Kupno kompletnego zestawu. Czy to się opłaci?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kulio
16v owner!
16v owner!
Posty: 570
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 12:46
Lokalizacja: Zabrze

Kupno kompletnego zestawu. Czy to się opłaci?

Post autor: kulio » śr lis 28, 2012 16:24

Witam :bigok:
Mam możliwość kupna pewnego zestawu i teraz pytanie do znawców, bo jestem raczkujący w dziedzinie Car Audio, czy takowy zestaw mi się opłaci?

W skład wchodzą następujące elementy:

- 2x woofer Hertz ev 165, rozmiar 16,5 cm, moc 140W - RMS 70W
- Skrzynka z głośnikiem Sony xplod xs-l10s, rozmiar 25cm, moc 1200W - RMS 330W
- Wzmak soundstream USA 364, 4 kanałowy
- 4x syczki niewiadomej marki
- Pełne okablowanie

Za ten zestaw Pan sobie życzy 800 PLN'ów. Mnie widaję się to duża kwota, co o tym sądzicie?
Dodam, że wszystko działa jak należy.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kupno kompletnego zestawu. Czy to się opłaci?

Post autor: bogib184 » śr lis 28, 2012 22:11

Woofery OK są, chociaż wolę HV :)
Wzmacniacz miałem tego SS - super jak dla mnie, ale raczej do zasilenia przodu w bi-ampie, lub mocnego zestawu na przód - u mnie zasilał hsk i robił to bdb.
Subwoofer - nic nadzwyczajnego, gra bardzo płasko, ja bym go nie kupił.
Okablowanie, nie wiadomo jaki przekrój, czy z miedzi, czy CCA.
Gwizdki niewiadomego pochodzenia - raczej nie ma co komentować.
Wzmacniacz wart jakieś 250 PLN i jego bym np. z tego zestawu wziął.



Awatar użytkownika
kulio
16v owner!
16v owner!
Posty: 570
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 12:46
Lokalizacja: Zabrze

Kupno kompletnego zestawu. Czy to się opłaci?

Post autor: kulio » czw lis 29, 2012 00:47

Dziękuję za odpowiedź, widzę, że wiesz o czym mówisz, dlatego proszę Cię o poradę ;)

Po Twojej wypowiedzi rezygnuję z powyższego zestawu, z resztą mam sedana słusznych rozmiarów i nagłośnienie tyłu to nie lada wyzwanie. Do tego systematycznie wykorzystuję każdy cm2 powierzchni bagażnika.

W takim bądź razie chciałbym zainwestować w przód. Teraz grają mi jedynie trójdrożne Magnaty 162 model chyba, a z tyłu jakieś fabryczne.
Nie mam nawet gwizdków, więc szału to nie robi, więc chciałbym jakiś odseprarowany zestaw na przód.

Pewnie postawię na Hertz, gdyż relacja jakość - cena wypada tutaj bardzo korzystnie, a nie chcę sporej gotówki inwestować w granie.

Audiofilem nie jestem, jednak cenię sobie dobrą muzykę, więc ten przód musi naprawdę przyzwoicie zagrać. Tył albo odłączę, albo ściszę, żeby pasażerowie słyszeli coś tam na tylnej kanapie.

Więc tak, jednostką sterującą jest JVC KD-R701, więc chyba nie jest źle?
Drzwi wygłuszął będę wiosną.

Co polecisz na przód ze 165mm? Nastawiam się na te hertz'e, ale nie wiem które będą najlepsze. Tych Twoich na allegro nie widać.
Jeśli już to kupiłbym komplet z sykami i zwrotnicami.

Mam rację, że pod radiem nie będzie efektu? Więc jaki wzmak do tego najlepiej z używek? Jakie kable? Bo na oryginalnej instalacji to też raczej kiepskie?
Wiem, że pewnie znalazłbym na to wszystko odpowiedź, ale wolę, żeby ktoś mi dobrał coś odpowiedniego do moich wymagań i żeby to jednak za drogo nie wyszło.

Co do preferencji muzycznych to głównie hip-hop i vocal trance, ale ogółem to wszystkiego się słucha prócz metalu, rocka czy innych disco polo.

Chciałbym znaleźć tutaj kompletną listę co potrzebuję, aby mnie uszczęśliwić :)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Kupno kompletnego zestawu. Czy to się opłaci?

Post autor: bogib184 » czw lis 29, 2012 07:05

Te woofery, o których Ci napisałem w poście, pochodzą z zestawu Hertz HSK :) Odczytaj wiadomość PW, tam Ci więcej napisałem informacji, co do złożenia grania, tutaj wypracowania zamieszczał nie będę :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości