instalacja głośników

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

instalacja głośników

Post autor: eli82 » śr lip 26, 2006 15:50

Witam

Mam mk2 i postanowilem powoli sprawic aby w autku ladnie grala muzyczka bo do tej pory byly tam chyba stare orginalne glosniki ktore wiecej pierdzialy niz graly:) no ale do rzeczy kupilem glosniki 87mm na podszybie firmy boshmann (na lepsze poprostu mnie nei stac a o tych czytalem ze sa spoko) i teraz pierwsze pytanie jest takie czy jak bede je montowal to dac warstwe sylikonu miedzy rame glosnika a podszybie?? pewnie bede mial problem bo poprzednie byly montowane na wcisk a te bedzie trzeba przykrecic tylko ze najpierw jakos trzeba tam wywiercic dziury a miejsca jak wiadomo na to nie ma za duzo wiec moze ktos ma jakis pomysl?? pytajac dalej to czy zalozyc jakis kurcze i teraz mi wylecialo z glowy jak to sie nazywa ale jakis filtr czy cos na przewod od glosnika aby gral lepiej?? do celowo kolejne 2 glosniki beda na polce z tylu (wiem ze zdania o takim rozwiazaniu sa podzielone ale poprostu mam tam juz wyciete otwory na jakies owalne glosniki okolo 6x9 ) narazie zadnego wzmacniacze i tuby nie bedzie moze kiedys.... a apropo mojego sprzetu grajacego to tez nic szczegolnego jakis soniacz 4x45W i to chyba na tyle jak macie jakies pomysly to bede wdzieczny za nie:)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » śr lip 26, 2006 15:57

ale to już było... i nie wróci więcej.... (śpiewa :P)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55418

Jak zmieścisz wiertarke to wierć a potem wkręty. Jak nie zmieścisz to je nasadź na te bolce mocno i przyklej silikonem.


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » śr lip 26, 2006 22:51

tomi1106, czytalem ten watek co mi podales juz wczesniej... i mam pytanie czy oplaca sie montowac taki kondensator w moim przypadku?? przypominam ze narazie beda tylko te dwa glosniki w podszybiu a za kilka tyg dwa owalne okolo 6"9 w polce... no i czy przyklejenie na sylikon bedzie efektywne? czy nie lepiej dac sobie troche czasu i zdemontowac pulpit choc to pewnie w *#cenzura#* roboty.... dzieki za odpowiedz



Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » śr lip 26, 2006 23:56

Ja mam narazie tylko w podszybiu bez kondziolka. Jak zamontuje w drzwi to sie zastanowie nad kondziolkiem. Narazie jest jak jest, gra dobrze :). Co do silikonu nie jestem pewien czy efeektywne bo ja miałem fabrycznie dziury na wkręty. Może wię wypowie ktoś kto ma na wcisk.

Hmmm. a może spróbujesz nakręcić na te bolce coś ?
Jak chcesz ruszać pulpit to go nie ściągaj tylko odkręć i odchyl. Wtedy już sie dostaniesz tam wiertarką.


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » czw lip 27, 2006 12:56

Kondensator stabilizuje napięcie dla wzmacniacza więc jeśli nie masz wzmacniacza nie potrzebujesz kondensatora żadnego.
W trakcie słuchania muzyki jak masz podłączony mocny wzmacniacz i mocnego subwoofera to kiedy np uderzy mocniejszy bas może się zdarzyć że wzmacniacz nie będzie miał wystarczającej ilości prądu aby zasilić głośnik przez co się wyłączy spowodowane jest to tym że akumulator nie zdąży zasilić tego wzmacniacza a kondensator daje podtrzymanie tego napięcia potrafi o wiele szybciej oddać duże wartości prądu dzięki czemu nie ma przerw w zasilaniu.
Jednak takie coś jest potrzebne przy sprzęcie wyższej klasy, bo wzmacniacze mniej watowe spokojnie zasili akumulator.
Daruj sobie kondensator lepiej kupić dobre głośniki i podłączyć je pod radio (ewentualnie jakiś wzmacniacz około 80w x2
Mówiąc dobre głośniki mam na myśli zestaw odseparowany jakiejś dobrej firmy, przykro mi ale buszmen niestety do takich nie należy.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lip 27, 2006 15:27

mag2k3 pisze:Kondensator stabilizuje napięcie dla wzmacniacza więc jeśli nie masz wzmacniacza nie potrzebujesz kondensatora żadnego.
W trakcie słuchania muzyki jak masz podłączony mocny wzmacniacz i mocnego subwoofera to kiedy np uderzy mocniejszy bas może się zdarzyć że wzmacniacz nie będzie miał wystarczającej ilości prądu aby zasilić głośnik przez co się wyłączy spowodowane jest to tym że akumulator nie zdąży zasilić tego wzmacniacza a kondensator daje podtrzymanie tego napięcia potrafi o wiele szybciej oddać duże wartości prądu dzięki czemu nie ma przerw w zasilaniu.
Jednak takie coś jest potrzebne przy sprzęcie wyższej klasy, bo wzmacniacze mniej watowe spokojnie zasili akumulator.
Daruj sobie kondensator lepiej kupić dobre głośniki i podłączyć je pod radio (ewentualnie jakiś wzmacniacz około 80w x2
Mówiąc dobre głośniki mam na myśli zestaw odseparowany jakiejś dobrej firmy, przykro mi ale buszmen niestety do takich nie należy.
mag2k3, koledze nie chodziło o kondensator do wzmaka raczej. Tylko o zupełnie inny kondensator odcinający niepotrzebne pasmo dla głośników sredniotonowych lub wysokotonych. Kumasz :?: :bajer:



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » czw lip 27, 2006 19:21

:grin:
Mój błąd sorki :blush:
Coś mi źle zaskoczyło w głowie :kac:

A co do tematu to jeśli podłączasz jeden głośnik na kanał to nie stosuje się żadnych kondensatorów jak byś chciał np zrobić zestaw odseparowany to wtedy się je stosuje.
Jeszcze raz sorki za pomyłkę :helm:



Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » czw lip 27, 2006 19:42

mag2k3 pisze:A co do tematu to jeśli podłączasz jeden głośnik na kanał to nie stosuje się żadnych kondensatorów jak byś chciał np zrobić zestaw odseparowany to wtedy się je stosuje.
Jeszcze raz sorki za pomyłkę :helm:
Znowu nie trafiłeś :D Koledze chodzi o wycięcie częstotliwośći od 0 do 300-400 żeby głośnik odtwarzał wysokie i średnie tony tylko, nie pierdział na basie. Przez to będzie grał głośniej.
Pozdro :bigok:


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Re: instalacja głośników

Post autor: mag2k3 » czw lip 27, 2006 21:10

A to ciekawe co piszesz :bigok:
Jak wywnioskowałeś że o to mu właśnie chodzi?
eli82 pisze:Witam

pytajac dalej to czy zalozyc jakis kurcze i teraz mi wylecialo z glowy jak to sie nazywa ale jakis filtr czy cos na przewod od glosnika aby gral lepiej??
Lepiej dla ciebie znaczy głośniej ale w gorszej jakości?
Jak tak to mamy inny pogląd na słuchanie muzyki
Pozdro



eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » czw lip 27, 2006 21:57

heheheh widze ze zrobilo sie ciekawie a mi zeczywiscie chodzilo o kondenstor ktory odetnie czesc pasma aby glosnik nie pierdzial bo rzeczywiscie pierdzi wiec jesli ktos moze mi powiedziec jaki to ma byc kondensator i jak go podlaczyc i gdzie kupic to ebde wdzieczny
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » czw lip 27, 2006 22:10

Mogę tylko powiedzieć że to są właśnie skutki kupowania głośnika firmy buszmen, nie domyśliłem się i w życiu bym się nie domyślił że nowy głośnik może pierdzieć pod samym radiem ale to dlatego że takiej tandety bym nie kupił:/ bez urazy no ale niestety wywaliłeś kasę w błoto a pretensje powinieneś mieć do tego co ci go polecił.
Głośn9iki buszmen można polecać najwyżej jako trochę tańsze bo nie mają żadnych innych zalet jak ktoś pisze że są dobre to tak jak bym ja napisał że jak chcesz mieć więcej mocy w silniku to kup magnetyzer.
I nie chodzi tu teraz o kwestię kasy są głośniki w podobnych cenach które są nieporównywalnie lepsze.
Co do montażu w podszybiu to też nietrafiony pomysł ale trudno skoro już kasę wydałeś.

Hmm co do kondensatorów to zastosuj kondensatory elektrolityczne takie okrągłe pojemność takich kondensatorków mierzy się w µF a co do jego wartości to popróbuj z różnymi żeby dostosować odpowiedni dźwięk jaki Ci będzie odpowiadał.
Podłącz go w + przewodzie głośnika.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lip 27, 2006 22:22

To się oblicza kalkulatorem do filtra górnoprzepustowego 1 rzędu(tzn. sam kondensator na "+" podłączony szeregowo z głośnikiem).Nie będzie on(głośnik) wtedy przenosił najniższego(częstotliwość odcięcia wpisujesz do tego kalkulatora)basu,co pozwoli na zmniejszenie "przesterowania"głośnika.Spokojnie możesz przyjąć ok 100hz bo filtr 1 rzędu łagodnie odcina(spadek 6dB).



eli82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 14:02
Lokalizacja: gdansk

Post autor: eli82 » czw lip 27, 2006 22:37

no nic kupilem takie wiec musza byc... co do tego kalkulatora to kurcze nie znam sie nic a nic na car audio itd... wiec nie mam bladego pojecia jak to obiczyc wiec jesli ktos by mi ppodal pojemnosc kondenstora ktory mmam zlozyc na + ( przynajmniej przyblizona ) to bede wdzieczny



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lip 28, 2006 16:50

Witam kondensator 200uF-200Hz , 400uF-100Hz ,265uF-150Hz. Kup najlepiej 3x100 +2x50 i spróbuj na jednym kanale dać najpierw szeregowo wszystkie(to będzie odcięcie na 100Hz),a potem odejmuj np100 i posłuchaj czy pomoło , jak nie to odejmij jeszcze 100 i posłuchaj itd. ,aż do skutku (możesz odejmować najpierw 50).Zrób to najpierw na np.lewym kanale ,by móc przełączając BALANS na radiu porównywać dżwięk.Zakup najpierw na 1 kanał ma tę zaletę ,że może się okazać ,że potrzebujesz np 250uF na kanał i wtedy dokupujesz tylko 100uF i luz, a jak kupisz zaraz 6x100+4x50 to może się okazać ,że zostanieparę szt.(szkoda kasy),a tak tylko dokupujesz kondensator o brakującej wartości.Może wystarczy po 200 uF(ciecie na 200 hz ) na kanał i wtedy nic nie dokupujesz,jednak uważam , że cięcie ok 100 Hz(czyli 400uF) będzie odpowiednie.Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości