[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

VW Golf IV - tylne drzwi - głośniki

Post autor: Stanley777 » pn lip 18, 2011 11:29

Witam ;)

Co prawda jestem tu nowy, ale jak czytam te wcześniejsze wypociny to co chwila mnie śmianie bierze, a mianowicie ,gdy ktoś zadaje konkretne pytanie oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie wymądrzania się proste!

Dajmy na to ktoś pyta a montaż głośników a wy mu polecacie zakup takich i takich głośników :rotfl: błąd no ale nie o to się rozchodzi... o_O

...

A mianowicie ponawiam temat bo też natrafiłem na podobny nie lada problem...
W swoim Golfie chciałem zamontować w sumie zmienić głośniki na nowsze, lepsze a nie te które obecnie są prawdopodobnie seryjne Philipsa.

Ściągnąłem pokrywę (kolega wyżej miał racje 2 małe śrubki imbusowe) + kilka gwiazdkowych pod uchwytem i w sumie na tym skończyłem, bo z tego co widzę to pokrywa tam gdzie głośnik jest osadzony, nie jest skręcana tylko nitowana :goof: :? no i co teraz? w jaki sposób byłaby możliwość wyciągnięcia go? Przecież nie rozerwę membrany i nie wytargam go na siłę :P Proszę o pomoc.

PS: Chodzi o to że tych głośników nie wymieniałbym, tyle że ostatnio zakupiłem sprzęt do samochodu:

JBL GT5 12 Dual ;]
JBL GTO 3501 ;]
Hifonics Renegade OFC ;]
Kondensator SONDA 3F
Kenwood KDC-BT61U ;]
Itd Itd...

Wiadome stare głośniki jak mają 10W RMS to jest max mimo iż ich brzmienie jest dobre jednak chciałbym coś lepszego bo obecne radyjko na wyjściu ma 4x50 RMS... stąd ta chęć zmiany ;)

Jest to golf 5cio drzwiowy.
Proszę o pomoc ;)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

VW Golf IV - tylne drzwi - głośniki

Post autor: JacekTDI » pn lip 18, 2011 17:35

Stanley777 pisze:bo z tego co widzę to pokrywa tam gdzie głośnik jest osadzony, nie jest skręcana tylko nitowana no i co teraz? w jaki sposób byłaby możliwość wyciągnięcia go? Przecież nie rozerwę membrany i nie wytargam go na siłę Proszę o pomoc.
jest takie banalne narzędzie jak wkrętarka, załóz wiertło i rozwieć nity, są aluminiowe to pójdzie jak nóż w masło, dodam, ze przy zmianie głosników bedziesz musiał raczej zaopatrzyć się w dystanse z MDF (35mm), a na pewno głosniki zmienisz, bo choroba lubi się rozwijac:)



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

VW Golf IV - tylne drzwi - głośniki

Post autor: Stanley777 » pn lip 18, 2011 19:07

JacekTDI pisze:przy zmianie głosników bedziesz musiał raczej zaopatrzyć się w dystanse z MDF (35mm)
No też mi się tak wydaje bo tamte oryginalne bodajże plastikowe dystanse nie za bardzo się przydadzą :)

Druga sprawa
jeśli chodzi o kable niby, są podciągnięte tak pod głośnik jak i pod cykacz, tyle że z tego co widziałem to tam wszystko podpinane było na kostkach, tak więc po zmianie na nowe głośniki układ powinien, musi być ten sam? Czy osobno powinienem doszukać się kabli (+ -) na każdy z pojedynczego głośnika itd?
JacekTDI pisze:a na pewno głosniki zmienisz
Właśnie się zastanawiam w sumie trochu motania przy tym jest, a i tak potrzebne mi to jak rybie ręcznik skoro sprzęt chodzi... :-)

...

Tylko głównie to problem tkwi w tym że głośnik + cykacz w tylnych prawych drzwiach nie działają i nie wiem czy są spalone, czy może okablowanie gdzieś naderwane. :?


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: JacekTDI » śr lip 20, 2011 21:17

zmiana samych głośników to 3-4h roboty, przy pędzeniu ich samym radiem nie ma co zmieniac istniejących kabli głośnikowych:)



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: Stanley777 » śr lip 20, 2011 21:48

JacekTDI, no tak ale chodzi mi o to że stare głośniki są wpinane na kostki tak cykacze jak i te większe w drzwiach, więc chodzi mi jedynie o to czy podpięcie byłoby na tej samej zasadzie że na kościach czy po prostu jakoś te kostki musiałbym rozmontować i na każdej doszukać się + - który puściłbym odpowiednio do głośnika itd...

Druga sprawa jak wspomniałem w prawych tylnych drzwiach nie chodzą mi głośniki i właśnie obawiam się że gdzieś kable mogą być naderwane :? Chociaż wcześniej postaram się gdzieś osobno,, luźno podpiąć ten głośnik i go sprawdzić...

Niby kilka godzin a dla mnie to będzie piękne motanie się hehe... chociaż w sumie mam takiego gościa w Bochni (JBL itd itd) składa car audio, robi fajne zabudowy itd itd jak nie dam rady sam to się do niego będę musiał zwrócić.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: gabriel_bar » czw lip 21, 2011 08:08

Stanley777 pisze:Wiadome stare głośniki jak mają 10W RMS to jest max mimo iż ich brzmienie jest dobre jednak chciałbym coś lepszego bo obecne radyjko na wyjściu ma 4x50 RMS... stąd ta chęć zmiany
Radyjko ma co najwyżej 17-19W RMS kolego



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: Stanley777 » ndz lip 31, 2011 13:58

Problem już rozwiązany wiązka kabli była naderwana jeśli chodzi o prawe tylne drzwi, paczuszki już w drodze (dystanse MDF i głośniki) teraz tylko pozostało mi wspomniane przez kolegę wyżej 2-3 godzinki roboty na założenie tego :P
gabriel_bar pisze:Radyjko ma co najwyżej 17-19W RMS kolego

Może faktycznie przesadziłem bo 4x50 to ono ma max,a sądząc po opisach to powinno mieć te 30W RMSu.
http://allegro.pl/kenwood-kdc-bt61u-usb ... 67471.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: JacekTDI » ndz lip 31, 2011 22:50

Jakie głośniki kupiles?? zestaw ze zwrotkami?? Radio sobie daruj (własciwie to jakie aktualnie masz radio??), kup wzmaka używanego np Sony XM 6020 i będziesz zadowolony, a i będzie zrobione raz a porządnie.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: Stanley777 » pn sie 01, 2011 11:26

JacekTDI, kolego czytaj ze zrozumieniem :grin: kilka postów wyżej napisałem dokładnie czemu zmieniam głośniki
Stanley777 pisze:PS: Chodzi o to że tych głośników nie wymieniałbym, tyle że ostatnio zakupiłem sprzęt do samochodu:

JBL GT5 12 Dual ;]
JBL GTO 3501 ;]
Hifonics Renegade OFC ;]
Kondensator SONDA 3F
Kenwood KDC-BT61U ;]
Itd Itd...
Więc jeśli chodzi o propozycje to już za późno hehe bo cały sprzęt jest już podłączony na pace...

Tyle że teraz postanowiłem zmienić głośniki, szukałem jakiś praktycznie do kompletu z firmy JBL ale nie mogłem znaleźć fajnych jednodrożnych ;/

Zastanawiałem się nad tymi:

HiFONICS TS62W

Obrazek

Ale ostatecznie zakupiłem 4 dystanse 35mm z MDFu i 2 komplety tj 4 głośniki firmy:

HERTZ GŁOŚNIKI EV165

Obrazek

Cykaczy nie zmieniam bo te obecne co mam prawdopodobnie seryjne chodzą elegancko ;)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Rumunus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 23, 2011 13:24

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: Rumunus » czw sie 25, 2011 14:16

A właśnie że tak zapytam. Jak sprawuje się ten kondensator SONDA? Daje rade czy raczej rozejrzeć się za czymś innym? Przyznam że cena mnie zadowala, ale jakie ma odniesienie do ceny?



Awatar użytkownika
Czechowski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 27, 2010 16:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Post autor: Czechowski » wt wrz 06, 2011 15:21

Witam mam problem z podłączeniem głośników do golfa IV mianowicie kilka miesięcy temu kupiłem pioneery 17cm które służyły mi w moim byłym mk3 przy sprzedaży głośniki zabrałem stałem się właścicielem MK4 w którym prawdopodobnie było radio gammma ze zmieniarką oczywiście poprzedni właściciel je zabrał łącznie z głośnikami. Rozbierając boczek tylny. Mam wersje 3 drzwiową natrafiłem przy kablach na tajemnicze wtyczki, które mnie zdumiły
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak ja mam to podłączyć? gdyż w głośnikach które mam idą tylko dwa kable z blaszką plus i minus


Obrazek
był->Golf MK3 1.6 75 KM ABU 1994 Jest -> Golf MK4 1.8T 20V 150 KM AGU -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=419491" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości