawień, powtórzę - TAK nawet w radiu do 350-450zł .

Jeśli do mnie zachęcenie z zawitaniem na stronkę StrefyCa, to podziękuję :) Wiem tyle, ile potrzeba i nic PÓKI CO nie trzeba mi rozjaśniać, ale dzięki :)



koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Pomoc w wyborze radia

Post autor: koz3r » śr maja 25, 2011 22:26

Maggot pisze:koz3r, nie przy pełnym zasilaniu końcówki mocy, a są to moce CHWILOWE które potrafi podać wzmak w radiu .
nie no mowie o RMS - a przynajmniej wiekszosc tak edit: podawało ze w RMs 50Watt - tak naprawde jest ponad 20Watt ... moc Max to sciema marketingowa ..

wracajac do tematu ... to za te pieniadze to kolega bierze co sie podoba bardziej i co kolwiek soba reprezentuje .. tyle w temacie :pub:
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 09:23 przez koz3r, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Pomoc w wyborze radia

Post autor: Maggot » czw maja 26, 2011 08:13

koz3r, gościu, co Ty pleciesz ? Żeby potwierdzić to, co piszę zamieszczam pierwsze-lepsze linki:
http://allegro.pl/radio-samochodowe-jvc ... 82531.html
http://allegro.pl/jvc-kd-r611-radio-cd- ... 43255.html
Jest wyraźnie napisane, MOC MAX, nie RMS jak TY twierdzisz... więc to Ty coś przeoczyłeś, a nie producent/sprzedawca :bajer:

Podsumowanie napisałeś dokładnie takie jak ja, tylko innymi słowami, co to ma na celu ? :chytry:
I ps. moce MAX to nie ściema marketingowa, tylko istnieją na prawdę i są takie jak podają, ale trzeba jeszcze znać definicję mocy max i wiedzieć, że to CHWYT, nie ściema marketingowa ;) Bo ludzie lubią większe cyferki...

Pozdro !



koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Pomoc w wyborze radia

Post autor: koz3r » czw maja 26, 2011 09:19

Maggot pisze:koz3r, gościu, co Ty pleciesz ? Żeby potwierdzić to, co piszę zamieszczam pierwsze-lepsze linki:
gościu wiem co plote , kiedys tak podawali - teraz oczywiscie masz racje - producent pisze o mocy max

zreszta niema tu sie o co spierac - w rzeczywistosci jest ponad 20Watt i koniec tematu


a tu lekturka http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic562698-0.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Pomoc w wyborze radia

Post autor: Kubus20 » czw maja 26, 2011 11:03

Zrobił się offtop lekki :panna:

A kolega nadal nic nie wie.
toolbar1992, z podanych przez Ciebie radii wybór jest dla mnie między Alpinką, a Pioneerem, nie skreślałbym również Clariona.
W tym budżecie wybierz radio, które Tobie wizualnie i funkcjonalnie(USB,SD, ustawienia) najbardziej pasuje, bo przy seryjnej reszcie systemu audio nie ma się co nad tym zastanawiać 2 tygodnie, bo i tak różnice brzmieniowe między poszczególnymi radiami na tym poziomie nierozbudowania systemu audio nie będą na tyle mocno wyczuwalne, żeby się nad tym zastanawiać...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości